Skocz do zawartości
Forum

Sierpień 2008


Renatka

Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczyny
dlugo mnie nie bylo ale bylam z Amelka w szpitalu praez 12 dni dopiero we wtorek wyszlam
trafilam do szpitala przez przedluzajaca sie zoltaczke ale zaraz na wejsciu pani doktor powiedziala mi ze niunia ma wrodzone zapalenie pluc oraz ma miec badanie echo serca po ktorym wyszlo ze ma nie zamknietą dziurke i ze sie do pol roku zamknie ale wystraszyli mnie

w szpitalu ciagle mi plakala myslalam ze dostaje kolki a ona poprostu byla glodna ja z nerwow chyba stracilam pokarm bo mi nie nachodzi
na to wszystko dostala wysypke podobno od proszku lovela

poczytalam troche pooglądalam zdjecia waszych malenstw i stwierdzilam ze sa przesliczne i juz podrosly

wstawiam pare zdjec

Odnośnik do komentarza

ojej, manenka, bidula, to sie z malutka musialyscie nacierpiec!
Mam nadzieje, ze w domku juz sie lepiej czujecie, a Amelcia szybko wroci do zdrowia.
Trzymam za Was kciuki! Mala jest slodziutka!!

karolina GRATULACJE!!!
Dajesz cos malej na kolke? ja juz to przerabialam i na szczescie przeszlo, uff... wiec jakby cos to sluze rada.
No i oczywiscie czekamy na fotki Dominisi!

My z tosia bylysmy dzis na pobraniu krwi - pani klula ja w lapke taaaka wielka igla, a malutka tylko kweknela - taka mam dzielna corcie! :11_9_16: a potem poszlysmy jeszcze do pediatry bo dostala na buzi jakich krostek - na szczescie to nie alergia (chociaz pani radzila nie pic mleka krowiego, tak na wszelki wypadek), tylko tradzik niemowlecy. Mam buziaka smarowac jej sudocremem albo mascia vitella ictamo - i powinno przejsc.

A w ogole to glupia pogoda jakas jest, nie dosc, ze czlowek niewyspany od nocnego karmienia, to jeszcze na dworze niskie cisnienie, ja to zupelnie chodze dzis jak walnieta:/

Odnośnik do komentarza

Tosi dawalam espunisan i infacol. Tak na prawde niewiele to dawalo. Az w koncu mala raczyla sprobowac pic z butelki herbatke koperkowa HIPPA, i to byl przelom - teraz kolki sie skonczyly, kupa jest porzadna i rzadziej, a ja nareszcie odetchnelam :kucharz: Rano i wieczorem daje jej jeszcze espumisan dla dzieci - po 5 kropelek na raz i to wszysto daje dobre rezultaty. Infacol dzialal tylko na zadkie kupy, ale Toske bolal brzuszek i meczyly ja gazy.
Pediatra powiedziala, ze byc moze mialam za geste mleko i dzieki herbatce wszystko sie troche rozwadnia i luzuje w kiszeczkach.
Uff...
Sprobuj dopajac ja koperkiem (albo woda z glukoza) zeby rozwodnic troche mleko w brzuszku, moze to pomoze Dominisi, a na zatwardzenia to moze cos da ten infacol.
A w ogole to chyba musisz duzo pic; pediatra mi mowila, ze jak za malo pije to mam za geste mleko i stad u malej kolka.
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

karolina na zatwardzenia jeszcze powinny pomoc czopki glicerolowe dla niemowlat. Rozkurczaja jelitka i zwiekszaja "poslizg".

manenka Toske ubieram w pajacyka, spodenki i kurteczke z cienkiego polarka, no i oczywiscie obowiazkowo czapeczke. I cala przykrywam kocykiem, a jak pada to na wozek naciagam jeszcze folie.

Nie wiem co jest, ale mala budzi mi sie od 2 dni co godzine-dwie na mleko i ewidentnie jest glodna. To mozliwe jest?? zastanawiam ile sie moze zmiesic w tym malym kaldunku, a mleka mam duzo, wiec jej na pewno nie braknie. A za kazdym razem uczciwie jest przyssana ok. 15 min albo i dluzej. Cala zeszla noc nie spalam i dzis tez od 22 do 1 wisiala mi na cycku:/

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

jest to mozliwe do 2 miesica dziecko moze ci sie tak budzic chodz wydaje mi sie ze ona bardziej woli do cycka niz jesc pewnie jak jak przyloszysz to troszke wypije i spi . dzieko powinnas trzymac 15 min i koniec chodz ja mialam tak w szpitalu ale dlatego ze mialam malo pokarmu i nie tresciwego dla niej nie najadlam sie wogole

Odnośnik do komentarza

dzieki dziewczyny
mala spi lepiej po mleku kiedys potrafila nawet trzy godz siedziec przy cycu a teraz szybko sie naje i wiecej spi
justynko kup mleczko i sprobuj dokarmic jak zobaczysz roznice to znaczy ze malo tresciwy pokarm mialas
16 lat temu moja wercia ciagle krzyczala usypialam ja pol godz a 20 minut spala teraz wiem ze byla glodna na roczek wazyla 9 kg pewnie dlatego a teraz majac 16 lat wazy 65 kg napewno jej organizm tak reaguje na przeszlosc chyba jak myslicie

Odnośnik do komentarza

hej kochane:*
przepraszam,ze was zaniedbalam ale nie mam wogole czasu! jak chce wejsc popisac maly sie budzi, lobuziak:)
KAcperek kolki jeszcze ma ale tylko raz na kilka dni, w jego przypadku infacol pomaga,zobaczymy co bedzie dzisiaj...na szczescie malutki noce przesypia, budzi sie tylko raz o 3 dostanie cyca i idzie spac:)
Allayiala mojemu malemu tez czasami wysypie ten tradzik niemowlecy...

dziewczyny wasze bobaski sa przeslodkie!!!:D:D:D
wstawiam kilka fotek:))

http://kacper-kacperek.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png http://s2.pierwszezabki.pl/007/007215981.png?9220
:11_6_204:
http://maja-majeczka.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png

Odnośnik do komentarza

Bylam z mala w piatek na badaniach krwi i wyszla wysoka billirubina i kiepska morfologia:( Pediatra z przychodni wyslala nas do szpitala gdzie jeszcze raz pobrali krew i potme jeszcze mocz. No i na szczescie billirubina spadla, ale Tosia ma anemie:((( Kazali dawac vit B i kwas foliowy. Najgorsze, ze w moczu wyszly jakies swinstwa i trzeba powtorzyc bo byc moze byla zanieczyszczona probka, ale jak nie to jest zapalenie ukladu moczowego i zabiora ja do szpitala:(((( :36_2_58:
dali nam taki woreczek na mocz i jutro mamy ja umyc, sami pobrac i zawiezc do szpitala. Trzymajcie kciuki, zeby bylo OK!!!

Mloda Mamusia Kacperek jest slodziutki!!

Odnośnik do komentarza

dziewczyny moj malutki od kilku dni robi zielone kupki ze sluzem:( ma czasami trudnosci z oddaniem gazow,prezy sie i placze...od jakiegos czasu pije mleko i ogolnie jem nabial,wydaje mi sie,ze to od tego bo niczego innego takiego nie jem,zeby mu zaszkodzilo...jak myslicie? dzisiaj juz nie pilam mleka ani nie jadlam nabialu...zobaczymy moze pomoze

http://kacper-kacperek.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png http://s2.pierwszezabki.pl/007/007215981.png?9220
:11_6_204:
http://maja-majeczka.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png

Odnośnik do komentarza

czesc justynko czyz by dzialo sie to co u mnie z zoltaczka tylko dobrze ze zaczela spadac miejmy nadzieje ze wyniki moczu wyjda dobrze bo inaczej mowisz ze szpital cie czeka
MM ja tez podaje wit d i nic wiecej bo dokarmiam mlekiem bebikiem i wit k juz nie musze co do kupek to moze wiatru dostala
MARTUSIA ja w nocy daje cycka a w dzien bebiko kupke robi raz na 2 dni

Odnośnik do komentarza

No i na szczescie wyniki moczu wyszly OK :yyy:
Ale 3 razy nalkejakismy te woreczki - raz sie odkleilo, raz zakupkala do srodka i dopiero za trzecim raze sie udalo...
Za to kolek dzis ciag dalszy, jakis gorszy dzien dzis moja Tosia miala, a z reszta caly dzien do d... : popsula mi sie pralka (na szczescie udalo mi sie naprawic), do tego poklocilam sie z m.:/ Jestem zmeczona i wszystko mnie wkurza, a do tego wlasny maz mi jeszcze doklada:( chyba przydalo by mi sie cos na uspokojenie - karmiac mozna cos brac ? jak myslicie?
Mamusia mja tez sie pojedzeniu prezy i placze, bo nie moze sie odgazowac no i to jest wlasnie kolka:/ Kolka moz byc od nabialu - mi pediata kazala odstawic - ale nie pomoglo. Masakra, z kolka u Tosiaka juz bylo lepiej, ale teraz znowu gorzej... Obawiam sie ze to po czesci moja wina, bo ciagle chodze zdenerowowana i pewno z mleka do malej przechodzi:/

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

kolke tez moze miec od tego ze sie powietrza naje jak dajesz piers . Wez rob jej masaze brzuszka zgodnie ze wskazowka zegara a jak chce zrobic kupke a nie moze to wez nozki zegnij do brzuszka , mam nadzieje ze te kolki przejda waszym pociecha . A moze wez malej daj mleko jesli masz malo .

Odnośnik do komentarza

Allayiala no widzisz mowilam,ze bedzie ok:)
dziewczyny ja jestem chyba jakas tepa, zalozylam malemu juz 2 woreczki i za kazdym razem sie odklejaja:( ale musze pochwalic mojego szkraba wczoraj przespal caly dzien i nie plakal, brzuszek tez go nie bolal ale kupki nadal zielone:ehhhhhh: nie wiem czy mam sie czym martwic, maly ladnie rosnie i przybiera na wadze

http://kacper-kacperek.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png http://s2.pierwszezabki.pl/007/007215981.png?9220
:11_6_204:
http://maja-majeczka.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

nie musisz sie przejmowac moze cos zjadlas takiego i poprostu odstaw nabial . Muszisz jakos przykleic ten woreczek ale chyba dla chlopcow jest latwiej bo przeciesz sa lepsze niz dla dziewczynek . a MOZE ZALOZ MU WORECZEK i nie ubieraj mu papmersa a podmuchac po pupci to maly zrobi siusiu i sie nic nie odklei

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...