Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina95

Idealny czas na dziecko

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ;) jak uważacie czy istnieje dobry czas na pierwsze dziecko? Zaszłam w ciążę dość młodo i ostatnio spotkałam się z niemiłym komentarzem na ten temat, dlatego chciałabym poznać Wasze zdanie :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy czas jest dobry :) Staram się o pierwsze dziecko, stuknęła mi trzydziestka i stwierdzam, że niepotrzebnie czekałam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie istnieje cos takiego jak idealny czas na dziecko. Dla każdego ten czas jest inny. ja urodzilam pierwsze po trzydziestce i nie uważam, że to za późno. Czas dobry jak każdy inny. Przy czym ważne jest moim zdaniem, by przede wszystkim byc jako tako samodzielnym, by móc zapewnić dziecku utrzymanie, bez oglądania się na innych. A to jest niekoniecznie zalezne od wieku. Jedne osoby sa ogarnięte już w wieku 20 lat, inne pod czterdziestkę dalej żerują na rodzicach i, za przeproszeniem, tyłka sobie samodzielnie nie potrafią podetrzeć ;)

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie ma dobrego czasu na dziecko, zawsze jest coś :)

Ja pierwsze urodziłam tuż po 20stce, byłam na studiach, i żyłam w czasach kiedy nie rodziło się dzieci, wiec wszyscy wieścili mi, ze zmarnowałam życie...

Drugie urodziłam w połowie do 40stki i powiem tak, czas niby dobry, ale sił już tyle się nie ma.

A czemu to pytanie? Nie traktuj personalnie uwag, ze jesteś młodą mamą, ludzie zawsze coś znajdą.

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

marzen@ też uważam że każdy czas jest dobry, nie ma reguły, każdy czuje inaczej .. Zdążyłam sobie wszystko poukładać, spełnić się zawodowo, kupić i urządzić mieszkanie... Niczego nie żałuję, każda decyzję podejmowała świadomie. Ale teraz, gdy bardzo bym chciała zobaczyć na teście dwie kreski, zaczynam się zastanawiać czasem czy dla mnie nie byłoby lepiej dać się ponieść instynktowi wczesniej:) może poukładaloby się inaczej, ale czy to znaczy że gorzej? Może nie miałabym takich problemów i spiny? Ciężko gdybac :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam nie rozkminiam co by było gdyby, bo czasu nie cofnę. Czasem fajnie by było gdyby dzieci były większe i bardziej samodzielne, z drugiej strony większość moich znajomych wciąż siedzi w pieluchach, więc i tak nie byłoby z kim wyskoczyć "na miasto".
Ank jesteś jeszcze młoda, większość życia przed tobą. Nie ma się co spinać tylko kupić dobre wino i rozpocząć romantyczny wieczór ;)

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy czekają na ten odpowiedni czas, ale zwykle ciąża jednak jest zaskoczeniem - niezależnie od tego, w jakim momencie życia nas spotyka. Myślę tylko, że warto mieć stałą pracę, która w okresie ciąży pozwoli na spokojnie przygotować się na przyjście dziecka, bez obaw o kwestie finansowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam, że idealny czas dla każdego może oznaczać co innego. Dla jednych to dojrzałość wiekowa, dla innych stabilizacja finansowa, a jeszcze dla innych obie te sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie przejmuj się głupimi komentarzami innych ludzi, bo nikt nie wejdzie w Twoje buty i nie przeżyje życia za ciebie żeby zrozumieć Twoje decyzje. Najlepszy czas to e który Ty uznajesz ze najlepszy w swoim życiu :) Twoje życie Twoja sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...