Skocz do zawartości
Forum

Czerwcóweczki 2017


Gość nanutka

Rekomendowane odpowiedzi

A to moja klucha...:) ale dokładnie dzieci rosną indywidualnie, więc w następnych tygodniach Wasze mogą podgonić, a moja przystopować z tyciem...gorzej jak się wrodzi do mężula...ważył 4700 km jak się urodził....biedna jego matka!
...biedna ja...niech się z wagą wrodzi do mnie... :O

co do łożyska, to wiem,że może się delikatnie przesunąć, albo jeśli jest przodujące, to podnieść do góry...nie może się przerzucić ze ściany przedniej na tylną ...z tego co się orientuje...

asiulex jeśli chodzi o infekcje pochwy, to jak miałam jakieś bakterie, to moja G. przepisała mi globulki dopochwowe, a jak latałam często na basen zanim szyjka mi się rozszalała, to clotrimazolum , mozna stosować w ciąży, to taka tania maść bez recepty...na mnie zawsze działa...
poza tym polecam płyn z rossmanna do higieny intymnej, rossmann facelle intim waschlotion sensitive...polecany przez blogerkę srokao, ja też go używam i jest ok
http://www.srokao.pl/2014/04/analiza-pyny-do-higieny-intymnej.html#

Odnośnik do komentarza

A to moja klucha...:) ale dokładnie dzieci rosną indywidualnie, więc w następnych tygodniach Wasze mogą podgonić, a moja przystopować z tyciem...gorzej jak się wrodzi do mężula...ważył 4700 km jak się urodził....biedna jego matka!
...biedna ja...niech się z wagą wrodzi do mnie... :O

co do łożyska, to wiem,że może się delikatnie przesunąć, albo jeśli jest przodujące, to podnieść do góry...nie może się przerzucić ze ściany przedniej na tylną ...z tego co się orientuje...

asiulex jeśli chodzi o infekcje pochwy, to jak miałam jakieś bakterie, to moja G. przepisała mi globulki dopochwowe, a jak latałam często na basen zanim szyjka mi się rozszalała, to clotrimazolum , mozna stosować w ciąży, to taka tania maść bez recepty...na mnie zawsze działa...
poza tym polecam płyn z rossmanna do higieny intymnej, rossmann facelle intim waschlotion sensitive...polecany przez blogerkę srokao, ja też go używam i jest ok
http://www.srokao.pl/2014/04/analiza-pyny-do-higieny-intymnej.html#

Odnośnik do komentarza

Z tym łożyskiem to pytałam wczoraj gin i mówiła że jeśli jest tak jak u mnie na przedniej ścianie to nie ma się czym martwić bo raczej już tam zostanie.
Przodujące może się podnieść, jeśli to jednak nie nastąpi to jest to wskazanie do cc.

Dagaaa świetne wiadomości ale mimo wszystko uważaj na siebie.

Dokładnie teraz to już dzieci będą rosły swoim tempem, mój syn na połówkowych miał 325 a urodził się 3060g. A wczoraj spitkałam u gin dzuewczynê która jest w 27tc i bobas ma 1,6kg i jest w górnej granicy wagi dla tego tygodnia

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Super Daga, mam nadzieję że tak zostanie!

Ja w tym miesiącu planuję kupić łóżeczko i materac, zobaczymy czy się uda.

Czy Was też tak uwierają fiszbiny w stanikach? Ja nie daję rady wytrzymać (a kupiłam już większy rozmiar w ciąży), zamówiłam właśnie stanik bez fiszbin. Przy okazji przeraziłam się moim rozmiarem... 10 cm w obwodzie więcej i dwie miseczki wyżej niż przed ciążą. Po ciąży to mi chyba zabraknie rozmiarówki :D

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) Fajnie, że u Was wszystko dobrze, Dagaaasuper, że z szyjką już dobrze, u mnie niestety kiepsko bo czuję małego że jest bardzo nisko i nawet czasami czuję ból krocza. Wizyta dopiero 10 lutego, staram się nic nie robić ale pewnie skończy się na lekach.
Co do połówkego to u mnie mój syn miał 420g i 20cm i też lekarz powiedział że ok, bo będzie duży chłopak, po rodzicach :) Tylko, że na razie nie wyobrażam sobie urodzić 4500kg no ale zobaczymy, wagę mam bez zmian 5kg na plusie, zakupy już w jakimś stopniu zrobione, zostały konkrety wózek, łóżeczko, kosmetyki, wanienka. Podobno w 30tc warto mieć spakowaną torbę, więc to już niedługo :) Pozdrowienia dla Was :)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk3wbptaemf.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) Fajnie, że u Was wszystko dobrze, Dagaaasuper, że z szyjką już dobrze, u mnie niestety kiepsko bo czuję małego że jest bardzo nisko i nawet czasami czuję ból krocza. Wizyta dopiero 10 lutego, staram się nic nie robić ale pewnie skończy się na lekach.
Co do połówkego to u mnie mój syn miał 420g i 20cm i też lekarz powiedział że ok, bo będzie duży chłopak, po rodzicach :) Tylko, że na razie nie wyobrażam sobie urodzić 4,5kg no ale zobaczymy, wagę mam bez zmian 5kg na plusie, zakupy już w jakimś stopniu zrobione, zostały konkrety wózek, łóżeczko, kosmetyki, wanienka. Podobno w 30tc warto mieć spakowaną torbę, więc to już niedługo :) Pozdrowienia dla Was :)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk3wbptaemf.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Wam dziewczynki! Jestem raczej na tak z tym łóżeczkiem.
Ja jeszcze 11 dni muszę czekać na badanie połówkowe ...Póki co czekają mnie wyniki. Niestety w tej ciąży strasznie pękają mi żyły. Jak leżałam w szpitalu to całą rękę od łokcia po nadgarstek miałam w siniakach ( zrobił się z tego jeden duży) i druga też powoli się taka robiła...
Mam pytanko czy któraś z Was choruje na niedoczynność tarczycy? Ja od 3 lat się leczę, ale martwię się żeby nic złego się nie przytrafiło.
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę samych dobrych wiadomości.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, no oczywiście nie będę szalała :). fajnie,że mogę się trochę ruszyć :).

gościówka ja kupiłam sobie dwa bez fiszbin, jeden taki zupełnie bezszwowy, a drugi jakiś sportowy i ogólnie polecam - bo wygodne...rozmiar sportowych mam XXL :D a wcześniej nie narzekałam na jakiś bardzo duży biust...więc u mnie to samo...a te z fiszbinami też mnie męczą...

Monika, to może przyśpiesz wizytę? możesz? pisałaś o szyjce, piszesz,że czujesz, że jest nisko, to napiera bardziej na szyjkę... pisałaś,że luteiny nie bierzesz, bierz magnez koniecznie. U mnie poprzez leżenie, nie dźwiganie, obijanie się ogólnie poprawiło się bardzo, trzymam kciuki, żeby i u Ciebie było lepiej.

30 tydzień spakowana torba?! o matko... aa ja nic nie mam w sumie, dwa pajace, i trzy body i fotelik...reszta dziewczyn już robicie takie konkretne zakupy? mnie ciągle się wydawało ,że jeszcze za wcześnie...mam listę w sumie tego co potrzebujemy...myślicie, że czas już ruszyć z akcją wielka wyprawka?

krasnal ja nie pomogę w tym temacie, ale przesyłam dobre wibracje...myśl pozytywnie...

Odnośnik do komentarza

Ja na czas ciąży i karmienia polecam właśnie biustonosze sportowe, ostatnio nawet znalazłam ba wąskim szeleczkach z regulacją. Te z fiszbinami przy karmieniu są niewskazane bo uciskają pierś i może dojść do jakiś zastojów.

Ja torbę do szpitala miałam spakowaną miesiąc przed porodem, syn urodził się dwa tygodnie wcześniej więc było w sam raz. Najlepiej mieć już te wszystkie rzeczy do szpitala kupione tak w okolicach 30tc żeby w razie czego tylko wrzucić do torby i na szpital

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Joasia a gdzie kupowałaś i jaka rozmiarówka? Ja teraz potrzebuję miseczki w okolicach H-J :D rozmiary typu Xl, XXL u mnie nie przejdą. Ten co kupiłam nie jest sportowy ale bez fiszbin, ciekawe czy się sprawdzi.

Z wyprawki mam kupiony otulacz, urządzenie do szumu i jedną sukienkę na 74:D Ubranek nie kupuję, dostanę od szwagierki i mam po synku. Rzeczy do szpitala kupię w kwietniu.

Odnośnik do komentarza

Hejka :-) Jeśli chodzi o torbę do szpitala, to w pierwszej ciąży miałam spakowaną miesiąc przed terminem.
A co do wyprawki dla dziecka to ja jeszcze czekam z ciuszkami, bo chyba jest jeszcze wcześnie. Chociaż teraz w lidlu ( od czwartku) mają być pajacyki, bodziaki i kocyki do fotelika - takie z otworami na pasy. No i w czwartek ruszam na mini zakupy.
Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza

O jeju kobietki a ja to popadlam dzisiaj w jakiegoś dola :( Wy to tak wszystko wybieracie, robicie zakupy, przygotowania a ja nadal stoję w miejscu :( już tyle razy chciałam coś kupić dla maleństwa ale zawsze ograniczyła mnie niepewność co do płci raz, że chlopczyk raz, że dziewczynka ahhh :) już sobie postanowiłam, że po polowkowych wyrusze na łowy :) ale najpierw to chyba muszę zrobić listę co mam po corci a co do kupienia :) ahhh jakoś nie mogę się ostatnio ogarnąć :D

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49tv73tl6x4bd0.png

Odnośnik do komentarza

Ewcia87 ja też jeszcze nic nie mam oprócz tego co po synku, ale jeszcze nie robię zakupów, mam w sumie tego całkiem sporo no i teraz raczej też synek, no chyba że będzie psikus ;-) No i oczywiście koleżanki chcą pooddawać po swoich szkrabach....
Myślę że mamy jeszcze sporo czasu, termin mam na 25.06, wiec zbliżony do Twojego...
Mieszkam też przy granicy niemieckiej i planuje udać się tam na zakupy wiosną, żeby już na zapas zimowych kupić w bardzo fajnych cenach i super jakości - wiem po starszym synku.
No ale jak przechodzę obok takich maleńkich ciuszków to ciężko mi się oprzeć ;-)

Odnośnik do komentarza

Theamy ja miałam podkłady na cały materac ale miałam też kilka sztuk prześcieradeł nieprzemakalnych z gumką i w sumie ich najczęściej używałam.

Ewcia szczerze mówiąc ja nic nie kupiłam bo jak na spokojnie siadłam to się okazało że praktycznie wszystko mam po synku. Kupię tylko kilka pieluch tetrowych, kilka ubranek i może otulacz i w zasadzie tyle. Zobaczysz, że po córci na pewno masz trochę rzeczy i wcale nie będziesz mieć dużych zakupów.

Krasnalek u nas przewijają się trzy Tymek, Antoś i Mikołaj. Pierwszy syn ma Szymek ale myśleliśmy wtedy jeszcze nad Sylwestrem.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Krasnalek u nas dla syna wybrane było Karolek ale będzie córcia Kinga :) mi osobiście najbardziej dla chłopczyka podoba się Michał i po drodze też Antoś :)

Joasia no właśnie wiem :) dlatego czekam na potwierdzenie płci bo jak się Kinga potwierdzi to faktycznie za dużo mi nie zostanie do kupienia :)
A tak apropo płci dzisiaj mi się śniło, że dostałam smsa od mojego ginekologa z przeprosinami, że wprowadził nas w błąd, że przegląda moje zdjęcia z USG i jednak będzie chłopczyk :D

Dagaa mi się podoba Iga :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49tv73tl6x4bd0.png

Odnośnik do komentarza

Dagaa mi również podoba się bardziej Iga. U nas chłopczyk i mamy trzy typy: Szymon, Wojtek lub Tymek. Jeszcze chodził mi po głowie Dominik, ale stwierdziłam, że jednak za długie imię i kiepsko ze zdrobnieniem.
A jeśli chodzi o imię dla dziewczynki to zawsze mi się podobało Zuza, tylko teraz to się stało jedno z najpopularniejszych imion :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgx1cmhgqb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...