Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć po ciąży?


Gość Ilonafff

Rekomendowane odpowiedzi

zdrowa dieta+cwiczenia
nie ma zadnych cudow, przeanalizuj co jesz i ile i wprowadz odpowiednie zamienniki bez restrykcyjnego redukowania ilosci kcal bo potrzebujesz ich jako matka karmiaca
Ja polecam przede wszystkim hula hop i cwiczenie brzuszkow (np 8 min abs na you tube) no i dluuugie spacery z wozeczkiem.
W moim przypadku karmienie chyba ze mnie wszystko wysysa, teraz waze mniej niz przed ciaza

Odnośnik do komentarza

Jeju, karmisz piersią to nie masz co się przejmować :)
Tylko teraz się nie objadać, co przy zmęczeniu obowiązkami przy dziecku czasem jest ciężkie... Zaraz po skończeniu karmienia znikną ci też obrzęki, bo jak kp to organizm ma tendencję na początku do zbierania wody. 6kg to serio nie jest dużo!

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim należy starać się zdrowo odżywiać. Regularne posiłki to podstawa, chociaż czasami mając w domu dziecko to ciężko jest jeść regularnie. Przy dziecku też jest dużo roboty, więc jest to pewnego rodzaju ruch, ale warto starać się ćwiczyć, jak maluszek zaśnie i będzie chwila spokoju.

Odnośnik do komentarza

Ja 3 tygodnie urodziłam przez cc i ważę mniej niż przed ciążą. W ciąży nie przytyłam, a teraz kompletnie nie mam apetytu. Cały czas siedzę przy małej i pilnuję czy jej się nie ulało, albo śpię kiedy zasypia, bo ciągle jestem padnięta, mimo że mała praktycznie ciągle śpi. W konsekwencji jem tyle co nic. Jak tak dalej pójdzie, to niedługo będę miała figurę modelki. Mam tylko nadzieję, że trochę unormuję sobie życie, kiedy mała trochę podrośnie, bo na dłuższą metę zwariować można w ten sposób.

Odnośnik do komentarza

Witam :) mój Synuś ma już 5 miesięcy i też mam problemy z powrotem do wagi sprzed ciąży... Ostatnio postanowiłam zabrać się za siebie bardziej rygorystycznie :) Zaczęłam mniej jeść i unikam słodyczy. Zaczęłam również systematycznie ćwiczyć (zumba <3) oraz ćwiczenia z primavery na yt. Kolega, który prowadzi Zumbę ostatnio powiedział aby pić codziennie sok z marchewki, buraka, jabłka i całej cytryny :) i przyznam szczerze odkąd zaczęłam ten sok pić efekty są o wiele lepsze :) brzuch zmalał, boczki też się zmniejszyły :)

Odnośnik do komentarza

Gratuluję każdej z Was, której udało się zrzucić kilogramy po ciąży. W mojej ciąży bliźniaczej przybrałam 19 kg. Może to i nie ogromna ilość, bo są przypadki w ciążach pojedynczych że więcej kobiety przybierają. Przed ciążą ważyłam 70 kg a po porodzie waga stanęła na 80 kg i tak do dziś. Piersią nie karmiłam, więc waga nie zleciała w dół. Nie mam kompletnie czasu przy bliźniakach na ćwiczenia. Z regularnym jedzeniem też jest problem. Tak, więc pozostaje mi na chwilę obecną czekać, aż moi chłopcy jeszcze troszkę podrosną i ruszę na siłownię. Na to liczę.

Odnośnik do komentarza

ja przytylam 26kg, z 60kg skoczylo do 86 przy samym porodzie przy ciąży pojedynczej, cala ciaze bylam aktywna do 6 mies pracowałam a potem spacerki, basen nawet biegałam na orbitku, do 5 mies wogole nie było widać, a potem z tygodnia na tydzień coraz więcej i więcej, straszne mi rozstępy od tego wyszly na sam koniec spuchłam jak jakiś balon, ledwo chodziłam, i nic mi ćwiczenia nie pomogly ani dieta, a teraz 3 mies po porodzie i jest 73kg wiec jeszcze conajmiej 10 do zzucenia, jakie macie pomysły ? zawsze miałam tendencje do tycia

Odnośnik do komentarza

To tak spytam, odnośnie tego odchudzania, czy któraś z Was po ciąży ćwiczyła 6 Weidera i "zgubiła" trochę brzucha?
U mnie co prawda kilogramy już spadły całkowicie, a nawet ważę mniej niż przed ciążą (mimo to jeszcze kilka w planach mam zrzucić), ale zastanawiam się jak wyrzeźbić brzuchol a raczej skórę która lekko wisi jednak. Czytałam że 6 Weidera jest dobra ale czy na pewno?

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Odnośnik do komentarza

Utrata masy ciała zazwyczaj ma miejsce stopniowo i powinna zająć trochę czasu. Ja na przykład postanowiłam pracować nad moim ciałem i wprowadzić suplementację dlatego żeby to było szybciej. Produkt, który używałam był Acomplia ("acomplia-reductil.net").Byłam bardzo zadowolona wynikiem. Te pigułki ograniczy apetyt i tak zrzuciłam moje dodadkowy kg bardzo szybko, za 2 miesiące -12 kg. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Gość zaciekawionapytaniem

Moje pytanie wynikało z tego, że moja siostra, gdy karmiła piersią to szybko wróciła do wagi, a teraz przy drugim dziecku karmi butelką i waga stoi w miejscu:/ planuje nawet powrócić do kp, ale laktacja prawie się zatrzymała. Znacie może sposoby na jej rozkręcenie po długim czasie karmienia butelką?

Odnośnik do komentarza

może nie powinienem się udzielać bo to nie ja rodziłem tylko żona , jednak jako mężczyzn chciałbym powiedzieć "drogie Panie, mamy naszych pociech kochamy was z każdym dodatkowym kilogramem. Urodziłyście nam potomków i naprawdę wielki szacunek do was. W oczach kochającego męża zawsze jesteście i będziecie najpiękniejsze" To mój apel :) Wiem, że teraz pójdzie fala hejtu, że robicie to dla siebie, dla swojego samopoczucia itp. Szanuję doceniam i nie neguję, pamiętajcie tylko, że z lub bez dodatkowych kilogramów jesteście naszymi bohaterkami :)

Odnośnik do komentarza

biedronek12 --- taaa, jasne :)))
A czy pomyślałyście o spacerach z wózkiem? Ja to powtarzam już z trzecim dzieckiem i działa. Z tym, że to nie ma być powolny spacer, tylko dość szybki krok. Przecież i tak trzeba z dzieckiem wyjść :) A jako dodatkową motywację mam aplikację mierzącą dystans, kalorie itp. :))
Pozdrawiam i życzę pozytywnego efektu :)

Odnośnik do komentarza

To pewnie kwestia genów, niektóre z nasz mają tendencje do tycia i ciężko im zrzucić to, co przybrały, a inne nie muszą robić nic, organizm sam sobie radzi. Całkiem niezłe rady na temat chudnięcia bez diety można znaleźć tutaj https://szmineczka.pl/jak-schudnac-bez-restrykcyjnej-diety/ , bardzo duże znaczenie mają nasze nawyki żywieniowe, jeśli są złe, to koniecznie trzeba je zmienić, jedni nazwą to dietą, inni po prostu zrozumieją, że trzeba zacząć inaczej się odżywiać dla własnego dobra.

Odnośnik do komentarza

U mnie z powodu karmienia około 10 kg na minusie w porównaniu do wagi sprzed ciąży. Brzuszek miałam zawsze i lekki mam nadal. Powinnam nad nim poćwiczyć, ale motywacji brak.
Plus schudnięcia jest taki,że czuję się z tym lepiej że jest mnie mniej. Minus- nie mam się w co ubrać Boje się wymienić całą garderobę bo nie wiem jak się zachowa organizm jak przestanę karmić. Bynajmniej wczoraj na dzisiejszą imprezę urodzinową babci kupiłam spodnie w rozmiarze 36 Nigdy takiego małego rozmiaru nie nosiłam. Najwazniejsze to regularnie ćwiczyć bo konsekwencje braku ruchu są kiepskie:
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Może spróbuj biegania z wózkiem? Tylko warto mieć taki specjalny do biegani albo do jazdy na rolkach. Pogoda sprzyja mozesz spróbować czegoś noiwego, a moze i dziecku sie spodoba. Wozek biegowy mozesz wypozyczyc i spróbować jak to jest w sklepie tosia. Maja różne modele, wiec sądze że znajdziejsz cos dla siebie. ja testowa łam X-lander X Run i taki wózek bob. Oba fajne. Ale mamy chwalą tez sobie bardzo Summita X3.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny spokojnie z tymi ćwiczeniami. Organizm dochodzi do siebie po porodach trzy lata! Ja polecam pasy poporodowe na brzuszek. Cholernie niewygodne ale dzialaja. Mama mi mowila ze kiedys u nich tak kobiety robiły zawsze... Ja urodzilam czworke dzieci. Naturalnie. Dlugo karmilam piersia, jedyne co mi sie zmienilo to lekki brzuszek i tylek mam jak kardashian - nie, nie jestem zachwycona! Teraz juz nie mam sily, ale bardzo polecam codzienny ruch,szybki marsz do pracy, do szkoly i do sklepu. Nie jestem fanka silowni i nie polecam niestety, z basenu przynioslam kurzajki ktorych nie moge sie pozbyc, najszybciej i najbardziej wydolnościowo spisuje sie uwaga! Skakanka. To nie jest zart. Figure mam super, ale wiekszosc to pewnie dobre geny. Niestety.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...