Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

~agataa • 3 dni temu
Pamietaj ze l4 w ciazy to srednia z ostatnich 12 mcy

Nie wiem skąd masz takie informacje. Z tego co ja wiem to L4 dla kobiety w ciąży (na zwolnieniu musi być napisane B) jest 100% płatne. Jakby mi chcieli wyliczyć średnią to na pewno po pierwszym miesiącu nie otrzymałabym tyle co otrzymałam. Jeśli chodzi o macierzyński to teraz się wybiera. Albo przez 12 miesięcy otrzymuje się 80% wynagrodzenia. Albo przez pierwsze 6 m-cy 100%, przez kolejne 6 m-cy 60%. Wybór należy do kobiety.
Monika86 gratuluję :) ja jutro idę na kolejne usg mam nadzieję że doktor już określi termin.

Odnośnik do komentarza

Cześć Babeczki!
Co prawda termin mam na 31.12., ale podczytuję Was od dłuższego czasu i chciałabym nieśmiało dołączyć. Mam 27 lat (zdążyłam przeczytać, że podobnie jak wiele z Was:), to moja pierwsza ciąża. Trzymam kciuki za siebie i za Was wszystkie!!

Kaliope03
Tak, średnia z 12 miesięcy. Jeśli się było na L4 choć jeden dzień to trzeba potem przepracować 3 pełne miesiące kalendarzowe, żeby liczyły się do macierzyńskiego, a jeśli się ich nie przepracuje to liczą się te miesiące przed L4. Wiem na pewno:)

Nina 11.08.2016 (*), 20 tc, ZT

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny byłam dziś na wizycie bo od kilku dni mam silne bóle brzucha i krzyża. Dostałam nospę, magnez luteina 2razy dziennie. Dzidzia ma prawie 2cm, tak się o nie martwię. Macie też takie bóle? Żorżi jeśli czytasz forum odezwij się co u Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Witam nowe koleżanki :)
Ależ nasze prawo jest skomplikowane.
Właśnie wróciłam z wizyty. Mój Dzidziuś ma 3 cm, jest bardzo ruchliwy. Termin według usg mam na 3 stycznia. Mnie też czasami pobolewa brzuch, doktor mówi że to macica się rozciąga. Też dostałam no-spe i magne B6. Kolejne "podglądanie" za 3 tygodnie. Trzymam za wszystkie kciuki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...