Skocz do zawartości
Forum

Pobolewanie dołu pleców i krzyża.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie Mamusie :)

Jestem tu nowa tak więc mam nadzieje, że miło Nam będzie razem przeżywać 9 miesięcy i dłużej :)

Ale piszę do Was ponieważ zdarza Mi się odczuwać bóle dolnego odcinka pleców - po obu stronach kręgosłupa, czasem zdarza sie nawet krzyż. Jestem w 13 tyg 5d ciąży. Wszystko przebiega prawidłowo badania prenatalne również. W czwartek byłam zmuszona podróżowac 300km autem i własnie po tej wyprawie miałam pobolewania w wyżej wymienionych odcinkach poza tym nic mi nie dolegało, wzięłam no-spe i przeszło.

Wczoraj wybrałam się autem 20 km - jednak droga gdzieniegdzie była dość dziurawa. I w związku z tym w nocy ponad 2 godziny męczyłam się z bólem pleców :( wzięłam no-spe, ale nie pomogło.. w dzien jest wszystko dobrze - dodam że ból przechodzi kiedy stoje lub chodze..

Wiem, że powinnam iść do lekarza - tu jest kolejny problem jutro wracam te 300km do swojego miasta także samochodem, boje się tej podróży, ale nie mam wyjścia. Oczywiście będą przystanki co godzine itp.. jak tylko będzie się coś działo pojadę na IP, ale nie chce też panikować bo wiem, że takie bóle się zdarzają tym bardziej. że jestem dość szczupłą osoba, a macica się rozciąga.

Czy którejś z Was towarzyszyły takie bóle? Na takim etapie ciąży?
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Bóle pleców to jeden z "uroków" ciąży. Oczywiście poinformuj swojego lekarza, ale moim zdaniem nie ma co panikować.
300 km to jednak kawałek trasy - sama prowadzisz? Jeśli nie musisz być kierowcą to masz większe możliwości dopasowania fotela pod siebie, np. odchylenia oparcia.
Mnie też bolał kręgosłup, w pierwszej ciąży zaczął gdzieś w połowie, a w drugiej zaraz na początku drugiego trymestru, czyli tak jak u ciebie. Nic złego sie nie działo, tak bywa. Raz, że zmienia się środek ciężkości, dwa, wiązadla w stawach się "luzują" (to przygotowanie do porodu).
Najgorzej dla kręgoslupa to przebywać długo w jednej pozycji. Najlepiej często zmieniaj pozycje, nie siedź długo, od czasu do czasu lekka gimnastyka. W późniejszych miesiącach dobrze mi się spało z takim rogalem dla ciężarnych. Można to sobie dość wygodnie poukładać. Jak nie to kilka jaśków lub zwiniety koc tez powinny się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Ja od kilku tygodni już cierpię na takie bóle jak opisujesz, głównie podczas schylania, wstawania, siadania, również wcześnie mi się to zaczęło. Wykonuję ćwiczenia wzmacniające dolną część kręgosłupa. Lekarz polecił mi nospę, ale ją trzeba brać regularnie żeby działała (ja nie chcę się faszerować, bo już trochę nauczyłam się z tym funkcjonować). Mam nadzieję, że jak brzuszek pójdzie w górę i do przodu, to choć na trochę to minie.

http://lbdm.lilypie.com/0IXHp2.png http://lb4m.lilypie.com/dWEAp2.png
Pamiętamy... (*) 23.02.2012.

Odnośnik do komentarza

ja miałam takie bóle od 6 tygodnia ciąży!:) nie mogłam usiedzieć w pracy dłużej niż 15 minut - 15 minut siedziałam przed komputerem, 15 minut musiałam chodzić ;) na każdym etapie ciąży miałam jakieś ekscesy bólowe :P ale teraz mam cudnego 6 miesięcznego synka :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Wam :) Podniosłyście mnie na duchu bo się troche martwiłam, a przeciez bóle się zdarzają. Dzisiaj za to obudziłam się z bólem kości ogonowej + pośladków promienując do lewej nogi.. pewnie rwa kulszowa się odzywa. Chyba takie moje uroki tej ciąży. powiem o wszystkim lekarzowi, ale no nie powiem - ciężko z tymi bólami. Dziękuję raz jeszcze :)

Odnośnik do komentarza

Ja też mam takie bóle, ale głównie po dźwiganiu czegoś, sprzataniu - odkurzanie, mycie podłóg. Czasem na drugi dzień jestem przez to nie do życia. No i na wszelkie schylanie się muszę uważać. Niby ciąża nie choroba, ale powiem wam, że nie spodziewałam się aż takich zawirowań. W zasadzie to wolałabym, aby nie trwała tak długo...

Odnośnik do komentarza
Gość Mrsspine

Witam wszystkie Panie, czytam wasze objawy bólu pleców i chciałam Wam powiedzieć że nie musicie brać nospy i czekać aż samo przejdzie. Jestem fizjoterapeutą i pracuję z Paniami w ciąży i okresie połogu z bólami pleców. Techniki które stosujemy nie są inwazyjne i nie mają wpływu na dziecko, a dość szybko przynoszą poprawę. Ból pleców jest częstym problemem bo, jak podają niektóre źródła, dotyka nawet 80% Pań w ciąży. Nie bójcie się fizjoterapeutów, lekarz zazwyczaj przepisze lek i tyle, ból który odczuwacie powstaje przez zaburzenie pracy stawów kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych. dzieje się tak dlatego że Wasze organizmy produkują hormony przygotowujące Was do porodu i rozluźniają stawy, co prowadzi do niestabilności i częstych zablokowań. Nie chce sie reklamować ale chętnie odpowiem na wasze pytania bądź wątpliwości, piszcie na mojej stronie Mrs.Spine

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...