Skocz do zawartości
Forum

Komunia dziecka


Gość jowerka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja decydowałam się na hotel z restauracją, mieszkanko mamy małe a rodzinę dosyć sporą i fizycznie nie miałabym absolutnie możliwości zeby ich wszystkich pomieścić a co dopiero przenocować, robiłamw [reklamę usunięto] i byłam bardzo zadowolona, wyszło skromnie i elegancko, miejsce z wielką klasą zdecydowanie

Odnośnik do komentarza

Nie chciałam robić komunii w domu, bo wolałam w spokoju posiedzieć z gośćmi zamiast latać do kuchni, podgrzewać, porcjować, donosić, itd. Pomógłby mi co prawda mąż, ale to nie o to chodzi. Zrobiliśmy więc komunię w restauracji, gdzie były też atrakcje dla dzieci w postaci mini zoo, czy mini placu zabaw. Jest to o tyle ważne, że dzieci nie usiedzą przy stole tyle godzin co dorośli, więc dobrze jakby mieli jakąś inną rozrywkę zapewnioną. To co dla mnie było fajne, że dla dzieci nie liczyli pełnej stawki tylko chyba 60% stawki dorosłego.
Mieliśmy osobną salę dla siebie co też jest fajne, bo nie trzeba się krygować czy uciszać, gdy widzi się obce osoby.
Mogliśmy mieć własne ciasto, tort i alkohol, ale tego ostatniego nie było, bo jestem zdecydowaną przeciwniczką picia alkoholu na imprezach, które dotyczą dzieci.
Gości nie pamiętam już ile było, ale poniżej 20 i tylko najbliższa rodzina.
Kolejną komunię też na pewno zrobię w restauracji.

Odnośnik do komentarza
Gość MartynaWer

Ja nie miałam wyboru bo nie chciałam nikogo pominąć, a że i ja i mąż rodziny mamy duże to jak przy każdej okazji została nam restauracja, robiliśmy w [reklama usunięta] i wypadło bardzo dobrze, byliśmy zadowoleni a jak ktoś przyjeżdżał z daleko to od razu mieliśmy nocleg i niczym nie trzeba było się martwić

Odnośnik do komentarza

Andzia332, nikt ci nie broni robić komunii w domu ;). Ja z powodów, o których wyżej pisałam wolałam robić ją w restauracji. To czy będzie przepych czy nie, to nie jest kwestia miejsca tylko tego co wymyślą rodzice, by mieć dla dziecka, czy rodziny. Niejednokrotnie słyszałam opowieści jak to rodzina wyprawiała komunię w domu, a było na zasadzie zastaw się a postaw. Wtedy taka impreza w domu może wyjść nawet drożej niż w restauracji.

Odnośnik do komentarza

Mamazmazur, obciach?! Dlaczego w ogóle przeszło ci to przez myśl? Ja nigdy tak nie pomyślałam. Obciach dla mnie to np. zachowywać się niekulturalnie na takich uroczystościach, czy np. ubrać się nieodpowiednio do okazji.
A co z tego, że komunie wyglądają jak małe wesela? Mnie nic do tego, że jedni zapraszają 10 osób, a inni 50 i nie rozumiem skąd taka zawiść :/ To jest sprawa rodziców ile osób zaproszą. W wielu rodzinach są takie zwyczaje, że na imprezy takie jak rocznice, chrzciny, komunie, itp. zaprasza się całą rodzinę, a jak są liczne, wielopokoleniowe, to nie dziwne, że wychodzi parędziesiąt osób. Takie uroczystości często są jedyną okazją, by cała rodzina mogła się spotkać i to jest wspaniałe, że utrzymują ze sobą kontakty i chcą się spotykać :). Dzieci też się w ten sposób uczą pielęgnować takie zwyczaje :)

Odnośnik do komentarza

pod słowami przedmówczyni podpisuję się obiema rękami! jeżeli chodzi o świetowanie u mnie to był lokal bo rodzina duża a mieszkanie małe, a poza tym nie chciałam zrzucać na siebie wszystkich przygotowań bo skoro nie musiałam to po co? robiłam w [reklama usunięta] i nie miałam na co narzekać, skromna i elegancka uroczystość

Odnośnik do komentarza

No właśnie mam ten sam problem. Niedługo komunia i trzeba się wszystkim zająć...
Raczej będę robić w restauracji bo dom za mały (za mały pokój). Po za tym robienie jedzenia dla około 25 osób to przesada jak na moje umiejętności. Zaproszenia komunijne już mam, pozostaje tylko ustalenie menu i udekorowanie sali oraz stołu komunijnego. To będę robiła sama bo restauracja chciała zbyt dużo pieniędzy. Takie mam zaproszenia

monthly_2018_02/komunia-dziecka_65708.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Krystyna987

Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujemy. Ja osobiście robiłam rok temu komunie mojej córce w lokalu. Postanowiłam wydać nieco więcej i wynajęłam sale [reklama usunięta], świetne miejsce i wybór jeśli dom rodzinny okazuje się zbyt mały na urządzenie komunii.

Odnośnik do komentarza

W tym roku moja chrześnica ma komunię, to już za parę dni, obiecałam że zrobię jej fryzurę, nawet z myślą o tym kupiłam specjalnie lokówkę [reklama usunięta] i już kilka razy nią sama układałam włosy. Robiłyśmy fryzurę próbną, wyszło bardzo ładnie, dokupiłam kilka ładnych ozdób, wianki mają mieć ze świeżych kwiatów, myślę że calość wyjdzie świetnie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...