Skocz do zawartości
Forum

Picie w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wyrobiłam sobie nawyk. Po prostu co jakiś czas popijam wode. Zawsze mam ze sobą butelkę a w domu ulubiony kufelek z wodą i plastrem cytryny. Nawet jak mi się pić nie chcę to po niego sięgam. Teraz piję hektolitry dlatego dziwię się, że Tobie się nie chce pić w takie upały :) popijaj często małymi łyczkami i zobaczysz że wejdzie Ci w nawyk.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlsg18a0iy9jpg.png

Odnośnik do komentarza

Ja nawet litra wody nie potrafię w siebie wmusić. Zawsze miałam tak, że pepsi czy piwa mogłam wypić litrami i nawet nie zauważyłam kiedy, a wody wypije kilka łyków i więcej nie mogę w siebie wcisnąć. Teraz w te upały staram się wypijac całą butelkę półtorej litra, ale to pewnie też za mało :/ staraj się pić dużo soków i herbaty ziołowej skoro masz problem z wodą. Trzymaj się chłodno w te upały ;)

Odnośnik do komentarza
Gość krysiaczek

zdecydowanie w ciąży trzeba dostarczać sporo wody, nie można dopuszczać, że się nie pije, to zwyczajnie niezdrowe... Poza tym trzeba pamiętać, że do tego się nie wlicza herbata, kawa i inne napoje, tylko i wyłącznie woda ;)

Odnośnik do komentarza

Ja też za bardzo nie przepadam za piciem samej wody... Wiem, że w ciąży trzeba pić jej dużo więcej niż normalnie, i że herbata, kawa, sok, czy zupa nie wlicza się do wymaganej ilości wody, ale co zrobić... Też wmuszam w siebie ile się da, na pewno nie wypijam tyle ile trzeba, ale biorąc pod uwagę, że tak normalnie wodę to ja pijam tylko w upały, to jak na moje możliwości to chyba i tak jest nieźle :)

Odnośnik do komentarza

es_ze
Nie trzeba na siłę pić. Możesz jeść arbuza i inne owoce zawierające wodę, jeść więcej zup, spróbuj :)

Dokładnie :) Jeżeli lubisz arbuzy to świetna alternatywa, bo zawierają dużo wody. Nieprawdą jest też, że zupa nie zastąpi wody. Przecież składa się głownie z niej. Kawa i herbata owszem nie są rozwiązaniem, bo są moczopędne.
Odnośnik do komentarza

~krysiaczek
zdecydowanie w ciąży trzeba dostarczać sporo wody, nie można dopuszczać, że się nie pije, to zwyczajnie niezdrowe... Poza tym trzeba pamiętać, że do tego się nie wlicza herbata, kawa i inne napoje, tylko i wyłącznie woda ;)

Bzdura. Owszem kawa dziala moczopędnie i odwadnia organizm, ale inne napoje niekoniecznie.
Tak jak pisały poprzedniczki zarówno zupa jak i owoce uzupełniają wodę w organizmie. Można pić też kompoty czy zrobić sobie wodę smakową (do wody wrzucić plasterki cytryny, liscie mięty, pokrojone truskawki, kawałki arbuza itp, co kto lubi). Można pić herbaty ziołowe czy owocowe, kawę inkę, kakao, mleko, kefiry, jogurty, koktajle owocowe, soki itp.
Oczywiście woda najlepiej nawadnia i gasi pragnienie. Ale jeśli ktos nie lubi czystej wody może śmiało zastepować ją, przynajmniej częściowo innymi napojami.

Odnośnik do komentarza

Organizmowi trzeba dostarczać odpowiednie ilości płynów ale nie musi być to tylko woda. zjedz sobie słodkiego arbuza, wypij herbatke owocową albo koktajl owocowy. Jedzenie innych soczystych owoców tez jest dobre i zdrowe :) nie zawsze musi być to tylko czysta woda. ja np korzystam z sezonu na arbuzy i jem sobie codziennie 2 kawałki i brzoskwinię albo mus jabłkowy, do tego ok litr wody i jakiśn naturalny sok owocowy czy kompocik mojej mamy ( 2 szklanki dziennie) :) niektóre posiłki również dostarczają duzo wody, szczególnie zupy, więc jest mnóstwo alternatyw :) Obecnie jestemw 20 tyg i stosuje własnie takie sposoby a odpowiednie nawodnienie. duzo zdrowych zup i napojów bo je poprostu bardzo lubię + Woda niegazowana i owoce :) jeśli nie możesz wmusić zwykłej wody w soebie nie rób tego na siłe. znajdź własnie takie smaczne i zdrowe alternatywy :) oby nie kawę i czarną herbatę bo te to jednak radziła bym ograniczyć jak nie zrezygnowac :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...