Skocz do zawartości
Forum

35tc, waga 2200 g, ułożenie pośladkowe


Phoebee

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie przyszłe Mamy!
Aktualnie jestem w 35 tygodniu ciąży. Moja niunia waży 2200 gram. Na usg z 28 tc była ułożona główką w dół, natomiast na usg w 33 już do góry. Doktor widząc jej długość i mój ekstremalnie mały brzuch (porównywalny do brzucha kobiety w 5 miesiącu) nie dał szans na jej obrót i poród naturalny. Dla pewności prosił aby pojawić się u niego za 2 tygodnie, aby skontrolować czy aby sie jakimś cudem nie obróciła. Dzidzia głową w górze nadal, pupa na dole. Czy któraś z Was miała sytuację obrócenia dziecka po 35 tygodniu?
Dodam, że bardzo boje się rodzić naturalnie, w moim szpitalu nie ma ZZO, a przy moim zerowym progu bólowym pewnikiem jest, że jak zawsze z bólu zasłabnę i nie będzie dało się ze mną współpracować i boję się że zrobię moją niemocą krzywdę dziecku, więc ta cesarka wcale nie byłaby taką tragedią (po cichu liczę więc, że może zostanie główką w górze). Ps. napiszcie też jak wyglądała waga Waszych maluszków w 35 tc. Proszę o porady!

Odnośnik do komentarza

U mnie też położenie pośladkowe i czeka mnie cc. Z opini moich lekarzy nie ma szans na obrócenie-chociaż słyszałam dużo od innych kobiet,że dzidzia nawet przy porodzie jest w stanie sie obrócic. A najwiecej jak zaczynaja sie skórcze. Ja licze na obrót córeczki wole sn,ale ci życze w takim przypadku cc :) W 34 tygodniu moja królewna ważyła 3390. A teraz już ma 4 kg. Oczywiscie nie sugeruj sie waga inną dzieci bo to sprawa indywidualna. :)

Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

O kurcze, to moja ponad kilogram mniej. Obydwoje z mężem jestesmy wysocy ja mam 180 cm, mąż 182 cm wzrostu, obydwoje stopy ja 41 on 45 i nasza mała już teraz jak zmierzył ginekolog chcąc zaspokoić ciekawość męża - stópka miała 65 mm - sporawo! Kość udowa ledwo zmieściła się na ekranie usg - współmiernie długa do stopy, więc też sporo i ciekawa jestem czy będzie raczej długa z taką średnią wagą, czy do swojej długości współmiernie nabierze masy. Osobiście marzę, aby ważyła ok 3100-3200, ale zobaczymy jak tam wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Dziewczęta, ja sama osobiście obróciłam się w noc przed porodem - moja mama szła na cc. Dzień wczesniej miała badanie i gin potwierdził położenie pośladkowe oraz umówił na cc, a rano okazało się, że jednak poród sn (co w sumie moją mamę ucieszyło, bo bardzo bała się cięcia, ale to inne czasy były ;))
Jedna znajoma tez miała ułożenie pośladkowe pod koniec ciąży, ale dziecie obróciło się jakieś 2 tyg. przed porodem. Tak więc wszystko możliwe.
Nie nastawiajcie sie na jedno rozwiązanie. Bądźcie dobrej myśli, lekarze i położne w szpitalu są po to by wam pomóc.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, no i niespodzianka!
Byłam wczoraj u mojego lekarza i moja Niunia chyba wszystkich zaskoczyła.. Faktem jest, że w brzuchu robi takie akrobacje, że nabiera on każdego możliwego kształtu poza okrągłą piłeczką, ale nie wiedziałam, że te jej akrobacje doprowadziły właśnie do obrócenia się GŁÓWKĄ W DÓŁ!
Lekarz bardzo zaskoczony, bo na prawdę tego nie przewidywał, że przy tak długiej dzidzi i moim małym brzuchu to będzie możliwe.
Kolejna kwestia wczoraj zaczęłam 37 tydzień, Dzidzia waży 2880 g, tak więc przez 3 tygodnie od ostatniego usg przybrała 750 gram.
Czuje, że czeka mnie ciężki poród. Termin na 25.11.2016rr, czyli niecałe 4 tygodnie, a skoro wyliczyłam na podstawie usg z przed 3 tyg względem usg z wczoraj, że tygodniowo przybiera 250 g, to realnie przybrać może jeszcze 1000 g, więc jakieś 3900 g w dniu porodu. Zaczynam mieć stracha przed porodem SN, że nie dam rady, albo coś pójdzie nie tak! :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...