Skocz do zawartości
Forum

Czerwcóweczki 2017


Gość nanutka

Rekomendowane odpowiedzi

Daga, cieszę się że się przydała lista. Co do ubranek, ja miałam dziecko jesienne, teraz nie wiem jak będę ubierać. Chyba samo body jak bardzo ciepło, kaftaników nie używałam bo niewygodne, podwijają się. Body na 56 miałam kopertowe, łatwiej je założyć. Śpiochy miałam ale nie lubię, lepsze jak dla mnie półśpiochy. Pajacyki to masa rozpinania i zapinania ;) Muszę podpytać koleżankę bo ma dziecko z czerwca, jak to to ubierać na początku. Ale obstawiam że body + półspioszki jak chłodniej i samo body na upał powinno być ok.

Rogala kupiłam teraz ale na razie jakoś bardzo go nie używam. Miałam poduszkę do karmienia i była ok ;) Laktator miałam pożyczony, nie używałam za dużo. Szumiś jest jak dla mnie słaby bo wyłącza się po 40 min. W wanience nic nie rozkładałam, gąbek nie miałam, podgrzewacza też nie. Parasolki też nie mam a szkoda. Może kupię, dzięki za pomysł. To tak do postu Joasi ;)

Odnośnik do komentarza

Gościówka mój syn z lata więc mniej więcej wiem jak ubierać. Przez dzień jak było ciepło to kaftanik kr rękaw, body lub bluzka na krótki rękaw, spodenki lub półśpiochy. Fajne są też rampersy
Na noc ubierałam pajacyka lub kaftanik i śpiochy. Z tymi ubrankami to każdy ma inne doświadczenia, ja bodów na początku nie używałam bo za dużo manewrowania, przekładania podnoszenia główki,miałam kilka sztuk bodów kopertowych bo je zakładało się raz dwa. Z kolei pajacyk ma dużo zatrzasków ale układasz na nim dziecko, wkładasz rączki nóżki i zapinasz.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

A na początek to jeszcze przyda się choć jedna butelka, nawet przy kp.....jeśli nie skorzystacie od razu to będzie przynajmniej na herbatkę. Choć ja kp od początku a i tak miałam butelki bo np.odciągałam mleko na wyjście, czy na noc by mąż mógł nakarmić a w pierwszych dniach było tyle pokarmu że najpierw troche musiałam do butli odciągnąć by dziecko mogło bez problemu chwycić. Dobrze jest też mieć termoopakowanie na butelke

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jesteście skarbnicą wiedzy! dziękuję joasiu Tobie również, moja lista się powiększa :)...i ogarniam ubrankowe sprawe... co do laktatora, rozumiem,że może się okazać, że nie mam pokarmu i lepiej go zakupić później...bo to chyba droga sprawa...tak? gościówka raczej nie używała jak pisze, a jak inne z Was? przydatne to ?

pozdrawiam weekendowo :)
aa poduszkę rogal własnie namierzam na allegro :)

Odnośnik do komentarza

Dagaaa dokładnie tak. Dlatego pisałam że laktator to już raczej po porodzie jeśli trzeba będzie. Ja kupowałam właśnie po wyjściu ze szpitala by odciągać mleko z nabrzmiałych piersi. Jeśli będziesz kp to może się przydać przy nawale, czasami jest też tak że dziecko nie od razu załapie jak złapać pierś i wtedy trzeba odciągnąć by nie powstał zastój. Mi bardzo się przydał bo ręczne odciąganie to masakra. Także zobaczysz po porodzie.

Gościówka one niby były krótkie ale sięgały niżej kolan. Położna która była u mnie mówiła żeby w lecie ubierać dziecko tak samo jak siebie chyba że hest chłodniej to osłonić nóżki i jedna warstwa więcej czyli krótki rękaw a na to długi. Tak jak piszesz materiał powinien być przewiewny, bawełna bambus najlepiej. A zamiast rožka fajnie sprawdza się otulacz bambusowy.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego nie wyswietlił się cały mój post więc jeszcze raz:
Dzieeeeewczyny!! Moj maluszek od kilku dni wieczorami bardzo delikatnie sie poruszal ale wczoraj oszalal! Czułam wyrazne kopniaki wiec odsłoniłam brzuch ... patrze a w miejscu gdzie kopie skora mi się podnosi :D musiał urosnąć i nabrac siły w ostatnich dniach że aż widać jego (może jej :)) ruchy :D
śmiałam się ze nie posmakowała mu moja kolacja bo zjadłam trochę czosnku na ból migdałków ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxebkmcrag4g9f.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim,
No mi tydzień temu lekarz powiedział, że dziewczynka i mam nadzieje ze to się już nie zmieni. Obecnie mamy 18tc i za 3 tygodnie połówkowe. Ja natomiast ruchów jeszcze nie czuje, lekarz powiedział ze jeszcze troszkę muszę poczekać. Poza tym czujemy się dobrze ;)
A Wy jak tam się czujecie przyszłe mamusie? Mebelki już wybrane, wózki? Ja już powoli zaczynam kupować, huk z przesądami.
Buziaki ;)

//www.suwaczki.com/tickers/p19uyx8dciqlurkd.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze dziewczyny trochę się przestraszyłam, wchodzw dziś na wagę a tam pół kilograma mniej niż 3tygodnie temu, dobrze że wizyta już jutro....

Karolcia fajne uczucie, prawda ?

Natka ja mam dużo rzeczy po synku...wózek fotelik łóżeczko, przewijak wanienka także za bardzo nie poszaleje. No ale w pierwszej ciąży zaczęłam od połowy kupować i miesiąc przed porodem miałam wszystko. Gratulacje córci, oby jej nic nie urosło :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Karolcia...u mnie 18 -sty tydzień i też czuję ruchy, ale tylko późnym wieczorem jak kładę się spać, też tak macie?

Natka - gratuluję dziewczynki :) ... ja dowiem się w ciągu dwóch tygodni co tam w środku siedzi :) jeśli chodzi o zakupy, to mamy kupiony fotelik maxi cosi cabriofix , ale też tylko dlatego już ponieważ wygraliśmy bon na 200 zł do tego sklepu...na któryś z warsztatów i bon miał termin ważności. Za wózkiem się rozglądam, czytam opinie i tak dalej, ale wszystko zdalnie przez internet - w związku z moim nakazem leżenia. Poza tym nic innego nie mam. Mebelki chyba IKEA, a wy polecacie jakieś firmy z mebelkami/łóżeczkami?

joasia daj znać jak po wizycie, trzymam kciuki,aby było wszystko dobrze...ja też chudłam w pierwszych miesiącach, ale teraz to tylko powinno przybywać.

theamy trzymam kciuki, również się odezwij po :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny zaciskam kciuki za wizyty :) napewno wszystko będzie dobrze :)
Joasia z moja waga to różnie bywa raz więcej a raz mniej pokazuje :D
Ja mam wizytę w czwartek i chyba oszaleje do tego czasu to już prawie miesiąc od ostatniej :) mamy z mężem ogromną nadzieję, że wszystko będzie dobrze i że w końcu się dowiemy czy w brzuszku mieszka Karolek czy Kinga :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49tv73tl6x4bd0.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja też chętnie skorzystam bo mój dzidziuś strasznie nie lubi jak mama lata po sklepach :D
Ja pierwsza cała ciążę i teraz od samego początku używam balsamu Ziaja kozie mleko, nie jest to specjalnie na rozstępy ale super nawilża, chociaż ja nie mam jakiś większych skłonności do rozstępów tzn tak było w pierwszej ciąży zobaczymy teraz co będzie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49tv73tl6x4bd0.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...