Skocz do zawartości
Forum

Czerwcóweczki 2017


Gość nanutka

Rekomendowane odpowiedzi

Aguś będzie dobrze, nawet gdyby się okazało że to cukrzyca to rozpoczniesz dietę i będziesz mieć cukier pod kontrolą.

Natka u mnie chyba łożysko amortyzuje ruchy bo odczuwam je słabiej niż w pierwszej ciąży

Monika duży chłopak, kiedyś czytałam, że po 20tc dzieci przybierają średnio 120-150g tygodniowo. Sprawdzałam usg z poprzedniej ciąży i tam wychodzi mi tak 130-140 tygodniowo, syn w 24tc ważył 650g a urodził się 3060g

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczynki :-)
Ja byłam na połówkowym badaniu i wszystko ok. Maleństwo waży 340 gram. Na glukozę mam iść po 24 tygodniu. Do tej pory lekarka twierdziła, że raczej będzie chłopczyk, a teraz powiedziała, że na 100 % dziewczynka :-) Mam już synka i marzyłam o córeczce, wiadomo, że najważniejsze, aby dziecko było zdrowe, ale jakoś tak parkę chciałam mieć. Niestety łożysko nadal nie przesunęło się i tak do 26 tygodnia ma czas czyli jeszcze 5 tygodni, jak nie to cesarka niestety.
Pozdrawiam Was serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
U nas Kinga :) chyba, że jednak chłopczyk to Karol :) chociaż może mi się uda przekonać męża do Michała :D ale póki co w brzuszku dziewczynka :)
U mnie mała już coraz bardziej się rozkreca, coraz częściej ja czuje ale nawet Głowno nie mówię bo co powiem to znika na cały dzień :D
Kurcze jutro połówkowe, już nie mogę się doczekać :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49tv73tl6x4bd0.png

Odnośnik do komentarza

Dagaaa mi na twardniejacy brzuch lekarz zapisał luteine i biorę dwa razy dziennie + odpoczynek. Trochę ruchu też jest wskazane w ciągu dnia. U mnie często twardnieje jak siedzę za długo w pracy. Ale staram się więcej chodzić w ciągu dnia, a popołudniu odpoczynek.
Co do imienienia to nadal mamy trzy i jakoś nie możemy się zdecydować: u nas chłopczyk: Wojtek, Szymon lub Tymek.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgx1cmhgqb.png

Odnośnik do komentarza

A u nas z imieniem regres.. Miała być Klara, ale podobno Lewandowscy chcą tak nazwać córkę i trochę mnie to zniechęciło. Jeszcze zaraz będzie milion Klar wszędzie, hehe. Ale jakoś nie możemy się zdecydować na nic innego. Z chłopakiem byłoby dużo łatwiej.

Ja się kiepsko czuję, od paru dni dokucza mi rwa kulszowa, prawie chodzić nie mogę. W poprzedniej ciąży miałam 2 takie ataki, chyba po 2 tygodnie każdy. Masakra:(

Na twardnienie brzucha mój gin daje magnez. Normalnie biorę 2 razy dziennie 2 tabletki. Jak twardniał to chyba 3 razy po 2 czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza

Ewcia jaka fajna córcia :) !
cudownie,że wszystko dobrze...

ja dzisiaj pomiar szyjki...niech się trzyma :)

a teraz pytanie: szalejecie /szykujecie już powoli wyprawkę? jeśli nie ,to od kiedy zamierzacie tak porządnie się za nią wziąć?
chodzi mi o skompletowane ciuszki, kosmetyki ,urządzanie pokoiku i tak dalej...

ja na razie mam tylko kilka pajaców i body...ale tak dosłownie chyba max 10...do tego roznych rozmarów tak od 56 do 68 nawet :D co mi się gdzieś tam podobało,to kupiłam...i dwie koszule do karmienia, bo akurat trafiłam na super promkę w markecie i to dlatego :P...no i fotelik.

Odnośnik do komentarza

Ewcia87 Śliczna córcia, zobaczenie w 3D/4D to całkiem inne przeżycie :)

Dagaaa Ja wczoraj poszłam na małe zakupy bodów, kocyka, skarpetek, czapeczek, trochę pieluch tetrowych :) większość rzeczy mam, bo dostaję od siostry, po jej dzieciach, także największe wydatki mi odpadają (wózek, wanienka, łóżeczko, fotelik), dlatego też zaszalałam wczoraj z ciuszkami :D teraz w końcu będę musiała pójść na zakupy dla mnie - koszulki do karmienia, staniki, ponoć warto mieć majtki siatkowe.
a pokoik, myślę, że gdzieś w kwietniu się za to mąż zabierze pod moim okiem, wcześniej musimy poprzenosić nasze rzeczy :)

http://www.suwaczek.pl/cache/cff90f92a2.png

Odnośnik do komentarza

Ja się właśnie zajęłam rzeczami do wyprawki dla siebie. Siedzę i czytam :) Na szczęście szpital, w którym chce rodzić ma listę rzeczy więc idę z góry na dół.

Część rzeczy dla Małego mamy, chociaż teściowa za każdym razem jak coś kupię to każe mi nie kupować, bo 'przecież dostaniemy wszystko'. Według niej wszystko to też meble do pokoju xD

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o wyprawkę to coś tam ruszyło, mam łóżeczko, zamówiłam materac, a tak to kupiłam pieluchy tetrowe, paczkę pampersów i skarpetki ;) Większe zakupy planuję w kwietniu bo będziemy mieć wtedy bon do smyka, trochę drobiazgów tam kupię.

Siasia, ze stanikiem do karmienia bym się jeszcze wstrzymała, rozmiar się bardzo może zmienić. Najlepiej kupić dopiero po porodzie, a jak przed, to miskę większy i 5-10 cm w obwodzie mniejszy ale to i tak ciężko trafić ;) Majtki siatkowe są super, tylko trzeba uważać żeby były wielorazowe, te jednorazowe z fizeliny są fatalne.

Tak z ciekawości, bo część z Was pisze o urządzaniu pokoiku, planuje któraś z Was umieścić dziecko od początku oddzielnie?

Odnośnik do komentarza

:) u mnie dobrze! dzięki nosorożec :) moja szyjka poszła po rozum do głowy i trzyma się nieźle! mogę sobie pozwolić na krótkie spacery :)...ale jak zapytałam,czy mogę chodzić na ćwiczenia pt "aktywne 9 miesięcy" to myślałam,że mnie zabije tam wzrokiem :D Wszystko z umiarem, najważniejsze,że się nie skraca = nie spartolić tego :). W końcu jakaś stabilizacja :) oby tak zostało...do końca - marzenia!

ja ogarniam kosmetyki do pielęgnacji niemowląt ... dużo pomaga mi srokao -kiedyś o niej wspominałam...i powoli zamierzam zamawiać...co znajdę godnego to wrzucam do koszyka...oglądam też filmiki na youtubie o hitach i kitach wyprawki itp....nawet czasem jakieś ciekawostki tam na mnie spłyną... np inhalator...drogie już mamy....czy używacie inhalatora u swoich pociech? bo według wielu osób i blogerek jest on na liście "must have" i doradzają,żeby wcześniej kupić w dobrej cenie...a nie potem w panice ,gdy okaże się potrzebny...to prawda? jak jest u Was?

u nas pokoik będzie w sumie urządzany...bo mamy wolny mały pokój, który czekał na lokatora :)... itam właśnie organizuje przestrzeń powoli....komoda z przewijakiem, regalik, szafka jakaś, marzy mi się fotel do karmienia :)...ale łóżeczko stanie u nas w sypialni na początku... bo nie widzę naszej córci samej w pokoju...w tym wielkim łóżeczku....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...