Skocz do zawartości
Forum

Stany lękowe w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem w 23 tygodniu mojej drugiej ciąży, pierwszą straciłam w 7 tyg. Jest to ciąża bardzo oczekiwana i wymarzona. Od mniej więcej 2-3 tyg. odczuwam nieustanny lęk i strach aż po napady duszności, które budzą mnie w nocy. Od tego czasu bardzo mało śpię, noce to dla mnie koszmar choć w dzień wcale nie jest fantastycznie. Zdarza się, że wcześnie rano uciekam z domu do rodziców, żeby tylko nie być sama w domu ze swoimi myślami. Mam napady paniki, że się uduszę. Od kilku dni zaniedbuje dom i co najgorsze siebie- jem na siłę i byle co.
Jestem w długim związku ale mam poczucie, że jestem ze wszystkim sama. Wydaję mi si się, że narzeczonego nic nie obchodzi, nie dba o mnie, jak to się mówi ,,nie skacze koło mnie" a co najgorsze mam wrażenie, że cała ta sytyacja zaczyna go denerwować i już zaczyna do mnie burczeć, że sobie urajam problemy. Zapisałam sie do psychologa, dzisiaj ide na drugą wizytę. Przerasta mnie to wszystko, myślę, żeby wrócić do pracy choć już fizycznie nie jestem tak wydolna jak przed ciążą. Szybko się męczę i ciężko mi się oddycha.Co mam robić? Jak sobie poradzić z lękiem?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Musze przyznać że też miewam tego rodzaju problemy. Jest to ciężki okres a czasem nawet bardziej. Niby piękny czas oczekiwania a tyle musimy znosić niemiłych i przykrych doznań. Tez często mam problemy z oddychaniem, ale tłumacze to sobie moim stanem i jednym z wielu 'normalnych' objawow. Szkoda ze mężczyźni tak trudno radzą sobie z naszymi hormonami i nie potrafią być przy nas na tyle blisko, cierpliwie i wytrwale byśmy poczuly się jak pragniemy. Pytanie tylko czy faktycznie byłoby nam dobrze czy wciąż zbyt mało

Odnośnik do komentarza

mamusiamuminka1, napisała Pani, że ma stany lękowe w ciąży. Czy jest to lęk przed czymś konkretnym, np. przed porodem, bólem, tym, czy dziecko urodzi się zdrowe, tym, jak poradzi sobie Pani z obowiązkami po porodzie etc., czy jest to jakiś lęk o bardziej nieokreślonej treści? Lęki często towarzyszą kobietom w ciąży, szczególnie, kiedy jest to pierwsza ciąża i ma się mnóstwo wątpliwości i pytań. To, co nowe zatrważa, niepokoi. Pod tym względem nie odbiega Pani od normy. Jeśli jednak czuje Pani, że lęk, którego Pani doświadcza, wymyka się "normalnemu" rozumieniu stanów lękowych u kobiet w ciąży, że miewa Pani z tego powodu nieprzyjemne dolegliwości, to słusznie, że zdecydowała się Pani na konsultację u psychologa. Mam nadzieję, że wsparcie specjalisty Pani pomoże i poczuje się Pani lepiej. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...