Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Ewelina ja robiłam tylko genetyczne w poniedziałek, poprzez usg. Prenatalnych nie zamierzam robic. Ale na Twoim miejscu nie ignorowalabym takiego ciśnienia, ponieważ sama mam nadciśnienie, kontroluje je kilka razy dziennie i przyjmuje leki 3x na dzień. Jestem tez pod kontrola odpowiedniej poradni i tam lekarka powiedziała, ze wysokie ciśnienie jest szkodliwe dla plodu. Puls nie, ale ciśnienie owszem.

http://fajnamama.pl/suwaczki/rbdyc1u.png

Odnośnik do komentarza

Prenatalne to nie ten test Pappa? I ta amniopunkcja (nie wiem czy dobrze napisalam)
Ja miałam robić test Pappa ale ze względu na obumarlego bliźniaka na pewno by wyszedł zły.wiec stwierdziłam że skoro usg genetyczne wyszło ok to nie będę robić testu z krwi.tym bardziej że my z mężem robiliśmy badania genetyczne przed ciążą.a tyle się na czytałam o tych testach Pappa że dziewczynom wyszły źle a rodziły zdrowe dzieci,ze nie chce żyć w stresie do 9go miesiąca.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!

Termin mam na około 26 luty, to moje 3 dziecko - zupełna wpadka, bo za chwilę będę miała 38 lat. Bardzo chciałam mieć jeszcze dziecko, ale zbyt mocno się bałam, przed drugim dzieckiem miałam 2 poronienia, potem doszło Hashimoto i nadciśnienie indukowane ciążą które zostało mi do dziś. Tym bardziej jestem pełna obaw, strachu. Przez ostatni czas miałam mdłości praktycznie non stop, coś okropnego, spanie, złe samopoczucie. Prawie miesiąc temu wdziałam Maleństwo, serduszko pięknie biło. Nie wiem co przyniesie jutro, bo co ma być to będzie. Po tym co przeszłam nie nastawiam się, czekam cierpliwie co przyniesie kolejny dzień/tydzień/miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Gość szczęśliwamamusia2

Witajcie dziewczyny! Zoja musisz myśleć pozytywnie. U mnie też nie było łatwo , staraliśmy się z mężem rok i niestety poroniłam po tej stracie próbowaliśmy dwa lata i udało się mamy ośmiomiesięcznego cudownego maluszka a teraz ku naszemu zaskoczeniu czekamy na kolejne maleństwo. Nigdy nie wolno nam tracić wiary.

Odnośnik do komentarza

Hej. Witaj zoja myśl tylko pozytywnie bo innej opcji nie ma. Ja badania mam dopiero 22, też czekam :) ja mam niedoczynność tarczycy, ale wszystko kontroluje i wyniki są dobre.szczesliwamamusia2 gratulacje drugiego maluszka, mój ma 10 miesięcy ;)
Nie odzywalam się bo starszy potrzebuje dużo uwagi, powoli się to zmienia, bawi się już sam, nie potrzebuje mnie obok, nosić też już nie muszę, bo zaczął ładnie chodzić, za jedną rączkę i samemu. Ja czuje się dobrze, mam nadzieję ze z maluszkiem również wszystko dobrze. Co u was ?

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjid6oxral.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kdi09kagkbb6i2.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Byłam u lekarki i póki co wszystko dobrze, ale okazało się że mam krwiaka... nie miałam pojęcia o co chodzi, nie słyszałam o krwiakach, nikt ze znajomych nie miał. Jest spory... nie mam plamień, krwawień, lekarka nic nie mówiła co dalej...ale poczytałam w Internecie na ten temat i jestem kłębek nerwów. Nie wiem co to będzie, boję się, za kilka dni mam prenatalne nie inwazyjne i się podpytam, bo nie chcę aby cokolwiek zaszkodziło dziecku.
Fajnie, że u Was wszystkich dobrze. Ja spać nie mogę, a powinnam bo przecież od końca lutego się nie wyśpię:) na to liczę bardzo!!! pozdrawiam Was.
Macie jakieś doświadczenia z krwiakami?

Odnośnik do komentarza

Hej Zoja.
Ja niestety mam doswiadczenie.
Bylam w ciazy blizniaczej i tez mialam krwiaka,ktory pekl i doprowadzil ze jeden blizniak obumarl.miesiac lezalam zeby sie wchlonal.
Teraz po dwoch miesiącach jeszcze minimalnie mam go ale juz nie zagraza zyciu dziecka.

musisz sie bardzo oszczedzac nie dzwigac,nie przemeczac sie.ja wrecz lezalam plazckiem przez miesiac.nie uprawiac seksu.ale 80%krwiakow sie wchlania do 21 tyg.takze nie ma co soe martwic.tylko stosowac sie do zalecen lekarza i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Hej Skorpionik...bardzo mi przykro...wiem, że żadne słowa nie pomogą. Od czego się te krwiaki robią, lekarka nie mówiła mi że mam leżeć, dobrze że juto idę do niej to ją wypytam dokładnie...jestem przerażona! bo jutro prenatalne i o tego krwiaka się dopytam.
Trzymaj się Skorpionik!

Odnośnik do komentarza

Hej Zoja.
Nie wiadomo wlasnie od czego.czasami zarodek jak sie zaimplementuje jakos zle to robi sie krwiak.
Ja mialam takiego ze mi krew po nogach ciekla,dlatego mysialam lezec twoj jest moze maly dlatego nie musisz.
Mi prenatalne wyszly dobrze takze nic sie nie martw,duzo dziewczyn ma krwiaki w ciazy.
Daj znac i trzymam kciukasy :)

I chyba bedzie i mnie dziewczynka :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!! z krwiakiem u mnie już ok! Prenatalne nie inwazyjne wyszły dobrze, mimo moich obciążeń i wszystkiego co przeszłam, mimo wieku i w ogóle, czekam na wynik Peppa. Mimo wszystko nie umiem się uspokoić, niby na zewnątrz nie okazuję tego ale wiem, że w środku jednak wszystko drży.
A jak u Was? znacie już płeć, u mnie podobno za miesiąc już poznamy kto nam rośnie :)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczynki co tam u was u mnie jak narazie spokoj bylam tydzien temu na mierzenie karku i wszystko jest ok ide za tydzien na wizyte za tydzien to moze i ja sie dowiem co tam w brzuszku rosnie choc ostatnio sie tak ulozylo ze zmierzyc sie nie dalo, jak wogole sie czujecie jak samopoczucie kupujecie juz cos pomalu dla maluszka albo dla siebie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...