Skocz do zawartości
Forum

Sierpień 2008


Renatka

Rekomendowane odpowiedzi

Tusia fajnie, że troszkę wypoczęłaś :) moja mama tez tak mówi jak za często do niej dzwonie gdy pilnuje malego:hahaha: ale w sumie na poczatku tylko wydzwaniałam, a potem juz wrzuciłam na luz bo wiem, że się z nią bardzo dobrze bawi :D
Karola na pewno zadowolona, bo cos nowego sie dzieje :) poszalałaby tu u mnie z Oskim ;) prosze o nowe fotki ::):

Zaraz ruszamy zacząć znowu podwórkowe zycie. T wraca dziś z ryb. Złowili dużo amurów przez te 3 dni a jeden na 8kg. Oski tez ma z nim zdjęcie zanim go wypuścili wiec wkleję jak tylko wedkarz wróci :Oczko:

Co do urodzinek to w tym roku jak i w zeszłym będą moje i T siostry, rodzice i nasi znajomi (bezdzietni). Tyle co siostry mają dzieci, ale Oski nie bardzo się z nimi bawi ze względu na różnice wieku itp..Ale na przyszły rok już zrobię mu imprezke z jego rowiesnikami. W tym roku zrobię mu dekoracje dziecięcą :)

Odnośnik do komentarza

anitka zdjęcia fantastyczne, Oski wygląda jak mały mężczyzna.

A my wczoraj odebraliśmy Karolinkę od dziadków i mam wrażenie że przez te 3 dni mocno się zmieniła, ale może to tylko wrażenie. Chociaż moja niania jak dzisiaj przyszła to stwierdziła że Karola mocno sie zmineiła na buzi przez ten tydzień. Poza tym o wiele wiecej mówi i robi kupkę do ubikacji (tzn. wołą jak chce zrobić) z siusiu jeszcze jest problem ale myślę sobie że to kwestia czasu.

Co do naszych planów na wolny weekend i ich realizacją to muszę przyznać że przeszły moje najśmielsze oczekiwania.
W piatek po pracy poszliśmy z S na kolację pierwszy raz sami od 2 lat, potem było winko. Nastęnie odwiedziliśmy jeszcze dwie knajpki na Kazimierzu do których zwykle zaglądaliśmy za czasów wolności. Ok. 21 przyjechał nasz znajomy i poszliśmy na kręgle, potem były rzutki i tak do 2 w nocy. Już mieliśmy wracać do domu, ale znajomy się rozochocił i wpadliśmy jeszcze na Kazimierz do Singera, a tam balowaliśmy do 6 rano. Tak wiec piątek był bardzo udany.
W sobotę zaliczyliśmy rowery i kino, byliśmy na Incepcji gorąco polecam bardzo ciekawy film. I wieczorkiem trzeba było odpocząć bo w niedzielę po Karolka.
POwiem szczerze że taki aktywny i urozmajcony weekend bez dziecka to niesamowity power na nowy tydzień. Dzisiaj nie miałam problemów ze wstaniem, przyszłam do pracy i nawet nie marudzę że mi sie nie chce. I mam sporo planów na popołudnie. Polecam taką odskocznię.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

Hej!

Tusia bardzo dobrze robi taka odskocznia :D nieźle poszaleliscie :D dobrze, że piszesz o tym filmie bo mamy w planie sie wybrać :) gratki dla Karoli za kupkę w wc ;)

Nasze chrzciny wczoraj bardzo udane. Oski nie wytrzymał oczywiście na mszy, ale na same chrzciny zawiatał, a przyjęcie było na świeżym powietrzu więc tez było fajnie.

Dzisiaj pojechalam powtórzyć badania hormonów i zobaczę jutro jak wyniki i czy dobre dobrałam dawki leków..

Od dzisiaj sa bardzo fajne kręgle w Biedronce na 30cm wysokie i mają 2 kule. Oski dostał szału na ich widok więc polecam :D http://www.biedronka.pl/cms/img/u/Non_food/nf_2010.08.09/01/02_b.jpg

Odnośnik do komentarza

anitka mam nadzieję że leki dobrze dobrałaś, ale mimo wszystko wizyta u lekarza też by sie przydała.
Co do kręgli to fajne są, ale jeszcze jedna zabawka którą można rozpacelować a szału dostanę. Wszędzie mi się walają puzzle i klocki różnej maści.
Na urodziny kupiliśmy Karoli mini kuchenkę Smiki z pralką, piekarnikiem i zlewozmywakiem. Po naciśnięciu wydaje dźwięki lania wody, smażenia lub prania. Jest malutka a nie jak te wszystkie stojace i zajmujace pół pokoju i kosztowała tylko 69 zł.
SMIKI Kuchenny Kącik Kuchenka Promocja!!! (1118391325) - Aukcje internetowe Allegro
Babcie dostały prikaz że prezenty tylko do 50 zł, żeby się mała nie rozbestwiła w przyszłości. Wiec jedna wiem że kupiła zestaw filiżanek z dzbanuszkiem, a druga drewniane ważywa i owoce.
Myślę że Karoli bardzo sie te prezenty spodobają gdyż jest właśnie na etapie pieczenia, gotowania i zapraszania na herbatkę.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

Tusia haha u mnie też sa w kazdym pomieszczeniu zabawki a na podwórku to masakra! jakbym przedszkole tu miała :D ale ani ja ani szwagierka i babcia nie możemy sie powstrzymać :) T dziś mnie wzrokiem zabił jak zobaczył kręgle :Oczko:

Do lekarza pójde, ale chodze prywatnie więc wolałam oszczędzić sobie jedną wizytę i iśc po zmniejszeniu dawek leków bo i tak by mi to zalecił. A badania tez robie prywatnie. Może na środę umowię sie do innego lekarza, bo do mojego nie ma poki co szans sie dostać..jutro się wszystko okaże :)

Odnośnik do komentarza

Kochanemu Tysiakowi życzymy STOOO LAT!!! :*:*:* spóźnione ale jak najbardziej szczere :)

Wpadłam na chwilkę poinformować Was,że Maja siedzi ładnie w brzusiu mamy :) ale jak Pan doktor stwierdził pewnie za jakieś 3 tyg przyjdzie na świat:) zobaczymy jak długo zechce posiedzieć..
mam teraz tyle spraw na głowie, tyle rzeczy do kupienia..masakra...

w piatek bylam na wizycie u gina, wszystko ok ale usg mi nie zrobił...mam zaplanowane na 20 sierpnia bo wtedy dopiero wraca z urlopu. Pobrał mi też wymaz i poszłam zrobić test na paciorkowca, w środe wyniki do odebrania, mam nadzieje,że nie mam tego badziewia

a i z nowości Kacper zaczął w końcu wołać siusiu, tzn nie woła tylko przylatuje do mnie marudzi i trzyma się za siusiaka ;)

buziaczki :*:*:*

http://kacper-kacperek.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png http://s2.pierwszezabki.pl/007/007215981.png?9220
:11_6_204:
http://maja-majeczka.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png

Odnośnik do komentarza

MM oo rany!!! to zaraz juz!!!! Na ktorego masz dokladnie temin??? Ale zlecialo....
Trzymam kciuki za Majeczke! No i gratulki dla Kacperka - u nas jak na razie nici z wolania na siku:/

A tak w ogole to chyba Tosiakowi przyplatal sie 3-ci migdal, albo cos w tym stylu - chrapie od 3 tyg i nic na to nie pomaga :/ jutro mamy wizyte u laryngologa, trzymajcie kciuki zeby to byla jakas popierdula latwodoleczalna:/ bida meczy sie juz tyle czasu, a nic nie pomaga: zadne plukanie noska, ani nasivin, ani fenistil na alergie, no kompletna klapa:/ stresa mam jak nie wiem co:/

Co do prezentów to na urodziny Tos dostanie chyba od nas ciastoline z malpka, jakies klocki, albo takie wieksze, albo duplo, a poza tym nie mam pomyslu... kucheke widzialam fajna, ale to znowu gabaryt, gdzie ja to postawie - a tym bardziej ze nie wiem czy bedzie sie tym dlugo bawic czy zaraz pojdzie w kat. O taka K's kids:
http://www.minilo.pl/images/Produkty/Zabawki/edukacyjne/KK_kucharz_kuch_gaz_05.jpg

anitaa aaaleee rybsko! A Oski jak zwyke boski:p
tusia no super ze sie pobawiliscie, na pewno Wam sie przydalo troche oddechu:) Ja na razie musze troche odpoczac, bo nawet imprezowac mi sie nie chce:/

Sciskam Was na razie i ide pomartwic sie w kacik o Tosiaczka:/

Odnośnik do komentarza

MM ale szybko! dopiero co pisałaś nam, ze jesteś w ciąży :D będziemy trzymać kciuki za szybkie rozwiązanie :D gratulacje dla Kacperka!

Allayiala daj znac co tam u laryngologa wyszło..dziwna sprawa..buźka dla Tosiaczka i nie martw się! na pewno wszystko będzie dobrze!:Całus:

U mnie prace remontowe ida do przodu. Najgorsze jest to że łóżko Oskiego miało być tydzień temu a jeszcze nie ma i nie wiem kiedy bedzie.. :/

Odnośnik do komentarza

Witajcie Kochane mamusie. :*
Jestem mamą 15 miesięcznego Marcelka i piszę pracę mgr o podróżowaniu z małymi dziećmi. Naprawdę nie chcę zaśmiecać Wam wątku, bardzo przepraszam, jeśli to tak zostanie odebrane, ale potrzebuję Waszej pomocy. Pod niżej podanym linkiem znajduje się ankieta do wypełnienia. Jest całkowicie anonimowa. Muszę zebrać ogromną liczbę danych do opracowania problemu badawczego, a jest to niezwykle trudne. :) Dlatego pomoc rodziców z takiego forum bardzo się przyda. Jeśli znacie kogoś, kto też ma dzieci, a nie jest z tego forum, proszę, podeślijcie mu ten link. Będę stokrotnie wdzięczna. Oczywiście, jak skończę pracę, to mogę opublikować wyniki badań, aby każdy miał wgląd. :)

Uwarunkowania rozwoju turystyki rodzinnej (podróşe z dzie�mi) - www.ankietka.pl

P.S. Zamierzam napisać to samo w innych wątkach w tym dziale, mam nadzieję, ze nie obrazicie się, iż zrobię to metodą "kopiuj-wklej".

:big_whoo:

Mama.

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane, ależ tutaj cisza normalnie trzeba rozruszać towarzystwo.

MM ale ten czas płynie dopiero mówiłaś że jesteś w ciąży a tutaj już niedługo słoneczko przyjdzie na świat. Trzymaj się i informuj nas na bieżąco.

Allayiala trzymam mocno kciuki bo sama miałam przejścia z 3 migdałem (tzn. z błędną diagnozą) zresztą laryngolog nam powiedział że w tym wieku to raczej żadko jest 3 migdał, może będzie jak u Karoli jakiś niedoleczony katar. Też tak strasznie chrapała i spała niespokojnie, a od kuracji maścią i kroplami zero chrapania i przestała wędrować po łóżeczku. Daj znać jak tam po wizycie. A i jeszcze jedno z doświadczenia wiem że nie ma co poprzestawać na jednej diagnozie my byśmy małą leczyli na 3 migdała a jej już katar ropny w zatokach zalegał. POwodzenia.

anitka jak tam wyniki byłaś u lekarza, melduj sie kochana.

A u nas słowotok, mala gada jak nakręcona i to juz zrozumiale. Wczoraj mnie zaskoczyła bo idziemy a Karola mamusiu popatrz gołąby ( nie ma to jak dziecięca gramatyka).
Wczoraj zresztą moje dziecko pierwszy raz sie "całowało" z synkiem znajomej. Marta mówi Stasiu pocałuj Karolinkę, a stasiu z dziubkiem biegnie do małej. Myślałam że zacznie uciekac, a ta skubana staneła rączki za pleckami nachyliła sie do przodu z dziubkiem i czeka na adoratora.:hahaha: Myślałyśmy że z ławki spadniemy.

Poza tym zamówiłam Karolince torcik na sobotę (wprawdzie urodziny ma w niedzielę ale babcie przyjadą w sobotę wiec imprezka będzie w sobotę), torcik jest w kształcie kłębka różowej wełny z kotkiem na szczycie. Strasznie mi sie spodobał, a poza tym dla dziecka będzie odpowiedni bo jest pokryty marcepanem a w środku ma biszkopt ze śmietaną pasteryzowaną, śmietankowo-truskawkowy.
Prezenty już są tylko gości jeszcze brak.
Pozdrawiam was gorąco i idę popracować bo coś sie zamieszanie robi.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny,
No u nas na nieszczescie jednak wyszedl ten 3-ci migdal:/ jestesmy po rtg i jest spuchniety i blokuje nieco przestrzen do oddychania noskiem:/ Co do zatok, to do 4-tego roku zycia dziecko nie ma zatok:/ a tez z tego co wiem, to akurat 3-ci miglal jest w tym wieku bardzo popularny:/ trzy dzieciaki w moim otoczeniu w tym mniej wiecej wieku co Toś juz sie z migdalami pozegnaly... Na razie lekarz dal nam lajtowe leki, ale to bylo prze wynikami rtg wiec teraz bedzie musial pokurowac Tosiaka czyms mocniejszym ... moze sie sam ten migdal obkurczy, a jak nie - no to niestety wyciecie nas czeka... ale to juz po wakacjach.
Rece mi opady:((( mam dola i musze cos na szybko zrobic don pracy a zupelnie mi wena sklesla:(

Odnośnik do komentarza

Hej!

Allayiala bardzo mi przykro..mam nadzieje, że sie jednak obkurczy i nie będzie potrzebny zabieg..konsultowałas to z dwoma lekarzami?

Tusia no niestety wyniki do bani..ale to przez to że brałam tabletki antykoncepcyjne przez miesiąc a zupełnie jakoś wyleciało mi to z głowy, że one na pewno pomieszaja w hormonach...i pokitrasiło sie wszystko..do powtórki po oczyszczeniu z hormonów antyków czyli za jakies 2 tyg. Koleżanka teraz idzie do naszego lekarza i ma sie zapytac kiedy beda do niego zapisy. Jakaś niepozbierana jestem przez ten remont. Mam dokładnie cały dom rozpierniczony i każdą dziurę do sprzatania, wszystko do umycia i wyprania..ale do tego jeszcze trochę, bo póki co jesteśmy chyba w połowie remontu.
Gratki dla Karoli gadulki :) mój tez wymiata coraz lepiej, ale nic 3-sylabowego ;)

Urodzinki Oskiego z wiadomych przyczyn nie mogą się teraz odbyć wiec przekładamy do przyszłego weekendu. Akurat tez ma przyjechac siostra T z Anglii ze swoim narzeczonym wiec nawet lepiej. Byle tylko pogoda była! Dekoracja juz do nas jedzie :) Ale te 2 lata szybko minęły..

:big_whoo:

Odnośnik do komentarza

Allayiala oj to fatycznie nieciekawie z tym migdałkiem, ale może się obkurczy i nie trzeba będzie ciąć, trzymam kciuki i głowa do góry (co do tych zatok to możesz miec rację lekarz nam wtedy powiedział że po gardle spływa ropna wydzielina, a zatoki to ja już dodałam wiec ukłon w twoją stronę)

Anita oj gnaj kochana do lekarza bo to ważne. Leczenie samemu nigdy nie wychodzi na dobre, widzę to po mojej mamie która sama sobie dobiera dawki leku na tarczycę i niestety nigdy nic dobrego z tego nie wynika.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

tusia sama sie zdziwilam tymi zatokami, dlatego napisalam... w zyciu bym nie pomysla, ze dziecko moze nie miec zatok, hm. Wczorqaj caly dzien czekalam na kontakt z lekarzem w calu uzyskania informacji, czy mam jej podawac cos mocniejszego, ale sie nie odezwal, wiec dzis znowu czekam na telefon. Tosiowi wcale nie jest lepiej po tych lekach, a nawet momentami jakby bardziej chrapie i ma wieksze problemy z oddychaniem przez nosek jak sie ja polozy spac. A jak ma jeszcze smoka w dziobie, to juz w ogole - chrapie, sapie i sie kreci, a ja mam jazde ze mi sie dziecko poddusi:(
No nie wyobrazam siebie, ze ona ma mi sie tak dluzej meczyc - w sensie do ew. wycinania po powrocie. To bylby ponad miesiac od teraz, a przeciez problem trwa juz od miesiaca... Bidny ten Tosik okropnie:((

anitaa wspoczuje remontu i sprzatania po nim, dla mnie nie ma nic bardziej koszmarnego niz balagan remontowy - balagan, niekonczacy sie brud i poprzestawiane omeble... nie daj sie, trzymam kciuki za szybki final. Potem juz będziecie mieli milutkie gniazdko:)

Odnośnik do komentarza

w koncu moge chwilke poswięcic na forum....
dni mijaja nam bardzo podobnie-my do pracy, Tys z niania i tak w kółko.
W pracy duzo roboty- przychodzę padnieta a ten tydzien juz calkiem dał mi w kosc, kolejne dwa niestety zapowiadaja sie podobnie.
Tys zaakceptowala nianie, chociaz rano czasami popłakuje jak wychodzimy.
Straszliwie duzo mówi- własciwie wszystko:) a ostatnio zaczeła tez spiewac i tak codziennie milion razy spiewamy "ole olejanko"
ehhh uciekam bo juz jestem wzywana :)
:*:*:*:*

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy bardzo za zyczenia!

100 lat dla Karolinki! Dużo słodkości, radości i milości!

Karinka fajnie, że Tyska już normalnie gada :) Oskiemu jeszcze trochę brakuje, ale mam nadzieje ze to kwestia paru miesiecy. Trzymaj sie dzielnie w pracy!

U nas remont potrwa jeszcze kilka dni. Pokój Oskiego jest gotowy - czekamy tylko na łóżko, które mam nadzieje będzie w poniedziałek lub wtorek i na dodatki z Allegro :Oczko:.
Nasz pokój tez jest juz wymalowany. Zostały małe poprawki i najgorsza kuchnia..ale juz nie mam tyle pyłu w domu wiec jest ok :D
Pranie juz się robilo w ciagu 2 dni chyba ponad 10 razy ale jeszcze musze nastawic ok 3 razy..wszystko co mamy piorę :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...