Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
alicjamon

Syrop przeciwkaszlowy - pilne!

Rekomendowane odpowiedzi

Na jaki kaszel, suchy, mokry? W jakim wieku są dzieci? Gorączkują czy nie? Są na coś uczulone?
Kaszlą już kilka dni i nic im nie podajesz? Najlepiej udaj się do lekarza.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na szybko daje dexa pico, a bardziej naturalnie to herbatki z miodem, syropy z mniszka lekarskiego i sok z czarnego bzu plus inhalacje z soli rabczańskiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy dziecko zaczyna chorowac trzeba natychmiast działać bo u dzieci to może sie szybko rozwijać i w nocy będziesz jechać do szpitala. Nie można tego zaniedbywać. Ja stosuję [reklama usunięta]. Dostaniesz w aptece bez recepty. Wypróbowałam parę, ale ten według mnie jest najlepszy z tych co są bez recepty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy wie, że kaszlu nie można bagatelizować, to chyba oczywiste :D ja na szybko mojej Bździągwie daję do ssania miód, ten jest pomocny na ból gardła. Potem szybko robię syrop z cebuli i czosnku. Cebula, czosnek, cukier, miód - i tak na przemian. Co do syropów, czasem na kaszel przydaje się mucosolvan, albo jakiś naturalny - zapytaj w aptece - są z czarnego bzu, z lipy, albo też z prawoślazu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karla i tu się z Tobą nie zgodzę, miód przy gardle to nie jest dobry wybór. w sensie podawany bezpośrednio na łyżce. Tak w herbatce troszku to już mniejsze zło. Miód może podrażnić jeszcze bardziej gardło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aga21, można podawać miód na łyżeczce :). A to czy podrażni czy nie, to kwestia indywidualna, bo czasem nawet syrop czy jakaś płukanka gardło może podrażnić.
Miód można dodać do herbaty, wody czy mleka, byle temperatura napoju nie przekraczała 40st., bo inaczej miód straci swoje dobroczynne własności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My dajemy naszym urwisom fenspogal, zazwyczaj szybko pomaga. Ostatnio Franek jak wrócił z przedszkola i zaczął nam dychać i prychać to od razu poleicałam do apteki i kupiłam. Działa na każdy kaszel bo zmnijesza stan zapalny i pomaga pozbyć się tego wszystkiego co w gardziołku zalega

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Giezyda86, a sprawdzałaś choćby na ulotce kiedy podaje się ten Fenspogal? On nie jest na każdy kaszel, tylko na taki poważny, gdy zaatakowane są dolne drogi oddechowe - oskrzela, płuca. Mój średni syn dostał go kiedyś na zapalenie oskrzeli (nie chciałam od razu antybiotyku).
Podając tak mocny syrop na każdy kaszelek osłabiasz organizm i niepotrzebnie przyzwyczajasz go do mocnych leków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację, to przy poważniejszych dolegliwościach, ale nieleczona infekcja właśnie prowdzi do zapalenia górnych /i dolnych dróg oddechowych. a ten lek jest bezpieczny dla maluchów. Genearalnie lekarz mówił że to działa na każdy kaszel, bo działa na przyczynę - stan zapalny, z którego to powstaje kaszel. Jak dla mnie lepiej zawsze mieć to w zanadrzu.

Znalazłam ciekawy artykuł o fenspirydach na tym forum: https://parenting.pl/portal/czym-jest-fenspiryd-i-dlaczego-warto-szukac-syropu-ktory-ma-te-substancje-w-skladzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

giezyda86, ja nie napisałam, by nie leczyć infekcji, tylko by nie stosować tak mocnych syropów na zwykły kaszel. Leki trzeba dopasowywać do choroby i jej "ciężkości", a nie od razu dawać syrop z grubej rury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...