Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Zabawa z dzieckiem"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz synek już świetnie bawi się zabawkami. Można z nim ciekawie spędzać czas. Dużo rozumie i uwielbia zabawy własne ( np. puszczam mu bańki mydlane a on próbuje je łapać przez co ćwiczy spostrzegawczość ) bądź zabawkami, które uczą. Lubi słuchać śpiewających i mówiących misiaków. Teraz to dobry czas na różne słowa. Poprzez wspólną zabawę zbliżamy się do siebie, widzę tą radość, która maluje mu się na twarzy. Staram się uczyć synka różnych kształtów dzięki sorterom. Lubi wkładać klocki i wyjmować. Podawać mi i zabierać. Słuchać dźwięków które wydają przedmioty. Wszystko jest dla niego ciekawe bo przecież dopiero poznaje świat a ja bawiąc się z nim mu w tym pomagam.Dużo do niego mówię, pokazuję, daję dotykać . Przy swojej ulubionej zjeżdżalni piłeczek mógłby stać godzinami. Uczy się przy niej stać samodzielnie, wstawać i siadać. Przekłada kuleczki i wyczekuje gdzie wylecą. Uroczo to wygląda.Kiedy czuje mnie przy sobie czuje się bezpiecznie. Wie, że nie upadnie bo jestem obok. Ja czuję się potrzebna i cieszę się ze szczęścia mojego malucha. Oto dowód :)

monthly_2016_11/konkurs-zabawa-z-dzieckiem_52758.jpg

Odnośnik do komentarza

Zabawą rozwijam zmysły mojego maluszka...
dotyk,wzrok,smak,zapach i słuch w wrażliwych uszkach :)
Zmysł dotyku najpiękniej rozwija się podczas kąpieli,
córeczka bardzo radośnie przez gaworzenie reakcją na dotyk się ze mną dzieli :)
Masaż,przytulanie,zabawa i głaskanie,
ciągle nie ma dość-tu głośno krzyczy na zawołanie!!!
Ma ma o o Ma ma oo szczęśliwa gaworzy i śmieje się do mnie,
szczęśliwa ja tez jestem przy tym ogromnie
Widzę przy tym jak oczkami za mną wodzi i patrzy na moja twarz,
nachyla się nad nią i pozwalam się dotykać raz po raz!!!
Kładę koło niej kolorowe zabawki,
na spacerach biorę na ręce i pokazuję zwierzęta i kwiatki.
Widać jak ja wszystko wokół interesuje,
co zobaczy chce dotknąć,wszystko ją zajmuje :)
Dużo do niej mówię,ciągle śpiewam piosenki i kołysanki,
pokazuję jak coś szeleści,pluska woda w wanience z pianki :)
Zapach szamponu i płynu do kąpieli uspokaja córeczkę,gdyż już go zna,
odpręża się,relaksuje i bez problemów wykąpać się da!
Zmysł smaku u mojej córeczki,jest silnie rozwinięty,
urozmaicam jej pokarm,podaję soczki z domieszką mięty :)
Zmysły mojego maluszka codziennie do pracy stymuluję,
wspaniałą więź dzięki temu z nim buduję.
Zabawki integracyjne to wspaniała sprawa,
a jaka jest przy tym przednia zabawa!!!
Śmiech i szczęście mojej kruszynki jest dla mnie najważniejsze na świecie,
patrzeć jak cudownie się rozwija,rośnie-czas tak szybko mija wiecie ;)

monthly_2016_11/konkurs-zabawa-z-dzieckiem_52767.jpg

Odnośnik do komentarza

Moja najlepsza zabawa z dziećmi, to zabawa w teatrzyk. Na zdjęciu moja najmłodsza córeczka Hania ogląda przedstawienie z myszką(w tej roli mama) i liskiem(granym przez starszą siostrzyczkę- sześcioletnią Małgosię).
Lubimy bawić się pacynkami, trochę ich już nazbieraliśmy, bo i starsze dzieci również je uwielbiały.
Teraz chętnie biorą udział w pokazach młodszej, albo wspólnie organizują teatr dla mamy i maleńkiej siostry.

Odnośnik do komentarza

A - Angażowanie we wspólne „sprzątanie” :) Tu najbardziej córci podpasowała jazda na odkurzaczu czy siłowanie się z mamą na mopa :)
B – Budowanie kryjówki z kocyka i poduszek, a potem zabawa w akuku :)
C – Czytanie!, o tak! Póki, co mama w wersji narratora, a młoda jako słuchacz, ale mam nadzieję, że kiedyś role się odmienią :)
D – Dewastowanie uprzednio stworzonych konstrukcji z zabawek :) szkoda, że tak krótko to trwa :)
E – Ekologia za Pan Brat, czyli wyrywanie trawy lub przytulaski z drzewem :)
F – Farbkowe malowanki paluszkami, frajda co nie miara tylko trzeba uważać by farbkowe paluszki nie wylądowały w buzi mimo, że używamy takich do malowania twarzy lub barwników spożywczych :)
G – Gaworzonki i przedrzeźnianki :) króluje baba i tata, a na złość mamie nie powie mama :P
H – Huśtanie się! Jeszcze nie tak dawno huśtawka „parzyła”, a teraz jest świetnym czasoumilaczem
I – Irokezy górą!, czyli zabawa w śmieszne fryzury - z bujnych włosów córy też można coś wyczarować, gorzej, gdy pałeczka jest po stronie dziecka, bo wtedy jest mniej przyjemnie
J – Jemy co chcemy, czyli stosujemy metodę BLW – niech żyją umorusane ubranka i ściany – ważne, że maluch z nowymi smakami zapoznany
K – Kontrastowe książeczki, które lubimy oglądać i wymyślać do nich historie
L – Leżakowanie, choć nie należy do najczęstszych, bo teraz najlepsze jest wstawanie i raczkowanie to zdarza się chwila relaksu w takiej wersji, ale niestety nie trwa zbyt długo :)
M – Minki! Naśladujemy siebie! Młody często jeszcze przypadkowo, ale śmiechu co nie miara
N – Nakładanie na siebie kolorowych kubeczków i budowanie piramidy, póki co najwyżej udało się do trzeciego poziomu, bo ręka synka umiejętnie i szybko przewraca budowle
O - Obserwacja otoczenia z wielką ciekawością :) szczególnie na spacerach i w nowych miejscach
P - Pluszowe maskotki atakują, czyli gdy już młoda chce odpoczynku!
R - Robienie teatrzyku z pacynkami! Świetnie się sprawdza przy czytaniu bajek!
S – Stwory balonowe – naklejami lub rysujemy buźki balonikom i się nimi bawimy
T - Tor przeszkód – zawsze i wszędzie wyznaczony czasem celowo a czasem nie przez porzucone zabawki :)
U – Udawanie odgłosów! Póki co mała ma mocno zawężony repertuar, ale za to niezłą radochę z mamy udającej żabę, krowę czy kota
W - Wyścigi autek – zabawa trafiona jeśli po drodze coś nie odwóci uwagi córy :)
Z – Znajdywanie skarbów, czyli zabawek ukrytych pod pojemnikami!

PS. Jednak nasza dusza artystyczna wygrywa :) Uwielbiamy malować :)

monthly_2016_11/konkurs-zabawa-z-dzieckiem_52800.jpg

monthly_2016_11/konkurs-zabawa-z-dzieckiem_52801.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...