Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się wszy?


Rekomendowane odpowiedzi

U nas kiedyś była plaga w przedszkolu :/ kilka dzieci złapało..nas na szczęście ominęło ale pamiętam, że kuzynka kupowała dla córki taki fajny grzebyk na wyczesywanie taki metalowy z okrągłymi końcówkami i jej mała szybko uporała się z tym problemem! Polecam

Odnośnik do komentarza

no to współczuję,musisz koniecznie kupić gęsty grzebień na wszy ,bo samo mycie na pewno nie wystarczy,w zeszłym roku znajomi kupowali dla córki z podwójnym rzędem ząbków,bo złapała w przedszkolu i byli zadowoleni,popytaj w aptece na pewno ci doradzą

Odnośnik do komentarza
Gość jola1-1

Mój syn raz przyniósł z przedszkola taki "prezencik". Do dziś mam lekką fobię na tym punkcie. Ja stosowałam szampon specjalny kupiony w aptece. Nazywał się chyba "Y". Nie wiem czy one jeszcze są, ale był dobry. Oprócz tego gęsty grzebień, najlepiej dwurzędowy i też tylko z apteki. Poza tym wszystko ciągle prałam. Dosłownie wszystko, koce narzuty, ubrania, ręczniki, wszystko.

Odnośnik do komentarza
Gość karolka25

pamiętam jak moja siostra miała wszy,brrr,mama kupiła wtedy dwurzędowy grzebień chyba się nazywał nitcomb czy jakoś tak,dopiero jak to wszystko wyczesała plus szampon oczywiście to udało nam się pozbyć tego paskudztwa

Odnośnik do komentarza
Gość Danutako

Ostatnio to mam wrażenie że wszy są prawdziwą plagą i nie wiem nawet skąd one się biorą. Na pewno nie są to względy higieniczne, to jest fakt, ale ciekawe skąd one w ogóle przychodzą...Co do leczenia to ja u dziecka wpinałam niedawno gumki do włosów SAnity Cichowsza i one mają za zadanie chronić przed wszami. Póki co zdają egzamin i oby tak dalej. Są w dwóch kolorach, ładnie pachną i jeśli chodzi o wygląd to niczym nie różnią się od klasycznych gumek.

Odnośnik do komentarza

Warto się też zainteresować preparatem Nitolic Prevent, który jest w formie sprayu. Ochrania on skórę głowy przed wszami i gnidami. Stosując go regularnie można być spokojnym, bo dziecko na pewno nie przyniesie z przedszkola, czy ze szkoły tego paskudztwa. Dodatkowym plusem jest też to, że powstał z naturalnych składników i nowa formuła sprawia, że w ogóle nie tłuści włosów. Warto się w niego zaopatrzyć, by zawsze był w naszej domowej apteczce.

Odnośnik do komentarza
Gość Kalina99

Prawda jest taka, że dzisiaj wszy są tak naprawdę wszechobecne. Dzieci mogą je przynieść nie tylko ze szkoły, ale także złapać w autobusie, czy przymierzając ubrania w sklepie. Dlatego też regularne przeglądanie głowy, jak i stosowanie wspomnianego już środka Nitolic prevent jest jak najbardziej uzasadnione.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...