Skocz do zawartości
Forum

Idealny czas na dziecko


karolina95

Rekomendowane odpowiedzi

Nie istnieje cos takiego jak idealny czas na dziecko. Dla każdego ten czas jest inny. ja urodzilam pierwsze po trzydziestce i nie uważam, że to za późno. Czas dobry jak każdy inny. Przy czym ważne jest moim zdaniem, by przede wszystkim byc jako tako samodzielnym, by móc zapewnić dziecku utrzymanie, bez oglądania się na innych. A to jest niekoniecznie zalezne od wieku. Jedne osoby sa ogarnięte już w wieku 20 lat, inne pod czterdziestkę dalej żerują na rodzicach i, za przeproszeniem, tyłka sobie samodzielnie nie potrafią podetrzeć ;)

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie ma dobrego czasu na dziecko, zawsze jest coś :)

Ja pierwsze urodziłam tuż po 20stce, byłam na studiach, i żyłam w czasach kiedy nie rodziło się dzieci, wiec wszyscy wieścili mi, ze zmarnowałam życie...

Drugie urodziłam w połowie do 40stki i powiem tak, czas niby dobry, ale sił już tyle się nie ma.

A czemu to pytanie? Nie traktuj personalnie uwag, ze jesteś młodą mamą, ludzie zawsze coś znajdą.

Odnośnik do komentarza

marzen@ też uważam że każdy czas jest dobry, nie ma reguły, każdy czuje inaczej .. Zdążyłam sobie wszystko poukładać, spełnić się zawodowo, kupić i urządzić mieszkanie... Niczego nie żałuję, każda decyzję podejmowała świadomie. Ale teraz, gdy bardzo bym chciała zobaczyć na teście dwie kreski, zaczynam się zastanawiać czasem czy dla mnie nie byłoby lepiej dać się ponieść instynktowi wczesniej:) może poukładaloby się inaczej, ale czy to znaczy że gorzej? Może nie miałabym takich problemów i spiny? Ciężko gdybac :)

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie rozkminiam co by było gdyby, bo czasu nie cofnę. Czasem fajnie by było gdyby dzieci były większe i bardziej samodzielne, z drugiej strony większość moich znajomych wciąż siedzi w pieluchach, więc i tak nie byłoby z kim wyskoczyć "na miasto".
Ank jesteś jeszcze młoda, większość życia przed tobą. Nie ma się co spinać tylko kupić dobre wino i rozpocząć romantyczny wieczór ;)

Odnośnik do komentarza

Wszyscy czekają na ten odpowiedni czas, ale zwykle ciąża jednak jest zaskoczeniem - niezależnie od tego, w jakim momencie życia nas spotyka. Myślę tylko, że warto mieć stałą pracę, która w okresie ciąży pozwoli na spokojnie przygotować się na przyjście dziecka, bez obaw o kwestie finansowe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...