Skocz do zawartości
Forum

Kosmetyki w ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny,

jakich kosmetyków używałyście w ciąży? Jak czytam te wszystkie fora i artykuły to okazuje się, że wielu rzeczy po prostu nie można stosować. Lakiery do paznokci, kremy na zmarszczki, peelingi... Na kobiecość.info znalazłam całą listę zakazanych produktów. A Wy macie jakieś doświadczenia z zakazanymi kosmetykami?

Odnośnik do komentarza
Gość Kosmetyczka

Jedyne czego nie wolno używać w ciąży to kosmetyków/zabiegów silnie złuszczających jak kwasy, z użyciem prądu (kawitacja, ultradźwięki itp), masaż ciała.

Jestem w 6 mies. ciąży, robię sobie hennę hybrydę maseczki używam krem, balsam ,oliwka, makijaż itp to dla mnie piękny wyjątkowy czas zwłaszcza dbania o siebie, swoje ciało, tego co jem, zdrowo może dzięki temu przytulam tylko ok.4kg

aaaaaaaaa nie robienie z siebie "zaniedbanej" naturalnej?! dodam że nie jestem jakaś wypucowaną lalą, przesadnie dbająca o wygląd aaale nie używać peelingu czy kremu...bez przesady?!

Mało tego pracuje w tym, używam maseczki; rękawiczek, dzieciątko jest zdrowe,a niektóre boją się wąchać suszonego prania....

Farbę fakt robiłam później, gdy zapytałam się fryzjerce czy może farba bez amoniaku odp: że bardziej szkodzą te BEZ niż Z, ale każdy ma swoje zdanie, z kosmetykami jest to samo.

Jedynie co używam "dla kobiet w ciąży" to balsam na rozstępy czy bolące piersi.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Ja za porada koleżanek ktore niedawno urodzily, uzywam krem do twarzy dla dzieci a balsamy to dla kobiet w ciazy, oliwka dla dzieci, balsam nawilżający dla niemowląt i pod prysznic olejek dla niemowlat. 

Z tymi naturalnymi kosmetykami to różnie bywa... Moze byc napisane ale sklad moze swiadczyc ze nie sa takie naturalne 😊

Odnośnik do komentarza

Ja zrezygnowałam ze zbędnych kosmetyków. Raczej balsam bezzapachowy i tyle. Mam strasznie suchą skórę więc codziennie go stosuje. Jesli wyjdę do lekarza czy po zakupy to używam tylko trochę pudru i korektora. Im mniej chemii tym lepiej. Przed ciążą wyglądałam lepiej. Teraz mimo drzemek słabo się prezentuję.

Lakieru do paznokci też nie używam. Po prostu mogę przeżyć bez tego. Bardziej mnie cieszy dziecko niż to czy ładnie wyglądam. 

Przed ciążą- tusze cienie podkłady lakiery hybrydy- ale to ma dużo chemii więc zdecydowalam się zrezygnować z tego;) po karmieniu wracam do tego!

Odnośnik do komentarza
W dniu 23/3/2020 o 10:41 AM, Gość Kosmetyczka napisał:

Jedyne czego nie wolno używać w ciąży to kosmetyków/zabiegów silnie złuszczających jak kwasy, z użyciem prądu (kawitacja, ultradźwięki itp), masaż ciała.

Jestem w 6 mies. ciąży, robię sobie hennę hybrydę maseczki używam krem, balsam ,oliwka, makijaż itp to dla mnie piękny wyjątkowy czas zwłaszcza dbania o siebie, swoje ciało, tego co jem, zdrowo może dzięki temu przytulam tylko ok.4kg

aaaaaaaaa nie robienie z siebie "zaniedbanej" naturalnej?! dodam że nie jestem jakaś wypucowaną lalą, przesadnie dbająca o wygląd aaale nie używać peelingu czy kremu...bez przesady?!

Mało tego pracuje w tym, używam maseczki; rękawiczek, dzieciątko jest zdrowe,a niektóre boją się wąchać suszonego prania....

Farbę fakt robiłam później, gdy zapytałam się fryzjerce czy może farba bez amoniaku odp: że bardziej szkodzą te BEZ niż Z, ale każdy ma swoje zdanie, z kosmetykami jest to samo.

Jedynie co używam "dla kobiet w ciąży" to balsam na rozstępy czy bolące piersi.

Dokładnie nie ma co popadać w paranoję. 

Odnośnik do komentarza
Gość Marianneka

Polecam wybierać kosmetyki z naturalnym składem – nie tylko w ciąży, choć wtedy trzeba pilnować się najbardziej, ale też „normalnie”. Trzeba dbać o organizm, nie zatruwać go chemią. Dlatego odsyłam do ekologicznej linii marki AVA, która oferuje ekokosmetyki z certyfikatem: https://www.ava-kosmetyki.pl/product-category/ekologiczne/  polecam!

Odnośnik do komentarza

Miałam podobnie a po paru tygodniach pojawily się u mnie tez nowe rozstępy. Musisz zacząc intensywnie nawilżać skórę, u mnie się sprawdziły najbardziej olejki, albo specjalny na rozstępy BiOil albo te naturalne z Weledy ( cenowo najlepiej wychodzi w sieci, na przykład na Notino kupuje w promocji) Obawiam się, że na te stare nie pomoże, ale uchroni przed nowymi.  

Odnośnik do komentarza

W ciązy przeszłam na kosmetyki naturalne bo tylko takie znosiła moja skóra. Jak juz spróbowałam to zostałam przy nich na zawsze. Działają równie skutecznie jak te drogeryjne , a nie obciążają nas i dzidzi dodatkową chemią.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...