Skocz do zawartości
Forum

3-miesięczne niemowlę


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.
Chciałabym poradzić się doświadczonych mam. Otóż mój synek ma 3 miesiące. Jak kładę go na brzuszku to wścieka się,płacze... nie chce unosić główki. Zaczynam się martwić, ponieważ już w tym wieku powinien ją trzymać w miarę sztywno, czy się nie mylę(?) Za tydzień mamy szczepienie, więc będzie oglądany przez pediatrę... wspomnę też oczywiście o tym, ale chciałam się dowiedzieć czy któraś z mam miała również taki problem.

Odnośnik do komentarza

Hej, z synkiem miałam podobnie. Nie lubial leżeć na brzuchu. Nie wiem, u nas zbyt asekuracyjnie od urodzenia go nosilismy, zawsze wszędzie podtrzymywalismy główkę. koleżanka rehabilitant pokazała jak podnosić, tak bokiem, żeby nosić w pozycji na brzuszku trzymając ręce pod całkiem, ćwiczenia na dużej piłce ze kładzie się dziecko na brzuszku i pomału rusza piłka w przód i tył. Można też położyć dziecko na brzuszku na swoich kolanach, tak bokiem. Noga pod klatka powinna być ciut wyżej niż noga pod nogami dziecka. Szybko nastąpi poprawa. A na brzuszku należy kłaść często choć na chwilę. Jak się "burzy" to odwrócić.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza
Gość Malenka123

Nasz pediatra zwrócił uwagę właśnie podczas poierwszej wizyty, że mały niezbyt dobrze podnosi główkę, a ja się potem zamartwiałam strasznie. Ale im więcej będziesz kładła go na brzuszku, tym lepiej. Ja się martwiłam tym bardzo długo, ale okazało się, że mój malec jest leniuchem.

Odnośnik do komentarza

Wagę liczy się zawsze biorąc pod uwagę wagę po wyjściu ze szpitala. Normy są różne, zależy od pediatry niektórzy są bardziej "tolerancyjni" a niektórzy zbyt szybko podejmują decyzję o dokarmianiu. Wychodzi na to ze Twój synek średnio przybrał ok. 650 gram na mc. To nie mało. Moja córka urodziła się i ważyła 4000 g, teraz ma prawie 4,5 mca i waży 6000 g. Tez nie za dużo, ale lekarka na razie twierdzi ze ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

MamaAdasia123
Mamusie, mój synek urodził się z wagą 3050, niedługo kończy 3 miesiące i jego waga na dzień dzisiejszy to 5100. Czy to nie za mało? Wizyta u pediatry w ramach szczepienia za kilka dni... karmiony jest wyłącznie kp.

Maluszek przybiera w dolnych granicach, ale jeśli przyrost jest stały, dziecko zdrowe i pogodne, to nie ma powodów do zmartwień :)
Odnośnik do komentarza

MamaAdasia123, a jak z podnoszeniem główki? Synek się przełamał?
Podnoszenie główki po skończonym 3mż. powinno już być pewne i takie sztywne, ale zawsze są wyjątki i mogą się zdarzyć małe opóźnienia. Ale jak dziecku chwieje się główka, nie robi tego tak stabilnie, to dobrze, żeby pediatra oglądnęła dziecko, tak na wszelki wypadek, bo czasem są problemy z tzw. napięciem mięśniowym i im szybciej się je wykryje tym lepiej.
A leżenia na brzuszku, to u mnie żaden z synków nie lubił, niektóre dzieci tak mają. Na początku kładłam czasem dosłownie tylko na parę sekund, by się przyzwyczaił, ale jak już miał dość i miał zacząć płakać, to szybko odwracałam. Nie zmuszałam siłą ani nie przyzwyczajałam kosztem płaczu. Z czasem dzieci leżały po paręnaście sekund, potem parę minut, ale to przyzwyczajanie trwało długo - tygodniami i miesiącami. A teraz najmłodszy tak lubi leżenie na brzuchu, że nawet zasypia w tej pozycji :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...