Skocz do zawartości
Forum

Badania metaboliczne autystyka?


Rekomendowane odpowiedzi

WItam,
ostatnio pojawia się coraz więcej informacji o powiązaniu autyzmu z nieprawidłowa flora bakteryjną u chorych na autyzm. Jestem mama 6- latka z autyzmem atypowym. Generalnie syn nigdy nie mial problemów z kolkami jako niemowle, biegunkami, zaparciami, wymiotami. nie jest alergikiem. Czy moge uznac, że problemy ukladu pokarmowego częste w autyźmie nas poprostu nie dotycza. Robilismy badania na obecnośc metali cięzkich- olów i rtęć. Wszystko w normie. Proszę o jakiś głos rozsądku

Odnośnik do komentarza

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale myślę, że po prostu zanim się wynajdzie lek na daną chorobę/schorzenie/przypadłość/lub coś co dostaliśmy w genach, to trzeba masy badań oraz wkracza się na różne ścieżki, które czasem okazują się ślepe. Może i tak być w tym przypadku.

Mnie pokory nauczył fakt, jak zmieniło się chociażby żywienie niemowląt przez dekadę (co uważałam, ze jest małym odcinkiem czasu). Przy pierwszym dziecku gluten był zabójczy i wprowadzało się go po roku życia dziecka, obecnie wprowadza się jako jeden z pierwszych produktów :)

Wszytko się zmienia w czasie...koncepcje na temat chorób również.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...