Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
wiosenkka

Własny biznes

Rekomendowane odpowiedzi

Aby zrobiła rozeznanie:
1. ile pieniędzy może na ten cel przeznaczyć
2. ile czasu może na ten cel przeznaczyć
3. gdzie ta działalność? czy rynek ma taką potrzebę?
4. czy mamy cechy niezbędne by temu podołać?

proste, co nie? ;)

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Platon

Franczyze, to dobry pomysł na start :) można za niewielkie pieniadze mieć całkiem dobrze prosperujący biznes a firmy bardzo pomagają na początku. Np [reklama wycięta] ma świetną oferte i dobre lokalizacje dla myjni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ninamonika

Według mnie na początku działalności kluczowa jest reklama, trzeba liczyć się ze sporymi wydatkami na ten celu. Warto też pozycjonować swoją stronę www. Warto zadbać też o dobra narzędzie do komunikacji z klientem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prowadzenie firmy jest trudne. Na początek poczytaj książki o biznesie, marketingu, zakładaniu firmy oraz o badaniu rynku. Później to rób to co dowiedziałaś się z tych książek. Czyli:
- Analiza konkurencji
- Obliczyć koszty
- Opracować sposoby dystrybucji
- Wybrać sposoby reklamy
Wtedy możesz otworzyć firmę i działać.
To tak po krotce. Długa droga przed sukcesem. Pomysł to jedno wykonanie jest ważniejsze a franczyzy tobie na początek to odradzam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto pomyśleć o założeniu firmy z drugą osobą, kimś na kim możemy polegać. Zawsze łatwiej znieść stresy we dwójkę/trójkę ;) No i dobry pomysł i rozeznanie w możliwościach finansowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rogowska

Po pierwsze trzeba mieć wiedzę i doświadczenie w branży, w której zamierzamy działać. Po drugie reklama - na początku to bardzo ważna kwestia, trzeba się na to przygotować finansowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najważniejsze byś robiła to co lubisz. Pamiętaj, na początku może być ciężko, więc rób to co sprawia Ci przyjemność. Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości zajrzyj tutaj http://forumdlabiznesu.pl/ Warto być na bieżąco z tym co dzieje się na rynku, gospodarce czy prawie. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z pewnością polecam jeszcze bazę adresową. Lista miejscowości w Polsce opracowana została na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Zawiera dane adresowe o miejscowościach podstawowych i częściach miejscowości w Polsce. Baza adresowa to unikalny i kompletny zbiór adresów w Polsce. Idealne dla firm które kładą nacisk na jakość danych i borykają się z błędnymi adresami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja za 7 dni jadę na Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017. Będę tam szukać odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań dotyczących biznesu, zakładania własnej działalności gospodarczej i reklamie. :) Każdy interesujący się tym tematem powinien tam być :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio trafiłam na taki artykuł Tekst linka i pomyślałam, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej w jakimś małym miasteczku czy nawet na wsi, to bardzo dobry pomysł. Ma ktoś może jakieś doświadczenia z prowadzeniem np. pensjonatu i mógłby się podzielić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jonasz Kk

Jesli chodzi o wlasny biznes, to napewno wszystko trzeba bardzo dokladnie przemyslec. Zarowno temat jak i mozliwosci, nie tylko finansowe. Ja zastanawiam sie nad zakupem koparek i otwarciem wlasnego biznesu w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla tych, którzy zaczynają swój biznes, a raczej myslą, by go założyć, mam tylko jedną radę. Idźcie w branżę, na której się znacie i w której macie doswiadczenie i odpowiednią wiedzę! niestety, sama pasja nie wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Georgina

My z kolei postanowiliśmy, że będziemy wynajmowac mieszkania nad morzem i okazało się, że to bardzo oplacalny biznes. Idzie nam tam dobrze, że postanowiliśmy dokupić jeszcze jedno mieszkanie i zdecydowaliśmy się na apartanent [reklama usunięta] i udało nam się go kupic w dobrej cenie. Ma też dobrą lokalizację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do prowadzenia wlasnego biznesu trzeba miec dobre podejscie oraz odpowiednia wiedze. Potrzeba takze troche doswiadczenia w prowadzeniu tego wszystkiego wczesniej .. pracujac dla kogos innego. Dla przykladu podobnie postapila moja znajoma otwierajac swoj wlasny salon kosmetyczny. Pracowala troche zagranica gdzie dowiedziala sie wielu ciekawych rozwiazan .. jedna z nich byly rzesy objetosciowe ktore staja sie co raz bardziej popularne takze u nas. Kluczem do sukcesu bylo znalezienie producenta oferujacego kompleksowe wysposazenie, a takze szkolenia - [reklama usunięta] i z tego co sie orientuje to jest zadowolona z jakosci ich produktow. Na ilosc klientek tez nie moze narzekac poniewaz stara sie oferowac jak najlepsza jakosc uslug. Takie podejscie mi sie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rundzia

jak sobie radzicie przy problemach w firmie? Współpracuje z gościem, który od paru miesięcy nie płaci, wcześniej ni bylo problemu a teraz ciągl mnie zbywa, nei da sie z nim dogadać, myslę czy nie iść do sądu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno sie nie zgodzic z ta opinia. Do prowadzenia wlasnego biznesu trzeba miec dobre podejscie oraz odpowiednia wiedze. Potrzeba takze troche doswiadczenia w prowadzeniu tego wszystkiego wczesniej .. pracujac dla kogos innego. Dla przykladu podobnie postapila moja znajoma otwierajac swoj wlasny salon kosmetyczny. Pracowala troche zagranica gdzie dowiedziala sie wielu ciekawych rozwiazan .. jedna z nich byly rzesy objetosciowe ktore staja sie co raz bardziej popularne takze u nas. Kluczem do sukcesu bylo znalezienie producenta oferujacego kompleksowe wysposazenie, a takze szkolenia - [reklama usunięta]. Zdecydowala sie na PoshLashe i z tego co sie orientuje to jest zadowolona z jakosci ich produktow. Na ilosc klientek tez nie moze narzekac poniewaz stara sie oferowac jak najlepsza jakosc uslug. Takie podejscie mi sie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...