Skocz do zawartości
Forum

Wysięki w uszach a lot samolotem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę wszystkie mamy, które miały podobny problem. Pod koniec czerwca mamy zaplanowany urlop za granicą. Paszporty zrobione, pieniążki wpłacone. No i pojawił się problem. Syn ma 4,5 lat, od jakiegoś czasu dużo choruje (chodzi do przedszkola), przy każdej infekcji zapalenia uszu, antybiotyki nie pomagały i w efekcie doszło do wysięków. Jesteśmy pod opieką laryngologa, który zlecił usunięcie trzeciego migdałka wraz z założeniem drenaży. Poinformowałam o zaplanowanym urlopie, więc doszliśmy do wniosku, że zabieg najlepiej zrobić po powrocie (czekam na wolny termin). Wczoraj dowiedziałam się, że nie powinno się latać samolotem z wysiękiem. Obdzwoniłam kilku lekarzy, w tym Panią laryngolog, która opiekuje się synem, powiedziała, że lot może odczuwać także zdrowa osoba i nie jest powiedziane, że syn będzie się skarżył na ból, ale poradziła, żeby na wszelki wypadek zabrać ze sobą antybiotyk i podać dziecku przed wylotem lek przeciwbólowy i do nosa Nasivin. Pediatra, z którym się kontaktowałam także nie widzi przeciwwskazań. Ale nie daje mi to spokoju bo jednak ryzyko, że uszy go będą bolały istnieje. Proszę, jeśli miałyście podobną sytuację, wypowiedzcie się, będę wdzięczna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ewiszka,ja niestety w temcie samolotu nie pomoge tylko przeczytalam o powracajacej infekcji uszu i chcialam Ci tylko napisac ze kolezanki coreczka od malego ciagle miala zapalenie ucha ktore konczylo sie antybiotykiem i w koncu pediatra doradzil jej szczepienie przeciw pneumokokom i mala przestala chorowac. Moze zapytaj swojego czy to by pomoglo,jesli oczywiscie jeszcze synka nie szczepilas

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...