Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wynik testu został już potwierdzony u lekarza? Ja 3 dni temu również zobaczyłam drugą kreseczkę, również tak jasną. Mój lekarz ginekolog powiedział mi, że dopiero 10 dni po planowanej @ będzie coś widać podczas badania, zatem jeszcze czekam na potwierdzenie. Zgodnie z kalendarzem internetowym mam termin na 3 sierpnia, jak u Ciebie. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego

Odnośnik do komentarza

Mieszkam w Holandii wiec z tego co mówiły moje znajome pierwsze badania sa robione ok. 7 tygodnia. Niestety do tego czasu musze czekać w niepewnosci :) ale zrobilam juz 4 testy i na kazdym to samo. Poczekam do poniedzialku bo wtedy powinnam dostac okres i tez wykonam test :) mysle ze kreska bedzie mega widoczna. Nie mam narazie żadnych objawów poza napadami gorąca, mega twarda szyjka macicy i bialym gestym sluzem. Tempka ok 37.6 w pochwie.
Termin jak obliczalam na 11 sierpnia bo na ogół cykle mam 28 dniowe tylko ten był jakis inny ze owulka byla 12dc.

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9qqmzxacyl9ax.png

Odnośnik do komentarza

Witam mamusię. U mnie - 25.10 ostatnia@, od 8 do 11.11- testy owu. ( wyczekalismy do Dnia Niepodległości, bo trafiamy w chłopaka tym razem):) . Od początku silna intuicja że się udało- jedno, konkretne przytulanko,objawy, 23.11 test ciążowy pozytywny, dziś beta hcg - wynik 167!!! Voila !!:) 4 tydzień. Wizyta na 14.12. Poczekam na serduszko na usg. Chyba że wcześniej coś będzie nie tak.

Odnośnik do komentarza

hej :) moja ostatnia miesiączka.to 16.10 byłam u ginekologa w zeszła środę 23.11 i ginekolog narazie zobaczył tylko powiększone endometrium żadnego pęcherzyka kazał przyjść za tydzien. z miesiączki wychodzi termin porodu na 23 lipiec Ale skoro się wsZystko przesunelo zamiast 6 tygodnia ciąży nie ma.nawet pęcherzyka to jak to będzie? O_o

Odnośnik do komentarza

Hej przyszłe Mamuśki! :)
Mam nadzieję, że nie obrazicie się za ten wpis, ale bardzo mi na Waszych doświadczeniach zależy. W tym roku bronię megisterki, w której zajmuję się tematem palenia tytoniu w ciąży. Sama jestem mamą i po studiach chciałabym pracować z kobietami w ciąży i niemowlętami, a także zagrożeniami związanymi z tym okresem. Mam nadzieję, że ta praca otworzy mi drzwi do dalszej kariery naukowej i pozwoli bliżej opracować dany temat. Jest to dla mnie bardzo ważne, dlatego jeśli mogłybyście poświęcić mojej ankiecie 10 minutek to wielkie dzięki <3 dla Was :*<br /> Trzymam kciuki za Was i Wasze Maleństwa! :)
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScz6yEgy-aWc-C6ifm54H59aQHB1ze9tECNne83DA_-fqpkpA/viewform

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Aneta: zrób bete hcg, badanie kosztuje 25-30 zł a będziesz miała wynik w jednostkach zobaczysz któremu tyg odpowiada a po 48 lub 72 h powtórz badanie i będziesz widzieć czy prawidłowo przyrasta. Nic się nie martw na zapas.Trzymam kciuki.

Suffka : Ankietę wypełniłam, faktycznie świadomość mamuś jeszcze niestety jest niska, działaj i oby twoja praca nie ugrzezla w szufladzie, publikuje jak tylko będziesz miała okazję. Nie koniecznie od razu w formie książki, bo najlepiej docierają krótkie obrazowe ulotki, historia z moja koleżanka była przerażająca i nikomu nie życzę doświadczenia konsekwencji własnej bezmyslnosci w taki sposób- kosztem życia własnego dziecka.

Dziewczyny, jak się czujecie?
Mnie dziś rozłożyło przeziębienie, więc nie wiem czy jutro pójdę do pracy, może wezmę parę dni zwolnienie, mam już nauczkę z mojego poronienia- chodziłam chora do pracy we wczesnej ciąży, kaszel katar i temp ok 37,6 myślałam że mi przejdzie... no i przeszło- łącznie z ciążą. W tych pierwszych tyg trzeba jednak zwolnić tempo. Choć ogólnie bardzo pragnę w tej ciąży być aktywna i chodzić do pracy ile się da. Z córeczką- 3 letnia przeleżałam 3 pierwsze i 3 ostatnie mce:( Mam nadzieję że tym razem uda mi się przechodzić ten piękny czas.

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamusie :)

Axam ja jutro najprawdopodobniej powinnam dostac @ bo owulka byla 12dc. Ale zero jakichkolwiek jej objawów :)

Czuję sie bardzo dobrze, gdyby nie test to w ogóle bym nie pomyślała ze w tym miesiącu sie udalo. Siedem pozostalych cykli co raz przypisywalam sobie jakies obiawy a tu nic :) poza uderzeniami goraca, twarda szyjka i duza iloscia bialego sluzu.

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9qqmzxacyl9ax.png

Odnośnik do komentarza

W czwartrk powinnam dostac okres nie dostalam, zrobilam test negatywny.
Piatek dalej okresu nie ma.
Sobota rano test nic. Wiec predziutko na bete. Wieczorem wyszla mi betq 7.42.
Wiec ciaza jakis niby 3 tydzień.
Późno musiało dojsc do zaplodnienia.
W poniedzialek czyli jutro jeszcze jeden test i na ponowna bete hcg.
Trzymajcie kciuki❤

Odnośnik do komentarza

Hej wam nowe mamusie! Mucha, gratulacje, myśmy się starali 1 cykl,w sumie to był jeden jedyny raz, wyliczony i wymierzony o konkretnej godzinie (3 nad ranem, 11.11) wzięłam pod uwagę wszelkie współrzędne, łącznie z czasem uzbrajania się nasienia, celowalismy tym razem w chłopaka, bo mamy już 2 panny. Ciekawa jestem czy wyjdzie,choć jak będzie trzecia do kompletu to nic się złego nie stanie, no ale próba nie strzela, więc może...
Mamafit to masz termin 3 dni po mnie:) Poszukaj jakiegoś dobrego ginekologa z dobrym usg- to ważne, bierzesz kwas foliowy? Maszjakies objawy? To moja 4 ciąża, pierwsza - córka 14l,druga- poronilam w 11. 2012, trzecia- córka 3l,teraz czwarta i ostatnia, bo już będzie 3 cesarka i w sumie mimo to że była to planowana ciąża to nie wiem czy to był dobry pomysł, to się okaże. Gin mówiła mi że przy tej 3 może będzie trzeba usunąć macice, jeśli się jej nie da poszyć, przez stare zrosty. No ale instynkt macierzyński jest czymś co karze kobietom podejmować ryzyko.

Odnośnik do komentarza

Ewqa,no to trzymam mocno. Ja przy młodszej córce wynik pierwszej bety miałam też 7.. a później szybko w górę. Wiem jak się niecierpliwisz:)
Teraz jestem na luteinie dopochwowej 2 x po 100, bo miałam plamienie w w środę a mam też Hashimoto i niedoczynnosc tarczycy, na Letroxie, więc w sumie próbuje się jeszcze nie cieszyć za bardzo póki nie zobaczę serduszka- wizyta 14.12 ( to będzie 7/8 tydzień.)

Odnośnik do komentarza

Witam Motylku:) dzięki za wsparcie, zawsze się przyda.
Z ciekawości zrobiłam chwilę temu testy, wynik trochę zaskakuje. Czytałam kiedyś o tym a teraz sprawdziłam w praktyce, hipoteza poparta dowodem- owulki wykrywaja ciążę tak samo dobrze a nawet lepiej niż ciążowe... Napiszcie kochane- jeśli któraś z Was wie( bo do dotykania i sprawdzania absolutnie nie zachęcam, bo podobno lepiej tego nie robić we wczesnej ciąży), jak to ma być z szyjką właśnie na początku. Trochę mnie moja niepokoi, bo mam dość miękką i tak jakby trochę otwarta -,taka bardziej rozpulchniona i średnio wysoko. Czy nie powinna być całkiem zamknięta i twarda? Ale aplikuje 2 razy na dzień Luteinę, więc może to jest powodem.Pozdrawiam

monthly_2016_11/sierpniowe-mamusie-2017_52656.jpg

Odnośnik do komentarza

Axam, to też moja czwarta ciąża :)
też nie wiem czy to dobry pomysł ale bardzo chcieliśmy :)
mam dwie córki (21 i 16 lat) i jednego rodzynka (11 lat).
Już myśleliśmy , że to niepłodność wtórna a jednak się udało, mam już swoje lata :) wszystko niby było ok, monitorowane cykle, piękny pęcherzyk za każdym razem , potwierdzona owu , piękne endometrium i nic - piłam 2 m-ce INOFEM i chyba to jego zasługa. Też celowaliśmy na chłopca :)
Pozostałym gratuluję serdecznie :)

Odnośnik do komentarza

Aneta- kiedy miałaś ostatnia@ ? Który to tydzień? Trzymam kciuki:) Sama się tak zastanawiam czy nie iść prędzej do gin, mam termin na 14.12, to jednak kawałek jeszcze... W sumie to chętnie bym poczekała, żeby było już widoczne serduszko ale z drugiej strony, mój ostatni @ zaczął się 25.10, więc później będzie mało czasu na zrobienie badań prenatalnych a mam już skończone 35 wiosen, więc muszę zrobić w celu oczywiście profilaktycznym i ew. Pomocy dzidziusiowi jakby coś było nie tak, tak poza tym to test Nifty wykrywa płeć, czym byłabym zainteresowana:) A wy dziewczyny, jakie macie nastawienie do prenatalnych- bezinwazyjnych?

Odnośnik do komentarza

Hej. Jutro mam wizyte u gin z moich obliczeń ( wg internetowy kalendarz porodu ) mam termin na 7sierpnia . Dziś w pracy czułam się naprawdę źle, mialam bóle głowy i mdłości a teraz leże i odpoczywam. Boje się że przez moją dość intensywną pracę abym nie zaszkodziła sobie i dziecku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...