Skocz do zawartości
Forum

Rozstępy, luźna skóra - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

No niestety...lepiej zapobiegać niż leczyć. Ja bardzo się bałam, że będę miała rostępy, bo moja siostra niestety się ich nabawiła sporo... Dlatego bardzo dbałam o siebie w ciązy, zdrowe odzywianie, nie uleganie zachciankom i oczywiście masaże z kremami. Jezeli chodzi o istniejace to myślę, ze systematycznością też da się je zmniejszyć, ale zlikwidowac całkowicie juz raczej nie.

Odnośnik do komentarza

Jest taki zabieg przeznaczony dla pań po ciąży
modelowanie sylwetki [reklama usunięta] polegający na wywołaniu efektu termicznego włókien kolagenowych. Taki proces pobudza ich tworzenie, a ten przyczynia się do długotrwałego napięcia skóry i zmniejszenie jej obwisłości. Naprawdę zabieg jest rewelacyjny i co ważne bezinwazyjny.

Odnośnik do komentarza
Gość jolablk.

na powstale już rozstępy dieta i ćwiczenia nie pomoga, ani na luzna skore, jak ktoś jest gruby bardzo i dieta i ćwiczeniami zlikwiduje tluszcz to mu zostaje tak czy siak luzna skora, usuwana operacyjnie, oczywiście mowie o bardzo grubych ludziach, jak ktoś ma tylko trochę nadwagi, to fajnie się to samo rzezbi, na luzna skore pomoga zabiegi ujedrniajece, kremy niektóre, glownie zimne masaze,
nie każdemu i nie zawsze pomaga, jak ktosc przed ciaza był szczuply to tym bardziej jak nagle przytyje będzie miał rozstępy, czym więcej przytyje tym więcej ma rozstepow, które potem zostają, mi tam żadna magia nie pomogla, do 6mies nic prawie nie przytylam a potem buch i przybrałam do 9 mies 28kg, ćwiczenia dieta masaze olejki kremy i nic nie pomoglo, rozstępy sa i będą, prawie wszystkie super fotki na fb to retusz zwłaszcza u profesjonalnego fotografa tzw sesje ciążowe. tak samo jak super figury gwiazd, operacje plastyczne,
żadne cuda wianki nie pomagają nie wierzcie w to.

Odnośnik do komentarza
Gość mirabelka31

Przyłączam się do głosów, że najlepiej zdecydować się na zabieg laserowy. Sama miałam robiony laserem Aton. Potem do tego dołączyć jeszcze ćwiczenia, w dobrym gabinecie powinni Ci też doradzić profesjonalny krem do pielęgnacji. Ale zaczęłabym od lasera.

Odnośnik do komentarza

Zamiast kosztownych zabiegów lepiej postawić na aktywność fizyczną. Ćwiczenia nie zlikwidują całkowicie rozstępów, ale mogą zmniejszyć ich widoczność. Dzięki treningom skóra dotknięta rozstępami będzie gładsza i bardziej jędrna, a blizny staną się płytsze i mniej widoczne. Ćwiczenia, które bez problemu możesz wykonywać w domu to przede wszystkim przysiady, wykroki, nożyce, wykopy nóg czy unoszenie bioder na leżąco. Jeśli chodzi o rozstępy w okolicach brzucha, to dobrymi ćwiczeniami na ujędrnienie skóry są brzuszki czy skrętoskłony. Aby Twój wysiłek nie poszedł na marne, a treningi dały szybki i trwały efekt warto wykonywać jej 3 razy w tygodniu, a pozostałe dni przeznaczyć na trening aerobowy, na orbitreku czy rowerze. Zakup takiego sprzętu to dobra opcja dla tych, którym brakuje czasu na wyjście na siłownię. Dodatkowo możesz ćwiczyć podczas oglądania filmu czy słuchania ulubionej muzyki. Nasz sklep oferuje bogaty wybór domowych sprzętów fitness. Gdybyś potrzebowała rady w kwestii jego wyboru, chętnie pomogę :)

Odnośnik do komentarza

Trzeba byłoby się pokazać w gabinecie medycyny estetycznej, żeby określili co, w jakim czasie i za ile można zrobić. Rozstępy i luźna skóra to niestety zmora wielu mam po ciąży i porodzie. W celu poprawy kondycji skóry, napięcia i zapobiegania powstawaniu nowych zmian polecam bardzo masaże olejkami [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Zuzanna88

Aktywnośc fizyczna jest zawsze wskazana ale sama z doświadczenia wiem, że często nadchodzi moment 'odbicia się od ściany' kiedy waga wróciła do normy tkanki tłuszczowej nie ma ale obwisła skóra i rozstepy zostają. Tego niestety nie da się zniwelować dietą i ćwiczeniami. Na obwisłą skórę polecam zabieh V-Max który ujędrnia i sprawia, że skóra znów staje się napięta, za to z rozstępami pomógł mi sie uporać zabieg kolagenowy Nithya [wstyrzykiwanie ale bezbolesne cieniutką igłą specjalnego kolagenu]. Rozstępy znikają - im świeższe tym lepszy efekt dlatego dziewczyny walczcie z takimi defektami jak najszybciej :)

Odnośnik do komentarza

Tez mam problem z rozstępami po ciąży. Próbowałam metody z kremami, ale nie wiele pomogły. Sama zastanawiam się nad laserem. Mam blisko klinikę AG Klinik i oni w swojej ofercie mają taki laser Tekst linka
Ja chyba sie zdecyduję. Niestety rozstępy to i moja siostra miała po ciąży, wiec to raczej rodzinne. Jednak ona ma trochę mniej niż ja i nie przejmuje się nimi zbytnio.

Odnośnik do komentarza

Dwie moje znajome po ciąży zdecydowały się na zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Jedna z nich miała zabieg w salonie w Łodzi [reklama usunięta] , który sama jej poleciłam (tylko ja znałam to miejsce z innych usług). I podobno jest bardzo zadowolona, bo wygląd skóry znacznie się poprawił i rozstępy są znacznie mniej widoczne. Druga robiła to w jakimś przypadkowym miejscu i chyba nie do końca najlepiej wybrała, bo podobno skóra jest bardzo podrażniona, a rozstępy są tak samo widoczne jak przed zabiegiem... Nie dostała też zalecenia powtórzenia zabiegu, więc chyba tamten "specjalista" uznał, że to już koniec i nic więcej nie da się zrobić... Więc trzeba bardzo uważać na kogo się trafi, bo można, w najlepszym wypadku, tylko zmarnować czas i pieniądze...

Odnośnik do komentarza

Kremy powinno się stosować w trakcie ciąży, aby zapobiec powstaniu rozstępów. Jednak kiedy już je masz, to lepiej pójść do kosmetyczki i zrobić odpowiedni zabieg. Ja byłam na usuwaniu rozstępów laserem frakcyjnym w Łodzi [reklama usunięta]. Efekt jest niesamowity, rozstępów praktycznie nie widać i skóra ma jednolity kolor. Jestem bardzo zadowolona, więc wiem, że jeśli też się zdecydujesz to nie będziesz żałowała.

Odnośnik do komentarza

Czesc. Mam podobny brzuszek. A w zasadzie mialam. Jestem po 2 ciazach. Njestety rozstepy dotknely mnie po calosci. Na brzuch zdecydowalam sie na serie zabiegow laserem frakcyjnym. Mialam 5. Nie usunely sie calkowiecie ale duzo zmniejszyly i splycily

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...