Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe maluszki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny, ja tak na podtrzymanie tematu zapytam, czy to normalne, że czasami kłuje mnie tam w dole? Albo lekko ciągnie jak na okres? Nie boli to, no ale jest zauważalne.
I jeśli pracujecie, to będziecie pracowały do końca? Jakie macie zdanie o pracy w ciąży?
Życzę miłych snów! :)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny:)

Jak czujecie sie ze swiadomoscia ze nosicie w sobie fasolke?:)

Zakazona - ja biore kompleks witamin dla kobiet w ciazy ale rowniez odzywiam sie zdrowo takze troszke czytalam na ten temat i faktycznie w pierwszym trymestrze nie powinno przyjmowac sie witamin tylko kwas foliowy poniewaz latwo o przedawkowanie, w wyniku czego moga powstac wady plodu. Dzieki Tobie zwrocilam na to uwage - dziekuje:) Co do problemow ze snem ja z kolei moglabym spac caly czas - nawet dzisiaj ucialam sobie dwugodzinna drzemke w ciagu dnia.

Nein - ja mieszkam w UK, jutro ide umowic wizyte u lekarza rodzinnego, ktory skieruje mnie do poloznej. Tu cala ciaze prowadzi polozna co bylo dla mnie ogromnym zaskoczeniem w pierwszej ciazy.
To calkiem normalne ze czujesz lekki bol i uklucia w macicy - to znak ze zachodza tam zmiany, macica przygotowywuje sie do calego okresu ciazy. Ja rowniez je czuje - u mnie sa podobne do boli przedmiesiaczkowych.
Co do pracy to chcialabym pracowac do konca marca o ile dam rade. Na pewno nie bedzie latwo wytrzynac w pozycji siedzacej przez 7 godzin.
A Ty jak zapatrujesz sie na prace??

Ale rozpisalam sie...
Wisienka - ja u siebie rowniez zauwazylam pierwsze oznaki nudnoscie i jestem zaskoczyna poniewaz w pierwszej ciazy wogole ich nie mialam. A to dopiero poczatek :)

Poniewaz nie mam dostepu do zrobienia bety jutro robie kolejny test aby zobaczyc czy pozion HCG zwiekszyl sie i kreska jest ciemniejsza - dam wam znac z samego rana. A pozniej praca do 17:30 - wiecie juz kiedy oznajmicie swoim pracodawcom o ciazy? Mysle ze moj nie bedzie zachwycony poniewaz kolezanka z pracy jest rowniez w ciazy a ja mialam przejac jej obowiazki.

http://fajnamama.pl/suwaczki/j2wv1hn.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/l0kob8t.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!
Ja w zasadzie nie odczuwam obecności fasolinki- jeszcze nie przechodzi mi przez gardło że jestem w ciąży. Ostatnio tylko nie dojadam. Szybciej czuję się pełna i czuję, że następny kęs zwrócę.
Ja też chce popracować ile się da.
Nie wiem kiedy powiem pracodawcy, bo dziewczyna na której miejsce jestem przyjęta, właśnie urodziła. Okropnie się pokłóciła z szefem i na początku 2015 r poszła na L4, po pół roku zaszła w ciążę i teraz już urodziła. Także obawiam się, że może to być drażliwy temat. EH. I w weekend nie spałam, ale to dlatego, że zdechła mi kicia zostawiając dwoje miesięcznych kociaków. Mam doła jak Wielki Kanion.

https://www.suwaczki.com/tickers/ckai9jcgi48kbqja.png

Odnośnik do komentarza

Ja w zasadzie nie odczuwam nic prócz właśnie tego kłucia w dole brzucha (identycznie było przy tamtej ciąży), napuchłam i mogę cały czas spać. Najgorzej jest od 17.
W pracy powiem kierownikowi pod koniec września. Popracować chcę do końca roku albo do końca stycznia. Dłużej sobie nie wyobrażam z racji na specyfikę pracy i samego zakładu.
Mam nadzieję, że jest wszystko w porządku z fasolką. Martwi mnie to że w ogóle nie mam mdłości. Przy młodym miałam okropne. Choć zwymiotowałam tylko raz. Ale strasznie mnie męczyło.

http://www.suwaczek.pl/cache/673b0f16bd.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9ee138bc50.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny.
Ja pracuję w takim małym kasynie, na szczęście bez alkoholu i jedzenia, więc pracy jest niedużo. Ale zmiany są od 8-17 i 17-2 i nie wyobrażam sobie wracać o 2 w nocy z brzuchem. Mam 2 minuty do domu, ale ja teraz chodzę z gazem i alarmem w ręku, przez tą sytuację z uchodźcami... :/ chcę pracować ale niestety postawię warunek, że albo ranna zmiana albo idę na zwolnienie, myślę, że lekarz też nie pozwoliłby na taką pracę. Dodatkowo palą papierosy i klimatyzacja nie działa zbyt dobrze... nie wiem jak to będzie.
Wiem że przed paroma laty jakąś dziewczyna ganiała tu do 9 miesiąca ciąży :D ja się boję.
Nie wiem jak powiem szefowej, myślę, że zła nie będzie, ale jakoś w ogóle nie mogę się zebrać :D

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :) Postanowiłam dołączyć do Waszej grupy :) wczoraj zrobiłam test i są dwie wyraźne kreseczki :) obliczyłam termin porodu wg miesiączki na 6 kwietnia 2017 :) mam roczną córeczkę Olę (jutro ma urodziny!). Nadal karmię piersią. W internecie czytałam że można karmić piersią podczas ciąży, ale czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Wiecie co na to ginekolodzy? Ja wybiorę się do ginekologa za jakieś 2 tyg

Odnośnik do komentarza

Hej kochane ciężarówki ;-) dołączam i ja również trochę nieśmiało bo ciąża nie potwierdzona przez lekarza. Dziś rano zrobiłam test i od razu dwie wyraźnie kreski. Jestem jeszcze trochę w szoku ponieważ nie spodziewaliśmy się z mężem ze znów tak szybko nam się uda. Mamy już synka Natana który za tydzień skończy 11 miesięcy. Poprzednia ciąża była za pierwszym strzałem, ta również bo starania zaczęliśmy w lipcu. Termin wychodzi na 5 kwietnia. Jestem pełna obaw jak to będzie i czy sobie poradzimy, czy z dzidziusiem będzie wszystko dobrze. Po cichutku marze o córeczce. Wiadomo że najważniejsze żeby było zdrowe ale jaką płeć wy byście chcialy i czy macie już jakieś przeczucia? ja w ciazy ze synkiem na początku nie miałam wcale apetytu na słodkie a teraz jem wszystko.
Z dolegliwości u mnie tylko ból w brzuchu na dole i tak jakby z boku jajnik ale poprzednio było tak samo. A no i jestem bardzo senna. Tyle na razie o nas ;-) Pozdrowienia :-)

Odnośnik do komentarza

Hej daritka, naprawdę mieliście szczęście, obie ciąże za 1 razem :D
Cicho tu troszkę narazie, niedługo powinno zrobić się ciekawiej, po pierwszych wizytach u lekarza :)
My byśmy chcieli córeczkę, niestety nie mam jeszcze żadnych przeczuć, to pierwsza ciąża i jestem trochę przytłoczona tym wszystkim :)
Zakażona i jak tam wyniki? :)

Odnośnik do komentarza

Hej kwietniówki! Jak u Was poranek?
Zakażona pięknie rośnie Ci beta, ale nie sądzę, żeby lekarz coś zobaczył tak szybko na USG, chyba, że masz jakieś obawy, to zawsze warto konsultować z lekarzem.
daritka Witaj! Super, że udało się za pierwszym razem! Gratulacje!
Nein to dla mnie też pierwsza ciąża, ale nie czuję się jakoś inaczej. Czasem pobolewa podbrzusze. Kto w pierwszej ciąży oprócz nas?

https://www.suwaczki.com/tickers/ckai9jcgi48kbqja.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)
Zakażona fajnie, że możesz sobie tą betę zrobić, ja się czuję jakoś niepewnie tylko po testach. Mam nadzieję, że jutro lekarz mi zrobi ten test z krwi, to trochę lepiej się poczuję. Nie wiem jak jest z tym w De :/
Miink, ja wczoraj miałam rano lekkie nudności, a dziś nic, tylko jak zawsze ból piersi. Ale niesamowity, ruszyć ich nie mogę, mieszkam na 4 piętrze i schodząc na dół muszę je trzymać bo inaczej tak boliiii :D i zrobiły się lekko czerwone na końcówkach sutków.
Ogólnie dziwne bo piersi zaczęły mnie bardzo wcześnie boleć, jakoś parę dni po owu.
Też tak macie?
I życzę Wam miłego dnia! :)

Odnośnik do komentarza

Witam zafasolkowane zeszłym roku leczyłam się z depresji leki odstawiłam w maju niestety moje samopoczucie w zeszłym tygodniu zmusiło mnie do powrotu do lekarza biorę citabax 20 jestem mama 2 synów Maciej w październiku kończy 5 lat a Dominik w lutym skonczył 2 w lipcu 2 razy kochaliśmy się bez zabezpieczenia od 4 dni mam mdłości do tego temp w pochwie 37.4 a do tego biały śluz i siusiu co chwile i bole podbrzusza miesiączkę powinnam dostać kolo 10 jak myślicie wyjdzie już test bo w razie czego nie wiem co z tymi lekami i dzidzą

Odnośnik do komentarza

Miink , mam już cała ciążę zagrozoną za sobą i jedno poronienie rok temu, więc w obawie o wszysto, co może się stać wolę iść do lekarza. Z moją córką w ciąży jak byłam, pierwsza wizytę miałam w 4 tyg i 2 dniu i był piękny pęcherzyk :) chociaż to. Napewno poproszę o duphaston raz dziennie bo w poprzednich ciążach był problem z progesteronem. Będę się pewniej czuła. . .

Mój lekarz będzie dopiero 22 sierpnia wiec za 3 tyg... także aż tyle nie chce czekać :P teraz sprawdzi co i jak, a u mojego lekarza juz założymy kartę j pewnie usłyszymy serduszko jeśli wszystko będzie dobrze :)

Jak samopoczu cie dziewczyny? Ja dziś mam od rana lekkie mdlosci. Wczoraj jak jadłam sałatkę myślałam że nie przełkne kęsa

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3k7eirsgoi.png

Odnośnik do komentarza

Zakażona, ja kurczę już przed zajściem w ciążę, przeczytałam prawie cały internet, tyle teraz słychać o tych poronieniach i problemach, że wręcz panicznie boję się, że coś będzie nie tak :(
Dlatego też wolę iść wcześniej... całe szczęście, że mamy teraz te czasy technologii, wyobraźcie sobie, jak musiały się czuć kobiety sprzed np. 200 lat. Nigdy nie wiedziały co je czeka, zgroza :|

Odnośnik do komentarza

Ale wtedy choroby miały lżejsze mutacje, było mniej chorób populacyjnych ( czy jak tam one się zwą ), mniej chemii zdrowszy tryb życia. ..

Jak byłam w ciąży, u lekarza spotkałam starusienka panią, ktora opowiedziała o swoim porodzie... " no ja jak córkę rodziłam, to żniwa były. Poszłam za snopek, do mamy krzyknelam żeby wodę i ręczniki przyniosła i urodziłam . Dziecko zabrały do domu a ja z ręcznikiem między nogami zniwa z tatusiem dokończyć musiałam. " także tego...

Ja nigdy nie pomyslalabym ze akurat ja poronie, a stało się. Nistety... także teraz panikę się nawet jak mnie coś zakluje przy kichaniu - mimo, że wiem, że ciagniecie i klucie to normalka. Tak jak ciagniecie w pachwinach i lekkie bóle jak na okres. Ale tak czy tak - panika.

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3k7eirsgoi.png

Odnośnik do komentarza

Masz rację, ale piękne jest to, że można od początku patrzeć na maleństwa :)
No wiedziałam, że nasze babki nie miały żadnych przywilejów w trakcie ciąży, ale żeby aż tak? Mogła dostać krwotoku albo zakażenia :O
Jestem w szoku :D

Teraz będzie na pewno dobrze!
Wysypiaj się, pij dużo wody i już organizm będzie lepiej pracować :)
Tak mi mówi mój mądry mąż :D
Coś tam ze studiów wyciągnął i trochę wiedzy o organizmie ma, więc doradza mi dużo co do zdrowego trybu życia.:D Z resztą ja też się trochę tym interesuję.

Więc dbajmy o siebie i wszystko będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Zakażona trzeba wrzucić na luz. Mnie też ciągnie, kłuje i boli. Tak ma być.
Musi być dobrze.

Nie ma reguły co do objawów ciąży. Ja w poprzedniej ciąży miałam straszne mdłości, które zaczęły się jeszcze przed terminem miesiączki i trwały do końca 2 trymestru. Masakra.
Piersi nie mogłam dotknąć przez całą ciążę. A teraz. Nie dzieje mi się komplenie nic z wyjątkiem częstych bóli głowy, wzmożonego apetytu i potwornej senności. Dobrze że mam teraz urlop, bo nie była bym w stanie pracować.

http://www.suwaczek.pl/cache/673b0f16bd.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9ee138bc50.png

Odnośnik do komentarza

Asiu, niestety ból bólowi nie równy. Ja mam złe doświadczenia z tego typu bólem wiec się stresuje, czy wszystko jest ok. W pierwszej ciąży to zwiastowalo zagrazajace poronienie, całe szczęście córka donoszona.. druga ciąża niby wszystko pięknie ładnie, brzuch pobolewal jak każdą i jak każda oczywiście tak miała i to "normalne"... niestety normalne nie było bo to juz było poronienie. Na drugi dzień nie było śladu po ciąży.

Póki nie minie pierwszy trymestr będę bardzo panikować, niestety.

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3k7eirsgoi.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...