Skocz do zawartości
Forum

Oświetlenie lustra w łazience


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie jakie wybrać oświetlenie lustra w łazience? Poczytałam trochę na ten temat i teraz sama już nie wiem czy lepsze są dwie lampy po bokach, czy np jedno światło na górze lustra. Zależy mi na tym, żeby lustro było dobrze oświetlone, bo będę go używała min do robienia makijażu. Jak u siebie rozwiązaliście tą sprawę?

Odnośnik do komentarza

dużo zależy też od tego jakie masz ogólnie światło w łazience, oraz czy np łazienka posiada okno czy nie. moja łazienka nie jest widna, a jej podstawowe światło jest takie w sam raz. nie za jasne, nie za ciemne. dlatego zależało mi żeby lustro było dobrze doświetlone.
ja wybrałam lampę do montażu nad lustrem. u mnie sprawdza się super, bo dzięki temu mam bardzo widno przy robieniu makijażu. ale pewnie ile ludzi tyle opinii. myślę, że to zależy też bezpośrednio od lamp.
pewnie można super oświetlić lustro również lampami bocznymi. chociaż mi obecne rozwiązanie najbardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza

Mauri, w poprzednim mieszkaniu miałam w łazience lustro oświetlone 2 lampkami bo bokach, ale moim zdaniem nie doświetlało dobrze twarzy. W mojej obecnej łazience (też bez okna) mam kinkiet - listwę ledową nad lustrem, na szerokość umywalki. Wybrałam najmocniejszą moc jaką tylko znalazłam w tego typu lampie (zależało mi, by led był odsłonięty). I teraz jestem bardziej zadowolona, choć moc mogłaby by jeszcze większa ;)
Poniżej fotka tej lampy nad lustrem.

monthly_2016_11/oswietlenie-lustra-w-lazience_51816.jpg

Odnośnik do komentarza

Samo oświetlenie głowne nie wystarczy w łazience. Będziecie miały problem z wykonaniem makijażu czy chociażby z nałożeniem soczewek na oczy. Tak więc dobrze będzie zaplanować oświetlenie dużo wcześniej, jeszcze na etapie elektryki Polecam nie bawić się w jakieś kinkiety ale od razu kupić lustro z oświetleniem.
[reklama usunięta]

Są bardzo wygodne. Odradzam kupowanie lustra na wymiar na cała ścianę z uwagi na to, ze lustro takie będzie bardzo drogie i będziecie miały problem z jego doczyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Misia Olecka

Ja także jestem fanką luster 😉 U siebie w domu ma ich kilkanaście! W ramach, bez ram, z oświetleniem.. Całe mnóstwo 🙂 Zawsze zamawiam lustra na wymiar [reklama usunięta]. Dzięki temu jestem spokojna o to czy wielkość i kształt lustra wkomponuje się w daną przestrzeń. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

My właśnie też nie chcieliśmy podwieszanych sufitów. Nie widzę sensu. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o bloki to ludzie to robią, aby zamontować jakieś dodatkowe, fantazyjne oświetlenie. Ja tego nie uznaję, bo lubię dużo światła, żyrandol musi być i koniec.  A mniej potrzebuję tylko wtedy, gdy sobie romantycznie czytam, wtedy lampka skierowana na książkę. Tak więc uznałam, że podwieszane sufity z lampkami są bez sensu i też szczerze mówiac, nie podobają mi się. Podejrzewam, że oświetlenie takie lepiej sprawdzi się w dużej łazience, gdzie trzeba zadbać o różne źródła światła. Sama mam niewielką łazienkę, tak więc nie widziałam potrzeby montażu 🙂

[reklama usunięta] Zobacz jak fajnie wyglada to tutaj:

oswietlenie%20szafy.jpg

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, zwróć uwagę, aby poziom szczelności lamp był wyższy. Zacznij od IP44, tyle wystarczy na łazienkowe warunki. Druga sprawa, słyszałam o taśmie led przyklejonej na ramę lustra, ale nie powiem Ci czy dobrze się to sprawdza. Ja bym postawiła na oświetlenie nad lustrem - u mnie sprawdza się nieźle.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Sama mam lustro wiszące, jednak na szafce obok umywalki postawiłam jeszcze takie tradycyjne lustro 🙂 Moim zdaniem jest znacznie wygodniejsze do wykonania makijażu niż lustro oświetlane z tyłu, które daje zbyt mocne oraz zbyt agresywne oświetlenie.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...