Skocz do zawartości
Forum

Czerwcóweczki 2017


Gość nanutka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny! Dawno mnie nie było :) U mnie coraz bliżej porodu, rozwarcie na 2cm, czop odchodzi, szyjka skrócona, główka w kanale i skurcze tak więc czekamy i mamy nadzieję, że mały jeszcze tydzień wytrzyma w brzuchu. Ja mam już duże parcie na dole, brzuch ciągnie, ból okresowy od kręgosłupa do ud i do tego straszny ból pachwin, więc chodzę jak pingwin ogólnie wszystko tak nagle poszło do przodu, bo jeszcze w święta było ok. Położna daje mi tydzień-dwa na poród bo tak wszystko uszykowane. Ja nie mogę uwierzyć, że to już tak zleciało :)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk3wbptaemf.png

Odnośnik do komentarza

No to widzę, że nie jestem sama z taką niespodzianką:) Też się cieszę bo marzyła mi się córeczka, tym bardziej, że wkoło same dziewczyny miały być, a teraz będę mieć i ja:) Choć trochę aż nie dowierzam jeszcze i boje się, żeby się i on nie pomylił.

Krasnalek - chodzę na NFZ, a tam wiadomo jak ze sprzętem. W 19 tyg byłam na USG, potem w 30 nóżki zaciśnięte więc nie dało rady podejrzeć, a teraz w 33 chciałąm się upewnić no i czarno na białym dziewusia:)

Teraz mogę wpaść w szaleństwo zakupów, może kupię jakiś cieplejszy kombinezonik, ale planuję poszukać w lumpku, bo czasem uda się coś znaleźć niedrogo.

Odnośnik do komentarza

JoasiaG trzymaj się cieplutko, trzymam za Ciebie kciuki. Ja po wczorajszej wizycie, wszystko dobrze szyjka długa i zamknięta. Nastepna wizyta za 3 tyg i doktor ma pobrac wymaz na gronkowca i dać skierowania na badania do porodu. Czy ktoras juz robila, jakie to dokladnie badania? A wczoraj Janka pięknie zapozowała buzią do zdjęcia, wyszło prawie jak do dowodu :-P U mnie od 16 tyg wiadomo ze dziewczynka i na szczęście nic się nie zmieniło w międzyczasie. Jutro zaczynamy 33 tydzień i pomału robimy ostatnie przygotowania. Codzień po jednym praniu i prasowaniu żeby się nie przemęczać, a po majówce spakujemy się do szpitala.

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxk0s3680piod8.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dxomvcqg4bof2uua.png

Odnośnik do komentarza

Monika dużo leż wtedy bobas nie będzie naciskał na szyjke. Moja znajoma urodziła na Wielkanoc, od 34 tc miała rozwarcie a miesiąc przed poridem codziennie regularne skurcze i też wszyscy mówili że urodzi szybciej a urodziła dzień po terminie.

Nosorożec te badania to głównie wymaz z pochwy i odbytu, jeśli jest pozytywny to przy porodzie dostajesz antybiotyk. Ja ide na te badania pi weekendzie

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

joasiaG, trzymamy kciuki żebyś dała radę! Powodzenia! Daj znać jakby się coś działo :)

Monika2401, ja dwa dni za Tobą, a dziś na wizycie mi lekarz powiedział, że wszystko wysoko i zamknięte. Łożysko też jeszcze dobre-nie ma oznak starzenia. Muszę wytrzymać przynajmniej do 13.05, żeby Mąż zdążył wrócić z delegacji!

Asiulex, to Twoje pierwsze dziecko? Jakby co, to zostanie na następne :)

nosorożec, w badaniach jeszcze mocz,morfologia,grupa krwi, hiv,kiła, hbs,czystość i te badania wątrobowe

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

theamy to moje drugie dziecko, właśnie chciałam dziewczynkę do parki i chyba będę miała na to wychodzi:) Rzeczy po synku mam sporo, ale teraz muszę trochę różu dokupić:P

Już się nie mogę doczekać kiedy będzie po porodzie. Dziś jeszcze program w tv był o narodzinach dzieci, wszyscy ze znieczuleniem, a u nas oczywiście w szpitalu nie dają znieczulenia - chyba jedyny w Polsce:/ Ale dam radę:)

Odnośnik do komentarza

Monika2401 no tak teraz to musisz dużo leżeć, pewnie pomoże. Podobnie jak JoasiaG mam koleżankę, której zapowiedzieli, że szybciej w 8 miesiącu, bo chodziła z rozwarciem, ale nie pamiętam na ile. Urodziła kilka dni przed terminem. Za to przy drugim dziecku nic nie zapowiadało na to żeby miał to być wcześniak - urodziła w 36 tygodniu.

Asiulex no tak wszystko zależy od sprzętu.

U nas też nie dają znieczulenia, ale powiem Wam, że jakbym miała możliwość i wybrać w kręgosłup to nie wiem czy bym się zdecydowała. Przy niedawnej operacji wyrostka ( 11tc) miałam takie i od pasa w dół nic nie czułam przez ładnych parę godzin. ( Z łózka wstałam dopiero na drugi dzień rano). Wyobraziłam sobie takie znieczulenie do porodu i nie wiem czy da się wtedy przeć, bo się nic nie czuje. Powiem tak wtedy nawet nie jesteś pewna czy chce Ci się siku czy nie. Mi cewnika nie zakładali, powiedzieli, że może wdać się infekcja i już lepiej bez tego - dali papmera. Masz nogi każesz im się ruszać, a one nic tylko leżą. No chyba że przy porodzie to inne dają, nie wiem bo mimo, że wiem jak strasznie to boli ( w szczególności jak się ma bóle krzyżowe), to jakoś nie myślę o znieczuleniu - przynajmniej na tą chwilę.

No chyba też już się wezmę za pranie i prasowanie, tylko najpierw muszę jakieś miejsce wygospodarować na ciuszki, bo jeszcze tego nie zrobiłam.

Póki co mam listę rzeczy które chciałabym zrobić w domu przed porodem albo mąż będzie musiał zrobić, bo ja nie dam rady. Jest spora, a pewnie nie na wszystko wpadłam. Myślę, że zdążę, o ile malutka nie zechce zrobić psikusa i jak jej mamusia i babcia urodzić się miesiąc wcześniej.

Dzisiaj mi przyszła mega paka z olx. Z ciuszków jestem zadowolona, tylko nie mam gdzie ich trzymać - ciuszki są w rozmiarach do roku, a kilka nawet większych. No i chyba już zakończę zakupy tyle tego jest.

Dziewczynki czy Wy też cierpicie na bezsenność? Jak sobie z tym radzicie? Ja czasami do 3 nie śpię, w między czasie się nakręcam, ze rano trzeba wstać syna naszykować do przedszkola, ewentualnie jak mąż w pracy to zawieźć.

Pozdrawiam Was :-)

Odnośnik do komentarza

:)
ja po wizycie, mała wazy 2200 w 33 tygodniu, to podobno sporo. Jest ok mimo przebytego przeze mnie ostatnio półpaśca. Termin mam na połowę czerwca, ale będzie cc. Też myślę o tym by po weekendzie majowym zacząć kompletować torbę...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny czy wasze bobaski już się odwróciły ??? Bo mój się uparł i narazie położenie miednicowe a termin 13 czerwiec. Pierwszy poród 4 lata temu bez problemu sn a teraz się boje ewentualnej cesarki. Mój ginekolog mówi że jeszcze ma czas na obrót.

Odnośnik do komentarza

GoszaB moje dziecię ana dzień wizyty (29/30 tc) było już obrócone główką w dół i lekarka powiedziała, że się już raczej nie obróci. W pierwszej ciąży syn w czerwcu był obrócony główką w dół i wytrwał tak do września.
Jak leżałam w szpitalu trafiła tam dziewczyna z brzuszkiem jak w 6 miesiącu. Była w 9 i miała mieć na drugi dzień cesarkę. Po badaniu okazało się, że dzieciątko się obróciło główką w dół i miała rodzić na następny dzień ( chyba mieli jej wywoływać, ale nie wiem dlaczego).
Także chyba zależy od tego jak duże jest dzieciątko i ile ma miejsca.

No ja dzisiaj zabrałam się za przygotowania i zrobiłam pierwsze prania. Takie malusie te rzeczy, a zabrakło miejsca na suszarce na następne i wylądują na suszeniu u babć. Szkoda , że pogoda nie dopisuje, bo można by było na dworze. Zmęczyłam się już samym segregowaniem ubrań co z czym prać.
Pozdrawiam i życzę udanego długiego weekendu i ładnej pogody :-)

Odnośnik do komentarza

Czy suszyć ubrania na zewnątrz??? Dziewczyny mój pierwszy synek ma skórę atopową od urodzenia. Po wizycie u dermatolog po pierwsze bez różnicy w czym pierzemy najważniejsze wypłukać cały detergent i nie stosować środków do płukania / ja zawsze stosuje podwójne płukanie/. Używam także wybielaczy na plamy po wyplukaniu ubranko jest ok. Po drugie nie suszyć na zewnątrz tkaniny przyciągają alergeny a o tej porze jest ich sporo /wiadomo że jak wyjdziemy na spacer to także będzie kontakt z alergenami ale nie skóra-ubranko/. Tak samo zrobiłam z rzeczami dla maluszka /wyprasowane w szafce już leżą/ U synka AZS nie postępuje czasem niewielkie plamki ale dajemy radę. Dodam że nie stosuje u niego nadmiaru kosmetyków do mycia żel z Ziaji /to samo co emolium czy oliatum a tańsze/ niczym go nie smarujemy.
Trzymajcie kciuki, żeby mój drugi chłopak się obrócił bo chcę rodzić sn.

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciliśmy od moich rodziców, miał tam dużo atrakcji więc trochę odpoczęłam....skurcze są nadal ale jest ich mniej także musi być dobrze.
Gosza spokojnie ma jeszcze czas choć wiadomo że im większe dziecko tym trudniej o obrót. Mój syn to też atopik. Pranie też nastawiam z podwójnym płukaniem. Do kąpieli mediderm, bardzo wydajny i niedrogi a nawilżam skórę masłem shea. Mam tylko nadzieję że drugi bobas nie będzie miał problemów ze skórą.

Theamy kciuki zaciśnięte. Nic się nie martw, w Twoim przypadku 3-5 skurczy na dzień to normalna sprawa. Póki nie zwiększają na sile i nie są regularne to jest ok. Nie przemęczaj się przy tej przeprowadzce

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Tehamy wielkie dzięki jakoś dam radę ;-P
Uważaj przy przeprowadzce, najlepiej to usiądź i pokazuj co gdzie, żebyś się nie przemęczyła.
JoasiaG super, że ze skurczami trochę się uspokoiło, oby tak dalej.
Monika2401 Ty masz 3 tygodnie i stresa ja 7 i też z dnia na dzień większy, chyba większy niż przy 1 porodzie, bo już wiadomo o co chodzi i jak to boli. Jeszcze jak się naczytam an fb jak to się dziewczyny męczą po kilka godzin a potem cc albo że to straszny ból, to już w ogóle przeraża mnie to, no ale wiem że dam radę ( wszystkie damy!).

My wybraliśmy łóżeczko, ale jeszcze wstrzymuję się z kupnem, bo piszą, że 2 dni realizacja ( gdzieś widziałam 21, to bym zamówiła) i jak takie jak chciałam z 3 wyciąganymi szczebelkami, 3 poziomy,a dla starszego dziecka wyciąga się bok i funkcja tapczanika. ( wcześniej nie mogłam trafić na wyciągane szczebelki i tapczanik)
Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza

A dziewczynki pytałyście o suszenie na dworze, ja suszyłam i dla syna i teraz dla córki, wiem, że z AZS to może nie jest dobrze, ale ja synowi do 3 miesiąca prasowałam na dwóch stronach ubrania ( fakt nie ma AZS). Wydaje mi się, że wtedy pozbędziemy się alergenów. Nie używałam też płynów do płukania, tylko proszek lovela i na podwójne płukanie.
Teraz ostatnio dla nas też zaczęłam częściej używać podwójnego płukania, bo syn dostawał coś na rączkach, ale okazało się, że źle płucze ręce mydłem, jak przypilnowałam, to zeszło.

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzynaa22

Witam wszystkie Panie! Wiem, że nikt nie lubi takich postów. Możliwe, że mało kto je w ogóle czyta. Jednak zwracam się do Was z ogromną prośbą. Jestem studentką III-roku dietetyki i właśnie jestem na etapie pisania pracy licencjackiej, której tematem jest sprawdzenie wiedzy dotyczącej wpływu jodu na organizm człowieka oraz znajomości produktów obecnych na rynku polskim suplementowanych w jod. Chciałabym, żebyście pomogły mi, wypełniając ankietę skierowaną do Pań w ciąży. Wiem, że grupa została utworzona w innych celach, ale liczę na wyrozumiałość i chęć pomocy. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego przyszłym mamom ! https://www.survio.com/survey/d/A5A8C9I3K1K8A9W9K

Odnośnik do komentarza

Krasnalek a zamawiasz łóżeczko z internetu? Też właśnie jestem na etapie poszukiwań, a czasu niestety coraz mniej, bo termin na 1 czerwca, a z OM nawet na 26 maja.
Wczoraj byłam u lekarza młody waży już 2960g, także pewnie 3,5 kg będzie miał jak się urodzi, oby nie dużo więcej. niestety u mnie trochę kiepsko badania wyszły, za mało płytek krwi i białko w moczu. Właśnie jadę zrobić dodatkowe badania i mam nadzieję, że będą bardziej optymistyczne. Pozdrawiam wszystkie przyszłe i już obecne mamusie

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgx1cmhgqb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...