Skocz do zawartości
Forum

Jak wybrać przedszkole?


Gość minimax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość minimax

Drogie mamy- staję przed tym trudnym wyborem jak wybrać odpowiednie przedszkole dla naszej pociechy? Widziałam wątek "publiczne czy prywatne" ale chodzi mi też o to na co głównie zwracać uwagę a co można bardziej zbagatelizować żeby nie wpaść w paranoję?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak u Ciebie, ale u nas jest tak mało miejsc w przedszkolach (chodzi mi o samorządowe), że nie patrzy się, które by tu przedszkole wybrać, tylko na to, by się w ogóle dostało.
Moich starszych synów zapisywałam do przedszkola na naszym osiedlu, nie wyobrażałam sobie, by gdzieś indziej ich zapisywać, bo bliska odległość miała dla mnie znaczenie. Chyba że miałoby jakieś straszne opinie, to wtedy bym je odpuściła. Cieszyłam się, że się dostali :). A w tym roku jest tak mało miejsc (w związku z reformą, bo znów 6 latki zostają w przedszkolach), że np. w tym naszym przedszkolu nie dostał się żaden 3 latek.
Tak więc w przedszkolach można przebierać, ale tylko w tych prywatnych ;)
A mając wybór, to zwróciłabym uwagę na to w jakich godzinach czynne jest przedszkole, czy jest catering czy własna kuchnia, czy dzieci są podzielone wiekowo na grupy, czy codziennie wychodzą na spacery, czy mają własny ogród z placem zabaw, czy i jakie są zajęcia dodatkowe, czy jest logopeda, czy pilnują, by dzieci chore nie wchodziły na salę i były odsyłane do domu, czy rodzice chodzących dzieci są zadowoleni z przedszkola.
To tyle co z takich ważnych rzeczy byłoby dla mnie istotne przy wyborze przedszkola.

Odnośnik do komentarza
Gość mamaeli

ja w tym temacie byłam dość upierdliwa nie ukrywam i interesowało mnie chyba wszystko, głównie zwracałam jednak uwagę na oferowane zajęcia i przedszkole wydarzenia, prowadzoną kuchnię, a także przygotowanie Pań przedszkolanek (na co o zgrozo kazałam sobie pokazywać dokumenty-chyba jednak przegięłam:)) ostatecznie postawiłam na [reklama usunięta] i jestem bardzo zadowolona

Odnośnik do komentarza

Szukając odpowiedniego przedszkola dla mojego Kacperka chciałam, żeby chodził do miejsca, które zapewni mu jak najlepsze warunki dalszego rozwoju. Po rozmowie z koleżankami z pracy dowiedziałam się o świetnym miejscu, całkiem blisko naszego mieszkania w Katowicach. Na początku wahałam się czy rzeczywiście powinnam się zdecydować na przedszkole niepubliczne, jednak kiedy tam pojechałam razem z synkiem, juz wiedziałam, że będzie się tam świetnie czuł. Miłe panie, wesołe dzieci i piękny przestronny ogród. Jeżeli ktoś na forum szuka odpowiedniego miejsca dla dzieci w Katowicach to koniecznie sprawdźcie oferte przedszkola [reklama usunięta].

Odnośnik do komentarza

Witam,
Na Pani miejscu najpierw sprawdziła czy przedszkole figuruje w spisie przedszkoli jeżeli jest oznacza to, że zatwierdzone przez wszystkie instytucje (np sanepid, straż pożarna). Czy przedszkole posiada własne podwórko? Jedzenie jest z własnej kuchni czy z dostawy? Porozmawiać z dyrektorką na temat ilości dzieci w grupie i ile jest opiekunów na grupę. Jakie są zajęcia? Jaki jest kierunek przedszkola (np: przedszkole muzyczne, plastyczne). Czy są zajęcia dodatkowe? I jeśli jest to przedszkole prywatne to jakie są opłaty. Jeżeli będzie Pani szukała według tych pytań szybko znajdzie przedszkole.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17/5/2020 o 8:07 PM, Gość IZA napisał:

Ważna jest atmosfera i jak dla mnie istotne było też to , czy mają w placówce salę do integracji sensorycznej 

Czesc możesz powiedzieć czym jest taka sala do integracji, jak się ją wykorzystuje do pracy z dziećmi? 

Odnośnik do komentarza

U  wygląda to tak, że w sali są specjalnie obiekty sensoryczne - np. pufy masujące albo tunele sensoryczne, albo takie "fistaszki" trochę większe jakby 3 częściowe wyprofilowane specjalnie worki. To jest wypełnione łuską gryki. I generalnie chodzi o to że dzieciaki ćwiczą tu z jednej strony takie rzeczy jak np. koordynację ruchową, albo stymulują np. pracę układu przedsionkowego co jest w tym wieku bardzo ważne, ale oprócz tego są obiekty, które służą np. wyciszeniu emocji i relaksacji dziecka. Jak będzie okazja, bo od przyszłego tygodnia wracamy do przedszkola, to spróbuję podpytać dyrektorki albo naszej pani.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam. Moje dziecko jest w prywatnym językowym i uważam, że to był znakomity wybór. Przede wszystkim chodzi o to, że wszystko odbyło się, jak należy. [reklama usunięta] ma własny plac zabaw, ale głównie chodzi nam o to, że widzimy efekty językowe. Dziecko często używa słówek, których my nie rozumiemy. Poważnie. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja się przeszłam po przedszkolach i popytałam rodziców i zapoznałam się z paniami przedszkolankami 🙂 teraz synek chodzi do przedszkola [reklama usunięta] w chojnicach i z tego co widzę podjęłam dobrą decyzję

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

My wybraliśmy przedszkole językowe,angielski to podstawa. Miła kadra, dużo zajęć dodatkowych , do tego stosuje się tu metody Montessori, bardzo dobra plaćówka [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

[reklama usunięta] niepubliczne językowo-sportowe. Idealne dla każdego malucha. Świetne warunki, doświadczona kadra, szeroka oferta zajęć. Pracują na autorskich programach edukacyjnych, które wspomagają wszechstronny rozwój maluchów. Miła rodzinna atmosfera. Indywidualne podejście do każdego dziecka.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja długo szukałam przedszkola dla mojego synka. Pytałam innych rodziców, szukałam w necie opinii  [reklama usunięta]. Poszliśmy z naszym synkiem odwiedzić to przedszkole i bardzo nam się spodobało (to było najładniejsze przedszkole w jakim byliśmy). Panie tez nas miło przyjęły. No i zapisałam dziecko do tego przedszkola i nie żałuję. Synek chętnie tam chodzi, świetnie się bawi i rozwija. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

ja swojego czasu widziałam w necie taką rozpiskę dotyczącą każdego niemal punktu

od miejsca, po zajęcia dzieci, teraz już nie znajdę, ale może warto samej sobie rozpisać co jest dla Ciebie ważne, czy np. lokalizacja i w jakim stopniu... do tego jedzenie, wielkość grup, atmosfera, zajęcia dodatkowe, godziny przyjęć. to przydatne, ale najbardziej polecam pójść któregoś dnia i zobaczyć na własne oczy jak już będziesz miała przedszkole na oku 🙂 sama polecam przedszkole językowe, bo dzieci uczą się od małego nawet nie czują że się uczą.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Polecam poczytać sobie o poszczególnych placówkach. Zobaczyć jakie ciekawe zajęcia dla dzieci są oferowane, jak duże są grupy, jakie jest przygotowanie przedszkolanek. Ilu jest opiekunów. Czasami odległość do przedszkola nie jest tak wazna jak sama placówka 🙂
Moja córka chodzi obecnie do prywatnego przedszkola  [reklama usunięta], które znajduje się na Mokotowie ( obecnie mają w mieście wiele kampusów).
Zdecydowałam się z uwagi na bardzo dobrą kadrę, poza tym jest to placówka anglojęzyczna, tak wiec dizecko w sposób naturalny nauczy się jezyka. I będzie posługiwało się nim biegle.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...