Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się wszy?


Rekomendowane odpowiedzi

Masakra z tymi wszami. U nas była walka w zeszłym miesiącu. W aptece polecono mi zestaw Pipi NITOLIC, zastosowałam u córki, ale dodatkowo w zestawie był też płyn który dodaje się do prania (Nitolic wash) - pamiętajcie, że nie wystarczy pozbyć się wszy i gnid z włosów, trzeba też wybrać ubrania, pościel, koce. Ale u nas spokój :)

Odnośnik do komentarza
Gość robiki99

Mamy ten sam preparat i też póki co dobre doświadczenia jeśli chodzi o skuteczność. Samo upięcie gumeczek CichoWsza jest proste szybkie, ja sobie z tym radzę bez większego problemu a dłonie mam dość duże i słabo nadające się do takiej precyzyjnej pracy, ale córka nie narzeka żebym ją tym męczył itd.

Odnośnik do komentarza
Gość Wiktorit

Pozbycie się wszy to jedno, ale koniecznie trzeba pamiętać o prewencji. Ja niestety to zaniedbałam i córa ponownie przyniosła wszy ze szkoły. Poza płynem zwalczającym, kupiłam też ten zabezpieczający przed wszami - Pipi Nitolic Prevent Plus, w formie spray. Bardzo wydajny produkt, w przystępnej cenie i po prostu się sprawdza.

Odnośnik do komentarza

Mam syna, więc odpada. Na szczęście jak do tej pory wszy złapał tylko raz, chociaż alarm nam w przedszkolu ogłaszają co chwilę. Od września już ze 3-4 razy na pewno. Jak znalazłam u niego wszy to od razu mąż leciał do apteki, babka mu poleciła parasidose, bo nie trzeba powtarzać kuracji, działa już po jednorazowym użyciu i to tak samo na wszy i na gnidy. Bardzo dobrze się sprawdził.

Odnośnik do komentarza

Czy tego typu preparaty mozna stosować u małych dzieci? Muszę coś koniecznie kupić, bo syn wrócił z zimowiska z wszami i zanim zauważyłam zdążył zarazić młodszą siostrę 😞 Co dałam radę to wyczesałam, ale jutro koniecznie apteka.

Odnośnik do komentarza

A co w ciąży? Zanim się zorientowałam, że córka ma wszy to zdążyła mnie zarazić. Tylko mąż nie złapał, no ale na krótkich włosach to inaczej. Nie wiem czego mogę użyć, parasidose mogę, skoro i u niemowlaków jest dozwolony?

Odnośnik do komentarza
Gość Karolka
W dniu 29/2/2020 o 3:17 PM, Gość Helka napisał:

Parasidose to dobry wybór, wystarczy jedno użycie, do tego nie podrażnia, nie śmierdzi i mogą stosować kobiety w ciąży. 

Dla małych dzieci też się nada? Mówię o takim 3 latku. 

Odnośnik do komentarza

Ja u swoich  3 i 4 latka, po tym jak oczywiście problem pojawił się w przedszkolu, zastosowałam seboradin p/wszom i gnidą dla dzieci od 3 roku życia. Na początku kompres oraz szampon...już po 2 użyciach było lepiej...dodatkowo po pozbyciu się "niechcianych lokatorów" cały czas profilaktycznie spryskiwałam im głowę lotionem...mam nadzieję,że jak pójdą znowu do przedszkola problem nie powróci, bo jest to naprawdę uciążliwe :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...