Skocz do zawartości
Forum

29 tydzień ciąży / waga dziecka


Gość Gość2016

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość2016

prosze o pilne udostępnienie.. mialam dzisiaj usg ciazy..według okresu jestem w 1 dniu 29 tyg, natomiast wedlug usg to 28,3 dni. dzieciatko wazy ok 1193 g +/- 180 g. Lozysko jest 2 stopnia...lekarz powiedzial ze jest wszystko ok..ale martwie sie czy waga dziecka nie jest za mala jak na 29 tydzien ciazy??:( no i czy 2 stopien lozyka to zle?:( prosze o rady..czy ktoś miał podobnie.

Odnośnik do komentarza

2stopień łożyska to jak najbardziej w porządku. Waga moim zdaniem też mieści się w normie. U mnie w 31tc bylo 2100 ale dziecko duże i z usg tydzień do przodu. Możesz przyjąć przyrost wagi na tym etapie ok 200g/ tydzień. Tak więc za mniej więcej 10tyg dziecko może ważyć 2kg więcej więc całkiem dobrze. Do tego trzeba przyjąć granicę błędu nawet ok 100-200g. Poza tym dzieci na tym etapie juz różnie przybierają. Siostra miała synka 2740 a potem przybierał po urodzeniu kilo co miesiąc na piersi tylko. Także nie ma się co martwić. Łatwiej takiego dzidziusia urodzić a potem podrośnie. U mnie tym razem również w terminie będzie bliżej 4kg niż 3. Nie ma się z czego cieszyć ale drugi poród mam nadzieję ze mi łatwiej pójdzie

Odnośnik do komentarza
Gość Amancia.91

Wydaje mi się, że wszystko jest ok i nie masz powodu do zmartwień. Ja sama urodziłam synka o wadze 3160. Było mi latwijy go wypchnąć :-) a lekarz prze porodem powiedział mi,że będzie miał 2690. Błąd odnośnie wagi na USG jest dość spory bo często zależy od wielu czynników. Teraz mały ma 5,5 msc wagowo jest w 90 centylu a wzrostowo w 97.

Odnośnik do komentarza

moj syn jak wychodzilam ze szpitala w 30 tygodniu wzyl 1400 gram. mysle wiec, że waga Twojego dziecka jest prawidłowa, tak jak dziewczyny piszą, waga z usg moze odbiegac od wartosci realnych. moj syn co prawda urodzil 3180 i do dzisiaj jest drobniutki, ale lepiej zeby byl drobniutki niz utyty i gruby. wiec luz. dzieci nie musza byc grube i wielkie zeby byly zdrowe :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb738iikxifozcp4.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...