Skocz do zawartości
Forum

Zaćma


Gość Brygid

Rekomendowane odpowiedzi

ja sobie nie wyobrażam robić takiej operacji poza granicami polski, przecież jedziesz na sam zabieg, a co jak pojawią się komplikacje? do kogo się zwrócić? w Polsce jak robisz zabieg to masz lekarza prowadzącego, wie jak ci pomóc bo zna twój przypadek, więc lepiej takie operacje robisz na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Gość maydayka

Na nfz wszedzie sie długo czeka, jak ktoś ma czas to spoko, ale dziwię się ludziom, że nie decydują się na zabieg prywatnie w Polsce tylko jadą gdzieś za granicę, a przecież tam też płacą. Nie wiem, ja bym chyba wolała naszych miejscowych specjalistów, świetnie wykwalifikowanych i bez bariery językowej.

Odnośnik do komentarza

Jak wiecie, leczenie na NFZ wiąże się z dużymi kolejkami. Mojej babci wyznaczyli termin na operację zaćmy na koniec 2020 roku… Przecież to niepoważne! Jestem już tak zdesperowana, że zaczęłam szukać innych alternatyw leczenia i pomyślałam o wyjeździe na zabieg do Czech np. do kliniki PROVISUS , gdzie w ramach kontaktu z NFZ polscy chirurdzy leczą wzrok. I w cenie są leki osłonowe, polski opiekun, ubezpieczenie, polska dokumentacja medyczna, możliwość wyboru soczewki lub dopłaty za jej lepszy model. Co Wy sądzicie o takim leczeniu? Kto korzystał? Czy to bezpieczne?

Odnośnik do komentarza

A dlaczego miało by być niebezpieczne? Jakość opieki medycznej w Czechach nie odbiega raczej od polskich czy europejskich standardów. Tylko co z ewentualnymi komplikacjami - rzadko się zdarzają, ale jednak. Kto będzie je leczył? Co z wizytami kontrolnymi? Kolejki do specjalistów są jakie są. Przy czym jesli już "wpadnie się w system" to lekarz prowadzący umawia kolejną wizytę wtedy, kiedy jest taka potrzeba, a nie za dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja929

W dzisiejszych czasach operacja zaćmy nie jest juz ryzykowna, także nie trzeba się bać. Najgorszy problem to się na nią dostać, bo w polskich szpitalach kolejki są straszne. Lepiej skorzystać z opcji leczenia transgranicznego i wyjechać np do Czech do Lexum. Tam na NFZ tez mozna się zoperować. A taki wyjazd pomoże Wam zorganizować krakowska Optegra. Tak było w przypadku mojej babci.

Odnośnik do komentarza
Gość Majka Ola

wiecznie pozytywna
Jak wiecie, leczenie na NFZ wiąże się z dużymi kolejkami. Mojej babci wyznaczyli termin na operację zaćmy na koniec 2020 roku… Przecież to niepoważne!

No niestety tak to u nas wygląda…

Jakoś pół roku temu u mojej mamy wykryto zaćmę. Pierwsze co przyszło nam na myśl – NFZ. Przecież mama odkąd pracuje to płaci składki, rzadko korzystała z ubezpieczenia zdrowotnego, to pomyślałyśmy, że jest to najlepsza opcja.

Jakie było nasze zdziwienie, gdy termin został wyznaczony na 2020/2021. Mówiąc delikatnie – to przekracza ludzkie pojęcie. Osoba, która pracuje w Polsce i płaci podatki oraz ubezpieczenia musi czekać od 4 do 5 lat na zabieg.

Mama nie chciała tyle czekać – sprawdziliśmy ofertę prywatnych klinik. Kolejny szok – 3000 zł za jedną soczewkę, czyli łącznie 6000 zł.

Podsumowując – za długo lub za drogo.

Całe szczęście, że w internecie wyczytałam gdzieś na forum, że można przejść zabieg leczenia zaćmy w Czechach i to w polskiej klinice. Na początku byłam sceptycznie do tego nastawiona. Znalazłam ofertę One Day Clinic, gdzie za soczewkę, którą miała mieć mama trzeba było zapłacić 500 zł, czyli 6x taniej niż w Polsce, a do operacja miałaby się odbyć do 30 dni.

Zadzwoniłam do tej kliniki, dowiedziałam się wszystkiego i umówiłam mamę. Powiedziano mi też, że polski NFZ refunduje koszty zabiegu.

Dziś mama już nie ma zaćmy i czuje się bardzo dobrze, a tak to by musiała czekać jeszcze 4 lata.

Odnośnik do komentarza

ja mogę polecić Corten Medic w Radomiu - moja babcia miała tam usuwaną zaćmę, cały zabieg przebiegł szybko i bez komplikacji (czas oczekiwania na zabieg też był krótki), wszczepiono jej nowoczesne soczewki wewnątrzgałkowe które się ładnie przyjęły

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...