Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny. Ja czuje sie swietnie wrocilam do pracy, ale nabawilam sie jakiejs infekcji i kregoslup mnie boli od siedzenia.
teraz jestem tak przewrazliwiona, ze latam do lekarza co tydzien.

ja jeszcze nic nie kupuje, zrobie to w 7 miesiacu jak wroce do PL, ale korci kupic Jakis ciuszek :) jeszcze mam o tyle fajnie, ze brata zona niedawno rodzila i troche rzeczy dostane od niej..

na razie szukam jakis spodni dla siebie do sie juz nie zmiescilam w zadne, albo sa za ciasne i laze w spodnicach.

dobrze , ze u Was wszystko ok i oby tak juz zostalo. bo ja chyba wiecej stersu nie przezyje.

ciekawa jestem kiedy poczuje pierwsze ruchy, jestem teraz w 16 tyg. i chyba nic nie czuje a czytalam , ze niektore dziewczyny juz cos czuly.

Odnośnik do komentarza

Mam wizytę dopiero w poniedziałek. Ciekawa jestem ile uroslo moje maleństwo. :) tak samo jak Ty Ewelina nie mam objawów. Czuje sie wręcz świetnie. Siostra moja zartuje i mówi, żebym sie cieszyla bo trzeci trymestr nie będzie taki laskawy hehe zobaczymy :D moze w poniedziałek dowiemy sie juz co bedzie, mąż idzie specjalnie ze mną :) osobiście nie mogę doczekać sie ruchów, tuz to zaraz zaczyna mi sie 18 tydzień wiec na pewno niedługo poczuje. A wy jak tam, czujecie juz swoje Cuda?

http://fajnamama.pl/suwaczki/rbdyc1u.png

Odnośnik do komentarza
Gość szczęśliwa mamusia 2

Witajcie dziewczyny. Cieszę się , że u Was wszystko dobrze. Ja też czuję się bardzo dobrze a co do tego kogo tam noszę pod serduchem to dowiem się dopiero na połówkowym czyli za dwa tygodnie. Ech nie mogę się doczekać. Ale i tak najważniejsze by maleństwo było zdrowe. Mam nadzieję, że częściej będziemy się tutaj spotykać. A może dołączą do nas inne lutowe mamusie . Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza

A ja jestem aktualnie w 18 tygodniu i zastanawiam się nad zmianą lekarza prowadzącego. Nie mogę się doczekać najbliższego USG, bo liczę, że w końcu poznamy płeć (a to dopiero moje drugie USG - pomijając pierwsze, gdy przyszłam potwierdzić ciążę a dziecko było dopiero ziarenkiem). Jeszcze w ogóle nie zastanawialiśmy się z mężem nad imieniem dla dziecka. Pewnie zaczniemy myśleć jak już będziemy wiedzieli dla kogo.
Na razie nie mam jeszcze nic kupione ani dla siebie ani dla dziecka. Jedna bratowa mi się oferuje ze swoimi rzeczami, chociaż na pewno nie poprzestaniemy na jednym dziecku, więc myślę, że niektóre rzeczy warto kupić. Poza tym myślę, że bratowa mając 3 synów zapragnie jeszcze kiedyś raz spróbować dla posiadania córeczki ;) Powoli zaczynam oglądać wózki w internecie. Zastanawiam się nad kupnem używanego a lepszej jakości.
Dodatkowo miesiąc temu zaczęłam pracować (tak, tak, gdy wiele przyszłych mam idzie na zwolnienie, ja zaczynam nową pracę...). Źle się z tym czuję i obawiam się momentu, gdy w pracy zaczną się domyślać, że jestem w ciąży. Bardzo mi zależało na pracy, gdyż nie chciałam siedzieć wiecznie w domu (mąż wyjeżdża za granicę), każdy grosz się przyda, a poza tym jestem osobą bezpośrednio po studiach i chciałam zdobyć jakieś doświadczenie, by po odchowaniu maluszka móc z czymś startować.

Odnośnik do komentarza

Anemonka tylko dwa usg? Nie mogę zrozumieć jak to się dzieje. Osobiście na kazdej wizycie mam usg w cenie wizyty. I inaczej sobie nie wyobrażam bo fajnie jest zobaczyć swój Cud :) dzis mam wizytę na 15.40 i może z mężem poznamy juz plec, nie moge sie doczekać!! A skoro w pracy nie wiedza, ze jesteś w ciąży to chyba warto im powiedziec bo o ile jeszcze nie widac to lada moment bedzie :) zastanów sie czy nie warto przyznać sie do posiadania dzidziusia w brzuszku. :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/rbdyc1u.png

Odnośnik do komentarza

anemonka jeżeli chodzisz na nfz to tak własnie jest z usg trzy tylko w czasie ciązy całej , ja chodzę prywatnie i cieszę się że lekarz mi co wizyta sprawdza czy dobrze rośnie.

co do moich badań prenatalnych to lekarz co badał powiedział że na tym etapie nic niepokojącego nie widzi. Oby tak było bo kość nosowa minimalnie widoczna ale tłumaczę sobie tym że moi chłopcy mają małe noski po mnie, pęcherz moczowy niewidoczny obstawiam
że się dziecię wysiusiało i łożysko mam na przodzie nisko opadające .Niedługo mam wizytę u mego lekarza to licze że pęcherz bedzie i dopytam z tym łożyskiem czy mam jakoś się oszczędzać ? choć czytałam że do 20 tc może się podnieść. no i czekam na wyniki testów pappa choć wiem że mogę wyjśc żle bo to statystyka raczej a wiek robi swoje.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-50459.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-53521.png

Odnośnik do komentarza

Na wizyty chodziłam na NFZ, ale na USG i tak przychodziłam prywatnie do innej przychodzi, gdzie przyjmował ten lekarz, bo w tej na NFZ był słaby ultrasonograf i mało co było na nim widać. Ale w ogóle uważam, że lekarz był bardzo pospieszalski i mało mi mówił (w porównaniu do tego co czytam na forach od innych mamusiek). Na pierwszej wizycie nawet nie interesowała go moja historia choroby/wcześniejszych jakichkolwiek wizyt u ginekologów. Nie miałam zrobionej cytologii. Z początku byłam nieświadoma totalnie jak to ma wyglądać i przejęta faktem pierwszej ciąży. Lekarz był wyborem przypadku - po prostu poszłam do niego upewnić się czy jestem w ciąży i tak już tam zostałam. Potem zaczęłam czytać, rozmawiać z bardziej doświadczonymi kobietami. A gdy raz zapytałam lekarza o infekcje, bo słyszałam, że kobiety w ciąży często im ulegają, a powiedziałam, że kiedyś nie raz przechodziłam, to dał mi tylko jakieś globulki i powiedział, że jak będzie coś nie w porządku to stosować. Nie raczył tego skontrolować. A szczyt cierpliwości osiągnęliśmy z mężem, gdy po raz drugi wpisał mi do karty ciśnienie nigdy go nie mierząc. Na pytanie dlaczego tak zrobił zaczął się pultać.
Teraz wybieram się na prywatną wizytę do innej Pani ginekolog, do której chodziłam kiedyś, kiedyś.

Odnośnik do komentarza

Hej:) Przez przypadek weszłam sobie na to forum i poczytałam... troszkę się wciągnełam, a że termin mam na koniec lutego to postanowiłam napisać. Zdziwiona jestem postawami niektórych lekarzy o których piszecie. Jestem w 14 tc a USG miałam robione już 4 razy i jutro bedzie 5. Za każdym razem lekarz dokładnie mi wszystko wyjaśnia i radzi na co zwrócić uwagę. Mam pytanie... kiedy zaczynacie robić dzidziusiowe zakupy? A może już zaczęłyście? :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

MMag Tak, USG miałam w 12 tyg. ciąży. Akurat terminów tych koniecznych USG lekarz pilnował. Teraz mi kazał przyjść w 20 tyg. na kolejne, ale jak wspominałam zmieniam całkowicie lekarza i na te USG wybieram się już do innego ;) Mam nadzieję, że drugi lekarz potwierdzi słowa poprzednika z każdej wizyty, że "wszystko w porządku, a ciąża przebiega książkowo".

Odnośnik do komentarza

A co do zakupów jeszcze nie poczyniłam żadnych. Teraz jak mąż wróci zagranicy chcemy rozejrzeć się za wózkiem, zanim znowu pojedzie, bo wolę tego zakupu dokonać z nim. Drobnostki będę kupować sama. Poza tym mąż chce sam zrobić kołyskę dla dziecka (pochodzi z rodziny stolarskiej i zna się na pracy z drzewem), ale moja mamusia stwierdziła, że to beznadziejny pomysł, jak przyzwyczaimy dziecko do kołyski, bo co zrobimy jak będziemy gdzieś bez kołyski - ręce nam odpadną. Mąż (i siedmioro jego rodzeństwa) wychowali się na kołysce, nie spali w ogóle w łóżeczku. Najpierw myślałam o zakupie łóżeczka. Ostatnio się dowiedziałam, że prawdopodobnie na strychu gdzieś się znajduje moje z dzieciństwa. W wolnej chwili zamierzam zobaczyć w jakim jest stanie i spróbować je odnowić. Może wystarczy kupić materacyk ;-)

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze zakupów nie zaczęłam robić bo ciągle wydaje mi się że to za szybko, ale też ciężko mi się powstrzymać kiedy widzę jakieś super słodkie śpioszki, albo body :). Rozglądałam się w internecie troszkę za wózkami i jestem rozbita. Jak mam wybrać jeden kiedy jest ich miliony. Na co zwracacie uwagę przy tych wózkach? Ja wiem w sumie tylko tyle że chce mieć wózek z kołami dmuchanymi, a nie plastikowymi czy innymi, bo jak sobie patrze na te chodniki "pofalowane" to wydaje mi się że to najlepszy wybór, ale co jeszcze jest ważne?

Odnośnik do komentarza

Widzę MMag, że już obeznana jesteś w temacie i masz swoje typy ;-) ja na razie jeszcze nic na żywo nie oglądałam, tylko czytałam trochę na temat wózków i opinii o nich. I przeraża mnie fakt, że ludzie kupują wózki po 1,8 zł (gdzie dla mnie to już bardzo dużo ) a te wózki rozlatują się przy 1 lub 2 dziecku. A chcę kupić wózek, który posłuży mi i na przyszłość.

Odnośnik do komentarza

Cześć Lutóweczki!
Dawno nie pisałam, ale wakacje...i szaleliśmy :)
Właśnie zaczął mi się 15-sty tydzień, prenatalne USG i test Papp-a wyszły ok, mimo wieku, poronień ryzyko zmniejszyło się z bardzo wysokiego do naprawdę niewielkiego - choć to tylko statystyka to jednak jest to pocieszające :)
Za tydzień będę miała USG może zobaczymy kto zamieszkał pod moim serduszkiem - szczególnie dzieci chcą wiedzieć bardzo, bo chcą już kupować dla siostry/brata ubrania, zabawki :) nic nie kupiłam jeszcze kompletnie, choć szczerze powiem, że ciągnie mnie już bardzo, bardzo mocno. Zatrzymuję się przed każdą wystawą sklepową, półką dla niemowlaków i w ogóle...
Któraś pisała o wózkach, ja dwa razy miałam wózki Polskiej firmy X-Lander i byłam mega zadowolona, nie dość że wygodne, zwrotne, fajnie się sprawdzały to potem mogłam je sprzedać w dobrej cenie przez Internet, bo nie miałam gdzie go trzymać. Teraz też chcę fajny wózek, ale nie za drogi, bo służy mi tylko zawsze gondola, spacerówkę kupuję typu parasolkę ale porządną, bo łatwo się składa, jest lekka i niektóre jak Maclaren służą nawet dla dziecka które jest już bardzo duże :)
Pozdrawiam Was Mamuśki :)

Odnośnik do komentarza

wisienka
Zoja ile sie czeka na wynik Peppa? ja jade w czwartek strasujące to u mnie niby tylko wiek jest wskazaniem do badań ale tak się strasuję ze nie umiem się cieszyć ciążą

Wisniekna przepraszam, że nie wchodziłam długo na forum - na ten test czeka się od tygodnia do dwóch, ja czekałam dłużej bo zapomnieli go połączyć z badaniami USG i miałam suchy wynik z którego nie wiedziałam nic i już sobie sama po czytaniu w Internecie teorii dorobiłam tysiące. To też moja 3 ciąża a ja zachowuję się chyba gorzej jak w pierwszej - chyba jestem bardziej świadoma, a cieszyć się...nie wiem boję się tak jak Ty!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczęta.u mnie wszystko tez ok. Bylam u lekarza tydzien temu i z mala dobrze ;) zaczynam 19tydzien a za tydzien mam badania polowkowe.ja wozek juz wybralam:
[url=http://www.babyartikel.de/prod/abc-design-kombi-kinderwagen-condor-4-style-graphite-grey]
I w ten weekend juz nabylam pierwsze rzeczy dla mojej malej.mam nadzieje ze sie nie okaże chlopiec bo bedzie chodzil w kamizelce futrzanej :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...