Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Maja19

Dieta

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przed ślubem pilnowałam się żeby nie przytyć. Nie objadałam się - zero słodyczy (no czasem się zdarzyło coś zjeść)bo wiadomo sukienka szyta na miarę to nie było opcji pozwalania sobie na wszystko ale już po ślubie troszkę przegięłam i przytyłam 8kg :-O dopiero jak urodziłam dziecko zrzuciłam 11,5 kg które przybyły mi w trakcie ciąży i te wcześniejsze 8kg po ślubie:) także wyszłam na zero i teraz trzymam się mojej stałej wagi. Pozdrawiam

http://fajnamama.pl/suwaczki/2r341i8.png]Tekst linka[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość fitelizza

Ja bardzo dużo schudłam gdy odstawiłam cukier i zastąpiłam go ksylitolem. To naprawdę zdrowa alternatywa, trzeba tylko uważać jaki ksylitol się kupuje. Bardzo często mozna natknąc się na ksylitol chiski, który jest pozyskiwany z kolb kukurydzy, a ja mówię o tym brzozowym, fińskim. Warto to sprawdzić przed zakupem, sprawdzonym sklepem internetowym jest naturalny-market.pl Kupuję tam zdrową żywnosc i ani razu się nie zawiodłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak szybko schudnac? Ja mogę polecić jeść dużo warzyw, przede wszystkim zielonych. Co najmniej kilka liści sałaty dziennie i do tego jakiś ogórek. Tak naprawdę chodzi o to, żeby organizm spalał tłuszcz, a nie go magazynował. To czy organizm spala komórki tłuszczowe czy je magazynuje zależy od prawidłowego poziomu hormonów w ciele. Niestety 97 % osób ma zaburzony poziom hormonów i zamiast chudnąć tyje, nawet jak stara się zdrowo odżywiać. Dopiero jak pozbędziesz się hormonów odpowiedzialnych za magazynowanie komórek tłuszczowych i zaczniesz wytwarzać hormony odpowiedzialne za spalanie tłuszczu to kilogramy zaczną znikać. To wszystko się robi przez odpowiednią dietę i właśnie w niej podstawą są zielone warzywa, dlatego jedź ich dużo, właściwie tyle ile się da, nie ma limitów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, ja osobiście polecam catering dietetyczny i codzienny trening - bieganie. Pomogło mi to bardzo w powrocie do formy po ciąży. Istnieją obecnie wózki do biegania - bardzo fajna sprawa. Dziecku jest w takim wózku wygodnie i bezpiecznie a mama może sobie wygodnie biegać lub na przykład jeździć na rolkach pchając wózek przed sobą. Ja miałam model wózka do biegania - [reklama usunięta].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobre rezultaty można osiągnąć poprzez ćwiczenia i zmianę nawyków żywieniowych. Nasz organizm często na takie zmiany musi się przestawić dlatego powinno się wprowadzać takie zmieny stopniowo gdy nasz organizm przestawi się wprowadzamy kolejne. Tym sposobem łatwiej będzie nam utrzymać dyscyplinę. Jeśli wprowadzimy ćwiczenia, restrekcyjną dietę to łatwo przesadzić i zniechęcić się po dłuższym czasie. Ale jeśli najpierw nauczymy nasz organizm stałych pór posiłków i gdy uda nam sie to osiagnąć dopiero wtedy zaczniemy wprowadzać klejne elementy planu, trudno nam będzie odpuścić bo już cześć założeń mamy wprowadzone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze byłam szczupła i utrzymuję cały czas mniej więcej tą samą wagę. Nie dzięki dietom "cud". Dużo się ruszam i staram się jeść zdrowe produkty- głównie te najmniej przetworzone, nie będące kopalnią chemii, soli i cukru. Chociaż całkowicie trudno je wyeliminować, ale nie ma co się zadręczać zjedzeniem batona, gdy na co dzień je się zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety, ale zrzucic swoja wage nie jest tak latwo .. szczegolnie jesli chodzi o sezon zimowy. Dla mnie pod tym wzgledem najgorsze byly swieta, tyle dobrych rzeczy do zjedzenia w tak krotkim czasie nie moga dac innych efektow niz dodatkowe kilogramy. Pora roku takze nie sluzy zbytnio uprawianiu aktywnosci fizycznej, ja osobiscie jezdzilam duzo na rowerze tak do konca jesieni, a teraz nic praktycznie nie robie. Zastanawiam sie czy nie pojsc z dzieciakiem na takie zajecia https://stacjanowagdynia.pl/aquapark/wodnis Przy okazji poplywalabym troche, do tego dochodzi odpowiednia dieta i mozna liczyc na jakies wyniki, prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba jednak najlepiej poradzić się specjalisty. Ja sama długo zmagałam się z nadprogramowymi kg po ciąży, wymyślałam coraz to nowe diety "na chwilę". Dietetyk to jednak forma motywacji i nie niszczymy swojego organizmu. Koleżanka podesłała mi ostatnio artykuł:
http://www.favore.pl/baza-wiedzy/polacy-coraz-madrzej-korzystaja-z-diet-zasluga-dietetykow,5859,0.html i bardzo się z nim zgadzam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kawał dnia: najlepsza dieta? Urodzić dziecko i karmić je piersią :D
A poważnie - odkąd pamiętam miałam problemy z wagą - wachania 49,5-63 kg, problemy z tarczycą, anemia itp. Po urodzeniu dziecka trzyma się 53 kg. Naprawdę ważna jest systematyczność i dbanie o zdrowie - zdrowe jedzenie, ruch (nawet ten najmniejszy, ale codziennie,) suplementy- w zależności od potrzeb. Przy bardziej restrykcyjnych dietach można nabawić się anemii - mi lekarz kazał brać Folik i żelazo na receptę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kater

jeśli jesteś bardzo otyła to dieta plus ćwiczenia, jesli nie-to radze Ci tylko mocno i intensywnie ćwiczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dieta to 70 procent sukcesu. ;) Zacznij teraz! Ćwiczenia przyjdą z czasem.

Odstaw słodkie, cukier i białą mąkę.
Jedz lekko i zdrowo. I nie myśl o tym. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Malinka198

Ja bardzo schudłam jeżdżąc na rowerze - dziecko do przyczepki rowerowej, na przykład takiej jak tu: [reklama usunięta] - i w trasę! Zaczęłam od kilku kilometrów w kilka tygodni robiliśmy z małym po kilkadziesiąt - świetna sprawa polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jazda na rowerze z dzieckiem, to faktycznie bardzo dobry pomysł, niedawno wpadłam na ten pomysł, zainwestowałam w przyczepkę i jeżdżę w różne trasy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dieta nie można żyć tylko dietą czasami trzeba nacieszyć podniebienie. Najlepszą okazją są urodziny dziecka i tort urodzinowy... Nieważne jaki kakaowy, czekoladowy, śmietankowy, owocowy, brzoskwiniowy, truskawkowy. Moim sposobem na kaloryfer są 3 razy w tygodniu rolki i siłka 3 razy w tygodniu ostatni posiłek o 18:00 a później tylko soki;-)

monthly_2017_09/dieta_61132.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ptyczak12

Dieta, dietą ale ruchu nic nie zastąpi. Fajne jest bieganie, ale nie każdemu odpowiada, a przy większej masie może być zabójcze dla kolan. Ja uwielbiam pływać, ale znowu nie każdy ma ochotę jeździć na basen dlatego właśnie uważam że rower jest doskonały i nie obciążą tak stawów jak bieganie. Dodatkowo można wybrać się na rowerową wycieczkę całą rodziną. Dzieciaczki można władować do fotelika, albo jeszcze lepiej do przyczepki rowerowej o której już ktoś wspominał wyżej. Fakt przyczepki sporo kosztują i jeżeli ktoś boi się że jego dziecko jej nie zaakceptuje najlepszym wyjściem jest Wypożyczalnia przyczepek rowerowych których jest już całkiem sporo we wszystkich większych miastach w Polsce. Spróbujcie - naprawdę warto!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziewczyny sluchajcie aktywność fizyczna systematyczna to podstawa plus dobre nawyki żywieniowe ! inaczej nie da rady. żeby lepiej sie czuć ja też czasami zakladam bielizne wyszczuplającą zeby się po prostu zmotywować [reklama usunięta].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość katiaaaaaaaaa

ja tez musiałam przejść na bezglutenową, bo miałam cały czas anemię, nie wiem co mi było, lekarz stwierdził,że to celiakia no i się nie, totalnie gluten musiałam usunąć z diety i co najważniejsze stosowałam też suplement dicofer - gdyby nie on to bym już niedokrwistość miała :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość obywatelmarta

Mój dietetyk odradzał mi dietę dukana ze względu na spustoszenie jakie sieje w organiźmie. Zamiast tego mam dietę odpowiednio zbilansowaną pod siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

takich, jak Dukana, staram się wytrzegać:) jedzenie oparte tylko o białka/tłuszcze/węgle, nie ma zbyt dużego sensu. lepiej nieco zbilansować i dołożyć bieganie z wózkiem [reklama usunięta] :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam jakiejś konkretnej diety ale są rzeczy które staram sie przestrzegać:
piję dużo wody
jem ciemny chleb zamiast białego
unikam jedzenia słodyczy
jem dużo warzyw i owoców na co dzień
zdecydowanie bardziej wolę również jedzenie duszone albo pieczone od smażonego bo jest po prostu zdrowsze!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...