Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

witam

widzę że pisszecie o nowych opłatach za przedszkole, słyszałam o tym jakies tydzien temu we wiadomościach , juz czuję ze w kazdym przedszkolu wzrośnie opłata, bo to ma dotyczyc kazdego przedszkola finansowanego z budżetu miasta.
w zerówce która jest w szkole do której idzie Dominia to nawet za obiad nie płacili bo mieli załatwione dofinansowanie unijne.

a bajkę auta 2 i kilka innych Dominia dostała w sobotę od chrzesnej na dvd, jej facet zna jakieś sposoby sciagniecia bajki która dopiero jest w kinie, ale nie chciała jeszcze ogladać stwierdziła że to dla chłopaków, oglądaliśmy Gnomeo i Julia, i tych niebieskich papugach ale nie pamiętam tytułu.

Marek zdrówka.

Odnośnik do komentarza

Witam :)

U nas opłaty za przedszkole drożeją wraz ze wzrostem najniższej krajowej, bo podstawowa opłata, to jest ileś tam % tego wynagrodzenia (to stary sposób liczenia opłaty, ciekawe jaki ostatecznie będzie od września). Do tego stawka żywieniowa. A że żywność podrożała to i stawki od września będą wyższe.

A my wczoraj oglądaliśmy w kinie Cars2. Ale pojechali z bajką :Śmiech:, taką na styl Jamesa Bonda :D. Fabuła trudna dla małych dzieci, ale starsze łapią o co chodzi :). Grunt, że dzieci widzą swoich ulubionych bohaterów, choć szkoda, że bez Hudsona Horneta.

No i zaczynamy wakacje :lol:

Do miłego :)

Odnośnik do komentarza

czy u was tez taka okropna pogoda przez cały dzień pada .
miałam sie wybrac z dziewczynkami na miasto o 11 bo miały byc zabawy wakacyjne dla dzieci, ale przy takiej pogodzie nie pojechałam, ale do miasta musiałam jednak jechac do stomatologa z Dominia bo wczoraj troche bolał ja ząb ale jej przeszło ale dzis podczas śniadania znów zaczął ją boleć, po wizycie jeszcze trochę ją bolał ale teraz jest ok. niedawno wróciłyśmy z sal zabaw gdzie wcześniej Dominia miała urodzinki i wtedy dostała karnet na 2 godz zabawy więc przy takiej pogodzie postanowiłam pojechac. ciekawe jak będzie jutro, bo nie mam pomysłu na taki deszczowy dzień.

Dziubala u nas z opłatami za przedszkole było podobnie zależały od najniższej krajowej plus stawka żywieniowa, pozatym inna opłata była do 8 godz i inna powyżej 8 godz pobytu dziecka w przedszkolu, ciekawe jak będzie teraz.
UDANEGO POBYTU NAD MORZEM.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ale weźcie pod uwagę ze z powodu jakiejkolwiek nieobecności dziecka w przedszkolu zgłoszonej choćby tego dnia rano, odliczają wam całą stawkę za pobyt i za wyżywienie,a nawet jak jest cały miesiąc,to w Poznaniu,który ma wysokie stawki opłat z zywienioea 5,50 wychodzi 340zl a wzrośnie stawką na 6zl ale to daje różnice tylko 11zl miesiecznie...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

witam mamuty
gonię resztkami i sił i czasu, w piątek, mam nadzieję, uda nam się przywitać z morzem a póki co trzeba się do wyjazdu przygotować, stąd kosmiczny brak czasu bo i chcę jak najwięcej przetworów zrobić - ogórki nawet w miarę - zakisiłam 32 słoiki litrowe:Śmiech: fasolka, dżemiki i galaretki i do tego chcę troszkę jedzenia na wyjazd wziąć z domu, zawsze to taniej, wiadomo jak z kasą

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Witam ::):

My już po nadmorskich wakacjach :). Było super! ::):
Wracając zostawiliśmy chłopaków na parę dni u babci, przyjadą w sobotę więc korzystam i załatwiam ile się da, bo w przyszłym tygodniu będę z nimi sama.

Deva, serdeczności imieninowe!

Deva – w Poznaniu stawka 5,50 jest wysoka? W Krakowie to raczej niska ;)

Monika – super z własnymi przetworami :yes:
Udanych wakacji w Mrzeżynie!

La luna - super, że masz tak niedaleko morze, też bym korzystała ile się da :)

Martek - teraz jest brzydka pogoda, bo ciągle jakieś ulewy, nawałnice, burze więc w sierpniu musi być ładnie :). Niech tak będzie!

Manenka - pogoń niedoczas ;)

Odnośnik do komentarza

bozena222
ciągle pada
la luna chociaż nie cierpię upałów ale mając taka pogode jak ostatnio u nas to wolała bym upały, bo niedługo koniec lata, a prawie wcale go nie było.

upałów ciąg dalszy prawie z domu nie wychodzę dzieciaki po basenie skurę zmieniają chociaz smarują się 50tką:solar:
przesyłam trochę słoneczka :36_3_8:

http://www.suwaczki.com/tickers/o1488u695sbx826y.png
http://s2.pierwszezabki.pl/044/044080980.png?1320

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6ru1d1exax3bi.png

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo

Znowu mamy kolejny - z małą przerwą wczoraj - deszczowy dzień :Kiepsko:, teraz chwilowo nie pada, cud :D
W środę byliśmy w Warszawie, ale czasu mieliśmy niewiele, bo same przejazdy z i do Krakowa zajęły nam 10h. Deszcz nie pozwolił pojechać na dinozuarowy plac zabaw i spotkać się z koleżanką forumową, ale tyle naszego, że byliśmy pod stadionem narodowym i chłopaki mają tam zrobione fotki. Coś z Warszawy zapamiętają :D
W niedzielę Adaś wyjeżdża na obóz, ale się pusto zrobi w domu, a Maciuś się zanudzi bez brata, ale przynajmniej mu się siniaki na nogach podgoją ;)

Miłego i udanego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

witam weekendowo

chociaż nie pada ale pochmurno, czękam na męża za godz wraca z pracy i jedziemy do Domini, już przygotowałam kilka rzeczy jej do zabrania , upiekłam ciasto , posprzątałam i czekam.

la luna oj przydałoby się nam troche tego waszego słońca, ciekawe jak będzie w sierpniu ja 14 wyjeżdzam na tydz nad morze mam nadzieję że troszkę słonca będzie.

dziubula za wiele nie zwiedziliście ale zawsze coś zobaczyliście, miłego i słonecznego pobytu dla Adasia na obozie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...