Skocz do zawartości
Forum

Syrop przeciwkaszlowy - pilne!


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy wie, że kaszlu nie można bagatelizować, to chyba oczywiste :D ja na szybko mojej Bździągwie daję do ssania miód, ten jest pomocny na ból gardła. Potem szybko robię syrop z cebuli i czosnku. Cebula, czosnek, cukier, miód - i tak na przemian. Co do syropów, czasem na kaszel przydaje się mucosolvan, albo jakiś naturalny - zapytaj w aptece - są z czarnego bzu, z lipy, albo też z prawoślazu

Odnośnik do komentarza

Giezyda86, a sprawdzałaś choćby na ulotce kiedy podaje się ten Fenspogal? On nie jest na każdy kaszel, tylko na taki poważny, gdy zaatakowane są dolne drogi oddechowe - oskrzela, płuca. Mój średni syn dostał go kiedyś na zapalenie oskrzeli (nie chciałam od razu antybiotyku).
Podając tak mocny syrop na każdy kaszelek osłabiasz organizm i niepotrzebnie przyzwyczajasz go do mocnych leków.

Odnośnik do komentarza

Masz rację, to przy poważniejszych dolegliwościach, ale nieleczona infekcja właśnie prowdzi do zapalenia górnych /i dolnych dróg oddechowych. a ten lek jest bezpieczny dla maluchów. Genearalnie lekarz mówił że to działa na każdy kaszel, bo działa na przyczynę - stan zapalny, z którego to powstaje kaszel. Jak dla mnie lepiej zawsze mieć to w zanadrzu.

Znalazłam ciekawy artykuł o fenspirydach na tym forum: https://parenting.pl/portal/czym-jest-fenspiryd-i-dlaczego-warto-szukac-syropu-ktory-ma-te-substancje-w-skladzie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...