Skocz do zawartości
Forum

Czerwcóweczki 2017


Gość nanutka

Rekomendowane odpowiedzi

hej :-) to i ja moge sie pochwalic - 6tc ;-) pierwsza ciąża więc zupełnie nie wiem czego mam sie spodziewać. Na razie nie jest kolorowo - najpierw grypa teraz nudności codziennie ehh łóżko to teraz mój przyjaciel. Jeszcze cała ciąża na l4 ze względu na chorobe nerek - szukam nowych miejsc na spacery w okolicy (o ile nie ma takiej pogody jak obecnie). A i najważniejsze - termin na 18 czerwca :-)

Odnośnik do komentarza

Ewcia cudowna wiadomość:-)
Ja już nie mogę doczekać się swojej wizyty.
Zdrowiej szybko, nie martw się przez pierwsze tygodnie dzidzia jest chroniona przed substancjami które dostarczasz organizmowi.

Monika witaj. Jak coś to pytaj, niektóre z nas są już w kolejnej ciąży więc coś doradzimy :-)
A te tygodnie u Ciebie to nie za mało, bo ja w środę będę mieć 6 tc ale u mnie termin około 29.06.

A u mnie bez zmian, zero jakichkolwiek objawów. Tylko widze że brzuch rośnie szybciej niż w pierwszej ciąży.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Ewcia87 co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Po prostu ostatnio lekarz mówił że może już będzie można kość nosowa zmierzyć itd. A ostatnio to tylko takie malutkie było że się z dwóch kropek składało. Nie pamiętam kiedy u Franka było widać więcej niż kropki także dlatego ciekawa jestem bardzo. A pomijam fakt że ta ciąża leci zdecydowanie szybciej niż poprzednia i w ogóle mnie szokuje że to już 10 tygodni!

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv733j9la6xt.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73njegnioy.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
I ja dołączę do wątku. Wygląda na to, że pod koniec czerwca 2017 (23.06.2017 termin z OM) przyjdzie na świat moja czwarta pociecha :) Wymarzyłam sobie dużą rodzinę i oto patrzę jak marzenia się spełniają! Szczegółów jeszcze nie znam, bo pierwsza wizyta u gin. dopiero 7.11. - już nie mogę się doczekać.
Pozdrawiam wszystkie Mamusie!

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie :-) i ja dołączam do grona przyszłych mam :-) to moja 3 ciąża, 2 poprzednie skończyły się niepowodzeniem 1- w 6 tyg., 2-10 tyg. Obie obumarle. Tym razem się udało,narazie jestem w 8 tygodniu ale już słyszałam serduszko :-) czy któraś z was jest może na sterydach!? Chodzi mi o methypred?

Odnośnik do komentarza

Megi31, ja takie objawy mam przy zapaleniu pęcherza, co w ciąży może się zdarzać częściej niż normalnie. Miałaś badany mocz?

Gratulacje dla wszystkich. Mam pytanie do mam z małymi dziećmi, nosicie je normalnie czy ograniczacie? Mój lekarz powiedział, że nie wolno nosić, cytuję 'nosi mąż albo opiekunka', haha. Staram się nie nosić no ale wiadomo, trzeba do wózka wsadzić, po schodach znieść, z łóżeczka wyjąć itp. Myślicie że serio trzeba tak się ograniczać?

Odnośnik do komentarza

Gościówka: w druga ciążę zaszlam gdy mój syn miał 4 miesiące wiec siła rzeczy był do mnie przyklejony, czułam się dobrze i przeciwskazan żadnych do noszenia go nie było (chodzi mi o sytuacje konieczne, takie o których piszesz), teraz jestem w 4 ciąży i w domu mam 10 miesięczna córeczkę ...biegam z nią na rękach po starszaki do szkoły, noszę w chuście i na piętro na drzemkę i póki co jedynie mój kręgosłup cierpi niestety ...wychodzę z założenia że póki moja lekarka nie protestuje i póki mój organizm nie strajkuje-zdaje się na intuicję. Jeśli tylko coś zacznie cie boleć np brzuch ...to poproś kogoś o pomoc przy dziecku bo lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza

Hej, u nas też leci, dziś trochę się przestraszyłam bo miałam lekkie plamienie. W pierwszej ciąży było to samo i na początku brałam duphaston. Jutro idę na bete i zadzwonie żeby prxyśpieszyć wizyte.

Witaj Hawley, jej 4 bobas? Super, dobrze jest mieć tak liczne rodzeństwo :-)

Megi gratulacje :-) hmm takie objawy to najczęściej prxy infekcji układu moczowego.

Gosciówka ja noszę, mniej niż przed ciażą ale jednak. Wiem że trzeba uważać i robić to z głową. Ja słyszałam że jeśli od początku nosisz a nie jakoś okazjonalnie to organizm jest prxyzwyczajony ale nie wiem ile w tym prawdy. Na pewno przy jakiś komplikacjach czy na podtrzymaniu jest zakaz noszenia.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

No heej :) ja nie noszę nic, mam zakaz bo pierwsza ciąża stracona, obecnie jestem od samego początku na luteinie ale jest dobrze. Wczoraj miałam okropny dzień, męczą mnie zaparcia nawet 5 dni :/ ale wczoraj to już przeszło wszystko, od 4 rano straszny ból głowy, potem jakoś się oczysciłam ale od 8 zaczęły się wymioty więc leżałam w łóżku cały dzień i żyłam na kisielu i sucharkach, dzisiaj już lepiej ale za to dokucza kręgosłup :/ no i jak wstałam to prawie zemdlalam ehh... co zrobić mam nadzieję że się pozbieram jutro.

http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk3wbptaemf.png

Odnośnik do komentarza

Monika2401: mówiłam właśnie mężowi, że w tej ciazy jakoś za dobrze się czuje ale czytając twojego posta zaswitalo mi, że i ja ostatnio miałam jeden dzień wycięty z życiorysu przez masakryczna migrenę no i było kilka dni zaparć ...tak jak bóle głowy w ciazy (niestety aż do 4-5 miesiaca) to moja uroda, tak z zaparciami jeszcze nie walczylam. Jak sobie z tym radzicie dziewczyny?

JoasiaG: mój starszy syn i córka praktycznie razem się wychowywali ...niczym bliźniaki ...mają ze sobą niesamowita więź ...zamarzylo mi się by i młodsza córeczka miała kompana w zabawach ...bo rodzeństwo o 6 lat starsze mimo iż kocha siostrę to już nie to samo :) no i dzieci powtarzają mi, że w rodzinie gdzie jest dużo dzieci jest po prostu wesoło !

Odnośnik do komentarza

Hawley mi po tych 5 dniach pomogła herbata z rumianku tak mi babcia poradziła, powinno pić się 2l wody dziennie ale u mnie różnie to z tym bywa. Czytałam też coś o siemieniu lnianym , muszę wypróbować. Nigdy nie narzekalam na tego typu problemy a teraz szok :/ wiadomo, że nie objadam się słodyczami bo mam wstręt (zawsze 1 baton dziennie lub cukierek) i nie jem też tłustych i smażonych rzeczy

http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk3wbptaemf.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam badany mocz regularnie, ciągle są w nim jakieś bakterie, szczawiany, białko, azotyny, ciała ketonowe mój gin twierdzi że jeśli niema leukocutow to niema się czym przejmować, nie rozumiem tego. Boję się żeby to ciazy nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza

Siemię lniane pomaga, stosowała je swojego czasu co prawda w celu wywołania wiekszej ilości śluzu ale wszyscy mówili, że to tez pomaga w układzie pokarmowym, ja osobiście w nasionach sobie parzylam i dodawalam do jogurtu :) ja przed ciążą zazywalam tabletki na migrenę a jak dowiedziałam się o ciąży to musiałam je odstawić niestety a wczoraj migrena wieczorem tak bardzo dała mi się we znaki :( aż zasnelam i cała noc spałam w ubraniach :/ mdłości narazie mi nie dokuczają i dzieki Bogu bo wiem dziewczyny co przezywacie:( ja powoli wkraczam w okres gdzie w pierwszej ciąży pojawiły się mdłości i krwawienie i chodze jak na szpilkach żeby się nie powtórzyło :/
Joasia jeżeli u Ciebie pojawiły się jakiekolwiek plamienia to nie zwlekaj tylko od razu do lekarza bo tego nie można lekcewazyc

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49tv73tl6x4bd0.png

Odnośnik do komentarza

Joasia ja w pierwszej ciąży dostałam plamien w sobotę 13.08, w niedzielę było większe. W poniedziałek (święto) lezalam lekarz kazał mi przyjechać w środę, ale nie zdążyłam, pojechałam w środę do szpitala z krwotokiem a potem to już ani kroplowka nie pomogła ani duphaston i przyszły skurcze tak silne że nie mogłam wytrzymać z bólu a w piątek już było po wszystkim :/ może u Ciebie to nic groźnego ale może się zaczynać coś złego lepiej to sprawdzić

http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk3wbptaemf.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki, w takim razie póki się nic nie dzieje to nie będę się martwić tym noszeniem.

Megi, zawsze możesz sok z żurawiny pić. W ciąży bakterie w moczu są normalne, ale w połączeniu z Twoimi objawami wygląda mi to na infekcję (przynajmniej u mnie tak samo ona się objawiała), no ale ja nie jestem lekarzem. Zawsze możesz spróbować skonsultować z innym jeśli Cię to martwi.

Hawley super gromadka, zazdroszczę i podziwiam, musiało być ciężko na początku z dwójką takich maluchów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...