Skocz do zawartości
Forum

Sierpień 2008


Renatka

Rekomendowane odpowiedzi

hej Dziewczynki:)
u nas dzis w koncu wczesna wiosna-pobyłysmy z Tys troche na spacerku. Ostatnio mamy jakas obraze na wozek...tzn w domu to by jezdzila ile wlezie ale jakos poszło. Udalo sie nam tez zaliczyc plac zabaw chociaz tonęło w błocie ale jedna hustawka była wzgledna wiec Tysia miala niesamowita radoche:P
Nie bede pisac jak u nas nocki bo zawsze mimo odpukiwania udaje mi sie zapeszac :)
W ciagu dnia Tys jest w miare znosna wiec chyba nie mam co narzekac,ma oczywiscie swoje "jazdy" ale nie jest zle:) Po tygodniu u babci troche sie oduczyla sama bawic ale pracujemy nad tym. Mało je-mysle ze to kwestia tych 3,wieczorem nie obedzie sie bez Dentinoxu i dopoki nie usnie to przezuwa swoje paluchy
Z nowych słowek mamy "Kiti" z bajki "hello Kitty" ,"pik pik" to obcinacz do paznokci, "dom" hmm i wiecej nie pamietam;) Ciagle cos gada:P
Wczoraj bylam u gina mialam miec wymrazana nadzerke ale zabieg nie doszedl do skutku bo za kilka dni pewnie dostane @ i powiedzial mi ze moglo by mnie bolec. Kurcze juz sie tak nastawilam a tu nie wyszło-straszliwie sie boje ;) a podobno nie ma czego:)
tusia13 mam nadzieje ze Karolka dzis troche łaskawsza dla rodzicow:) Ja chyba nie moge mowic o jakims konkretnym buncie.Tys jak kazde dziecko ma gorsze chwile piszczy,płacze i rzuca co ma pod ręką jak sie zdenerwuje ale ja staram sie nie zwaracac uwagi.Ostatnio np nie chciala siedziec w foteliku w aucie i ze złosci tak mi walnela w nos telefonem ze az mi spuchł-dodam tylko ze jechalismy własnie na małe przyjecie wiec wygladalam swietnie z czerwonym kinolem :smile_move: po wyładowaniu sie na matce złosc odeszła a dziecko pieknie usnelo :)
anitaa84 Zaczyna sie nam jakos klarowac sytuacja z T :) Przemek juz mial rozmowe a ja mam miec poniedzialek, wtorek. Zobaczymy co mi zaproponuje ale wydaje mi sie ze co by nie zaproponowal to sie zdecydujemy bo bardzo sie nastawilismy na ten T :) Takze pewnie ok maja przeprowadzka :):):) mam nadzieje:)
Allayiala jejooo mam nadzieje ze Tosia ma dzis lepszy dzien:* musimy sie pocieszac tym ze w konu musi minąc :)
pinezka jak psisko? przezylo kąpanie? :)
co do pracy to ja narazie nie mam takiego problemu,teraz jestem na wychowawczym i pracuje tylko w weekendy, wtedy Tys jest z tatusiem.Natomiast jak juz pisalam anicie pewnie ok maja wracam do pracy i wtedy bede chyba szukała opiekunki-najlepiej takiej co by zajmowala sie np swoim i moim dzieckiem, zeby Tysia miala jakis kontakt z dziecmi. Złobek chyba odpada bo obawiam sie ze bedzie mi chorowała a co to za pracownik co ciagle jest na zwolnieniu bo dziecko chore...Rodzicow nie mamy w poblizu wiec opieka dziadkow odpada.
MlodaMamusia witaj pracusiu:)
Niezły rozrabiaka z Kacperka-dobrze ze sie gorzej nie skonczyło.
Ciesze sie ze dzidzia rosnie zdrowa,oby tak dalej. A jak Ty sie czujesz??

ale sie opisalam...:)
buziaki:*

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

hej kobietki ::):

Alayiala to ladnie Tosiaczek podpadł..życze spokojnych nocek. Ja podobnie jak Karinka wole nie zapeszać ::):

Pinezka ja tez jestem na wychowawczym :Oczko: rzeczywiscie dziwne to uczulenie psiaka..mój juz od wczoraj mieszka w kojcu na polku i ujada jak kogoś zobaczy, ale tak to siedzi grzecznie..

T dzis remontuje przepokój ::): strasznie sie cieszę, że w końcu bedzie ładnie i moge rozłożyć dywany..jeszcze tylko na wiosne odmalowanie naszego pokoju i kuchni :Oczko:

Karinka to bardzo się ciesze :D czyzbyś sugerowała mi zostane nianią :uff2: ło matko!!!! hahaha ::): taka córeczka bym nie pogardziła :Oczko:

Tusia mam pytanko czy kupujesz czasem ubranka w tesco? chodzi mi o cherokee..strasznie mi sie podobają, ale ceny na allegro wydają mi się przesadzone w stosunku do tego co jest pewnie w sklepie. Nie wiem czy ta strona zagraniczna z ubrankami tesco to te same ubranka? wrzuce Ci link do dziewczęcych bo może kojarzysz jakies jesli kupujesz Buy Girl's Clothing - Ages 1-7 - Clothing at Tesco. Pytam bo nie wiem czy sie wybierac do Krakowa przy okazji do tesco :Oczko:

MM trzymaj sie dzielnie, super że dzidzia tak rośnie i buziaczki dla Kacperka :* dobrze ze nie wybił sobie ząbków..

Ja w sumie na Oskiego tez nie moge narzekac bo czy sie wścieka czy nie, to i tak słucha co mowię i wykonuje grzecznie co mu każę ::):
Mój buntownik dostał dzis kalosze i nowe półbutki wiosenne ::): Ogólnie buntu dzis nie było :D

Odnośnik do komentarza

Czesc Laseczki:)

U nas znowu bunt jedzeniowy minal i przynajmniej z tym Toś odpuscila;) Zasadniczo rzadko sie awanturuje, glownie jak jest zmeczona, albo znudzona - bo tak to w zasadzie jest grzecznym wesolkiem. Awantury wystepuja tez o smoka i pieluszke - zawsze kiedy poprosi to jej daje za wyjatkiem obiadu i wtedy potrafi zrobic sajgon;)
Jutro ide do fryzjera, a potem mamy impreze rodzinna wiec w sumie luzny dzionek. Za to w niedziele pojedziemy z mala po wiosenne buciki:) mam nadzieje ze uda mi sie dostac cos ladnego.

anitaa sliczne te ubranka! moze i my pojedziemy do tesco! te5raz jak sie zrobi juz cieplo wreszcie bedzie mozna dzieciaczki postroic, bo pod kurte czy kombinezon to i tak nic nie bylo widac;) ah, jak sie bedzie Tosiek cieszyla, moja mala modnisia;))))))))))))))

karinka laserem to nic nie boli - troche tylko jakby nieprzyjemne uczucie, ale nie az bol wiec nie ma sie czego bac;) pik pik:) fajnie Tysia wymyslila :hahaha:

pinezka u mnie Tosia zajmuja sie w tygodniu 3 osoby: mloda niania 21 lat, studentka zaoczna obrabia Tośka od 7-12, z wyjatkiem czwartkow kiedy zostaje caly dzien od 7 do 17. W pn-śr od 12 na spacer z dzieckiem wychodzi teściówka, a w piatek moja mama. Gdyby mnie bylo stac to bym wziela nianie na cale dnie, ale niestety to jest 10 PLN/godz wiec za tydzien w obecnym ukladzie wychodzi juz 300 PLN co i tak jest mordujace finansowo. Tos na poczatku kiedy wrocilam do roboty byla w zlobku, ale zaczela mi chorowac i pracodawca sie krzywo patrzyl, ze dopiero co wrocilam z macierzynskiego a juz siedze na chorobie - wiec stad niania. Pośle Tosię chyba dopiero do przedszkola - ale chyba do prywatnego - bo tam sa mniejsze grupy i moze nie bedzie tak chorowac. Z kasa wyjdzie na to samo co teraz z niania, a moze nawet mniej, a bede miala ogranieta mala przez caly dzien.

tusia jak Karola? odpuscila troszke mamie? :)

MM dzielna jestes jak nie wiem co! Usciski! Jak Kacperek?dziaselko sie zagoilo?

Buziaki, lece rabotac!

Odnośnik do komentarza

WItajcie sorki, że sie dopiero dzisiaj odzywam, ale w pt i sb miałam zajęcia no i była taka ładna pogoda ze szkoda było w domu siedziec wiec dopiero w pracy sie odzywam.

Tak wiec Karola czy odpuściła sama nie wiem potrafi być cudowna w jednej chwili, a za minutę mam ochotę ją udusić. Pewnie tak już zostanie.

W sobotę i w niedziele zbuntowała sie przeciwko jeżdżeniu w wózku i jedzeniu ze słoika.
Tzn. spacer to spacer i idziemy na nóżkach a nie jakieś tam jeżdżenie w wózku. W niedzielę jak wyszliśmy o 11 to do 18 chodziła, bo na początku byliśmy na spacerze, a potem zaczeło kropić wiec poszliśmy do galerii i tak łaziła bez spania wiec byłam z niej dumna.
Ale w pewnym momencie nie spodobało jej sie że idziemy w tym kierunku, a ona chce w immym i położyła sie na podłodze oczywiście zerkając czy widzimy tą demonstrację. Co było robić udaliśmy sie we wcześniej obranym kierunku, a ta w ryk ale przetrzymaliśmy ją.

Jezu jak tak będzie do 3 roku życia to ja zwariuję.

anitaa84 niestety nie kupuję w tesco, ale mogę podejść i zerknąć jakie są ceny i czy mają coś ładnego.

Karinka a to bidulka z tymi ząbkami, u nas trójki objawiały się temperaturą, właściwie to jedna trójka bo tylko tyle wyszlo, wiec ciekawa jestem co będzie przy następnych. Gratuluję nowych słów.

pinezka u nas jest niania od 5 miesiąca życia Karoli, niestety nie mamy ani moich rodziców, ani mojego S w tym samym mieście poza tym wszyscy pracują zawodowo wiec pozostała nam tylko niania. Myśleliśmy nad żłobiem, ale też obawiałam sie chorób wiec staneło na niani. W krakowie nianie biorą 7 zł za godzinę.

Allayiala a to widzę że Tosiaczek też charakterny, to dobrze że nie tylko u mnie taki sajgon, jest to nieco pocieszające.

MM ależ z ciebie pracuś mam nadzieję zę jednak masz troszkę odpoczynku?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

Cześć kobietki ::): ja tylko na chwilę, bo rak nie czuje po sprzataniu po remoncie przedpokoju..cały dom do pucowania, ale juz jest supcio :D

Tusia dzięki za odp. Ja własnie tez nie jeżdże do Tesco, bo u nas nie ma ubrań, a w Tesco w KRK byłam raz i dużo kupiłam ubranek dla Oskiego. Naprawde jakośc bdb a cena niska no i ładne są. Nie będę Cie fatygowac żebyś szła zobaczyc, bo i tak T pojechał już do Norwegii, a myslałam, że pojedziemy w weekend do Krakowa, ale niestety remont sie przedłużył. Jak wórci w przyszłą środe to tez świeta przed nami wiec pewnie tez się odwlecze. Ale dzięki ::):

Ładną akcje odstawila Karolinka..:Oczko: mój na szczeście w miejscach publicznych odpukać, ale jest bardzo grzeczny.
Pogratulować tuptania długiego :)

Allayiala rzeczywiście niania to niezły wydatek..nie wiem ile bym musiała zarabiac w tarnowie żeby sie zdecydować. U nas zarobki 1000-1500zł to takie średnie dla kobiet..chcąc zaplacic niani nawet 6zł za godz na cały etat to lipa ::(:

Ciekawe kiedy sie zmieni ta polska rzeczywistość..wszystko droższe niz za grania a zarobki niższe..

Karinka mnie lekarz odradził wypalanie tej endometriozy szyjki, aż do urodzenia drugiego dziecka. Nadżerka ta po porodzie mi sama zniknęła.

A z dobrych wieści to to, że Oskiemu w końcu się przebiła pierwsza trójka :) odpukac ale.. wiecie co :D i widzę że gulki sa na kolejnych trójkach :Oczko:

Odnośnik do komentarza

witajcie:)
ja tylko na chwilke bo padnieta jestem jak nie wiem.mam @ i ogolnie zle sie czuje a dzis mialam wazny dzien bo bylam na rozmowie o prace... tzn tak to mozna nazwac bo to jeszcze nie ostateczna rekrutacja. Ale juz jest pewne ze przenosimy sie do Tarnowa ok maja. Okazalo sie ze dyrektor widzi mnie na zupelnie innym stanowisku niz ja siebie widzialam takze jestem troche zaskoczona i jeszcze ciezko mi przelknac ta sprawe ale wynagrodzenie jest ok wiec poprostu bede sie musiala przestawic i zaczac myslec ze dam rade;)
Z nowych słowek mamy "pupa" :smile_move: hihi
Wybaczcie ze nie odp kazdej z Was ale naprawde padam,nadrobie jutro:)
buziaki i dobrej nocki dla Was Kochane:*

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

anitaa84 skoro jeszcze się nie wybieracie do Krakowa, to ja z ciekawości w któryś dzień podjadę do Tesco i jak zobaczę jakieś fajne ciuszki w atrakcyjnych cenach to zaraz dam ci znać. Poza tym gdybyście wpadli do Krakowa to miałybyśmy szanse się spotkać.
A co do remontu to dzielna jesteś szczególnie z tym sprzątaniem.

A co do spraw remontowych to my w przyszły czwartek zaczynamy właśnie budowę domu i już teraz zczynają sie problemy, głównie z przyłączem prądu, a jeszcze pierwsza łopata nie została wbita.
Tak wiec jak już domek stanie to gorąco was wszystkie już teraz zapraszam bo będę miała dużo miejsca i ogród tak wiec dzieciaki będą mogły pochasać.

Karinka a to cię biedaku dopadlo mam nadzieję że już lepiej sie czujesz. A co do pracy to trzymam kciuki żeby ułożyło się po twojej myśli.

Słodkich snów życzę.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Mamuski!
Tosia w weekend dorobila sie nowych bucikow i jestem z nich bardzo zadowolona:)
O takie ma:
http://www.bartek.com.pl/foto/51258-36G.jpg
Zanabylam jej w carrefourze zestaw 3 buzeczek z dlugim rekawkiem w tonacji bialo-fioletowej, pasujace cienkie portki i bluze, oraz szydelkowy kapelutek - i juz sie moge doczekac az zrobi sie na tyle cieplo zeby ja w to odziac, bedzie podworkowy lans ze hej! :hahaha:
Na razie wiecej nic nie kupuje, chyba ze w szmateksie, bo zaraz mi wyrosnie i nawet raz nie zalozy:)

tusia W weekend w moje dziecko tez wstapil jakis diabel, byla strasznie niegrzeczna, nie chciala do wozka i robia histerie, a jak zaczelo lac jak z cebra kiedy siedziala na hustawce to znowu w ryk ze ona nie zejdzie!!! ale z kolei wczoraj byla jak aniolek i juz sama nie wiem co z niej wyrosnie:hahaha:

anitaapogratulowac Oskiemy trojeczki, u nas nadal sie kluje:/ a co do niani, mysle ze niestety wawa jest bardzo droga, a u Was pewnie nianie biora mniej - odpowiednio do sredniej zarobkow. Mozna sprawdzic w serwisie niania.pl - niektore nianie podaja swoje stawki godzinowe.

karinka mnie sie juz na szczescie ta @ przyjemnisc skonczyla, ale nadal nie moge dojsc do siebie:/ pogratulowac nowego slowka;) Toś mowi ostatnio: pupa-kupa - ale niestety po fakcie :/ mam nadzieje ze w nowej robocie Ci sie spodoba i ze przeprowadzka minie bezbolesnie!

Dziewczyny mam zaraz set spotkan, trzymacie sie cieplutko, buziaki!

Odnośnik do komentarza

hej :)

Nie odzywałam sie wczoraj bo po 3-godz. plewieniu w ogródku ledwo rekami ruszałam ::): ale fajnie bylo :D
Wczesniej przed drzemka bylismy na spacerku z Oskiem ::): tez bylo super, zdjęcia w galerii :Oczko: http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/1037/thumbs/DSC02632.JPG

Allayiala na pewno u nas nikt nie ma stawki 10zł/h, ale nawet przy 6zł na caly etat to 960zł więc czesto nawet z domu nie opłaca się wychodzic i charować jak tylko 500zł w rękach zostanie. Ja wiem, że niania to pewnego rodzaju rarytas, ale u nas w miescie jest taki problem z miejscami w żłobkach i przedszkolach, że szok..zresztą pewnie jak wszedzie..Ja póki co i tak planuje siedziec na wychowawczym do końca studiów czyli do końca 3rż Oskiego - w sumie 3 lata, tyle ile mozna siedzieć na wychowawczym :Oczko:
Butki cudne ::): Oski tez sie przerzucił na wiosenne butki i kalosze tez juz ochrzcił ::):

Karinka cieszę sie niezmiernie ::): Czyżby to awans na inne stanowisko? A jak z mieszkaniem? Współczuje @..moja sie zbliża wielkimi krokami..Mówiłam Oskiemu o nowym słówku Tyśki "pupa" więc musi się mieć na baczności ::): :hahaha:

Tusia pozazdroscic budowy ::): są schody, ale tak to własnie jest z ta biurokracja..
Jeśli chodzi o ubranka to najbardziej chodzi mi o 2-paki lub 3-paki w rozm 18-24 mies. Podkoszulki, bluzki z długim rękawem, spodnie dresowe, krótkie spodenki, wyjściowe spodnie:) rzuć okiem jakbys mogła ::): Mogliby zrobic w Polsce sklep internetowy tych ubrań..takie fajne i tanie Clothing at Tesco | Cherokee 3 pack t-shirt > tops & t-shirts > Boys New In > featured products,

Dzis zaliczamy sklep ogrodniczy i małą wycieczkę ::):
Bużka :Całus: Miłego dnia!!!

Odnośnik do komentarza

witajcie:)
nie odzywalam sie wczoraj bo dosłownie sił nie mialam. Pochwalilam sie ze nie dotyczy mnie typowy bunt 2 latka i co??? wczoraj Tys zachowywala sie jak diabeł wcielony ;/ dosłownie miala ochote ja zatłuc.
Caly dzien nic nie jadła,cały dzien nie spala -po odstawieniu 1,5 godzinnego cyrku, na spacerze wyłazila z wozka a wieczorem uderzyla mnie w twarz wiec tata nakazal kare i znow byl cyrk na maksa az jej braklo sil na płacz i histerie.
Jedynym plusem bylo to ze chyba i ja caly dzien mocno zmeczyl bo jak usnela wczoraj przed 20 tak dzis wstala o 8:30 :)
tusia13 no to piekne Karolka wam zafundowala nerwy w sklepie...u nas na szczescie jeszcze nie bylo zadnych demonstracji w miejscach publicznych i mam nadzieje ze juz tak zostanie:)
Co do budowy domu to zycze powodzenia i duzo wytrwalosci:* nie wiem co to znaczy ale mam nadzieje ze kiedys sie dorobimy i bedziemy mieli mozliwosc zobaczyc;)
Allayiala butki sliczniusie:) my wczoraj troche rozgladalysmy sie za butami ale Tys nie dala sobie na noge zalozyc wiec narazie bedzie chodzic w tych co ma. Po swietach zostajemy w Rzeszowie to moze tam cos upoluje;)
anitaa84 o jej plewienie...niecierpie;) tzn pamietam ze jako dzicko babci pomagalam i wcale mi sie nie podobalo;)
Oski jak zwykle Boski:*
Ty to mnie nie strasz z ta opiekunka bo jak sie przeprowadzimy to nie bedziemy mieli wyjscia...no chyba ze Ty sie piszesz ?:smile_move:
Mieszkania bedziemy szukac do wynajecia a za jakis czas pewnie wezniemy kredyt i bedziemy chcieli cos kupic-własnie jesli moge to miala bym do Ciebie prosbe ze gdybys cos usłyszala ze ktos ma cos do wynajecia najlepiej w okolicy tej Galerii to daj nam znac prosze:)
Co do pracy to chcialam pracowac w biurze czyli tak jak przed sama ciazą ale hmm dyrektor widzi mnie jednak na dziale sprzedazy zaproponowal mi stanowisko zastepcy kierownika ale mimo wszystko bede probowac na kierownika tylko musze zrobic rozeznania w T co do konkurencji itp-no zobaczymy. Tak szczerze to nie odpowiada mi kasa jaka zaproponowal mi za prace w biurze,takze pewnie zostane w dziale sprzedazy bo tu odziwo zaproponowal mi sporo wyzsze wynagrodzenie a nie ma co ukrywac ze o kase tu chodzi najbardziej, natomiast do tego na czym bedzie polegala moja praca bede sie musiala przezwyczaic:) I jest jeszcze jeden pozytywny aspekt-bede pracowala na grafiku po 40 godz tygodniowo czyli w tygodniu bedzie wypadalo mi wolne, za pracujacy weekendy tez wolne.ehhh no zobaczymy :) Mimo wszystko bardzo sie ciesze chociaz po cichu jestem przerazona tym wszystkim :)

buzki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

O widzę że jakiś ruch na wątku nastąpił to świetnie.

Allayiala butki cudne i gratuluję zakupów, my chwilowo wstrzymaliśmy się z zakupami gdyż babcie tak kupowały na wyrost że w weekend otworzyłam szufladę i sprawdzałam do czego już dorosła dzieki czemu właściwie będziemy potrzebować może kilku body i za jakąś chwilę buciki. W sobotę przyjechała moja mam i obdarowała wnusię wiosenną kurteczką tak wiec temat wiosny zamknięty.

Allayiala Oski jak zwykle boski, super zdjęcia. A co do plewienia to ja też nie zazdroszczę.

karina myślę że powolutku jak zaczniesz pracować to i perspektywy na zmianę sie zwiększą, z doświadczenia wiem ze lepiej się szuka pracy już pracując. Tak wiec powodzenia życzę, również w szukaniu mieszkanka. A co Tysi to hm nastały dla nas mamuś ciężkie czasy.

U nas wczoraj jakaś odmiana Karola była jak aniołek. Po powrocie z pracy poczytałyśmy lądnie książeczki, potem Karola zlitowała sie nad matką która już ją za małego imbecyla uznała i ładnie pokazywała w książeczce banana, jabłko, buty, kurtkę, czapkę, talerz widelec i łyżeczkę i kilka zwierzątek.
Potem bylo malowanie flamastrami. Po tych wszystkich zabawach mama postanowiła dziecko wynagrodzić i włączyłam jej mini mini.

I zaczął mi się problem bo Karola od kilku dni nie chce jeść. Co jej ugotuje to ląduje w koszu, jadła by tylko chleb z almette, spagetti i owoce. Na obiad wprawdzie zjadła cały kawałek schabu w sosie smietanowym ziemniaki i brokuły, ale kto to wie może to było chwilowe olśnienie. Tak wiec wymyśliłam nowe danie na kolacje kaszka manna ugotowana na sztywno, pokrojona w kawałki i polana jogurtem truskawkowym i o dziwo zjadła ze smakiem, nie wiem co będzie dzisiaj bo mi się pomysly kończą.

Miłego dnia dziewczynki.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

hejka ::):

Dziś mnie bardziej bolą nogi niż rece :) jeszcze tylko jutro i bedzie git ::): prosze mi tak nie współczuc :hahaha: ja to lubie robi a najbardziej efekt po :D

Karinka to pogratulowac :D
własnie dlatego pytam o to mieszkanie ::): jak bede cos wiedziec to dam znać. Moja mama mieszka na tym osiedlu najblizej galerii. Wybudowali tez na wprost jej bloku nowe niższe bloki i widziałam szyldy ze sa mieszkania do wynajęcia, ale za ile i jakie to nie wiem. Ludzie wykupili i teraz wynajmują :Oczko: Nr tel moge Ci podac jak chcesz bo mama musiałaby tylko wyjrzeć przez okno :Oczko: A w tym starszym budownictwie to póki co nic nie wiem, ale osiedli tam dużo wiec i mieszkań pewnie też. Do gazety Temi trzebaby ewentualnie zobaczyć i podzwonić. Jak chcesz tez moge Ci kupić :D:angel1:

Tusia czyżby aniołek powrócił? oby i apetyt szybko Karolince wrócił.. ::):

Ide połozyc Boskiego :) dziś dzielnie plewił i chodził z grabkami i wiaderkiem oraz w pięknych kaloszach :D Także dotleniony na maxa powinien szybko paść :Oczko:
Ja tez juz bym sie polożyła...

:Całus:

Odnośnik do komentarza

Hejka Ziomki Pioziomki!

U nas bunt trwa i trwa. Już nie pamiętam kiedy się zaczął ale parę miesięcy temu tak ostro. Lila potrafi dać z liścia jak się jej nie podoba to co robi. Na huśtawce mogłaby zamieszkać, a o powrocie do domu ze spaceru nie ma mowy. Wczoraj ściagłam "Język dwulatka" bo muszę w końcu coś robić z opanowaniem tej sytuacji.

Byłam we wtorek złożyć wniosek o dofinansowanie działalności w UP. Teraz tylko trzymać kciuki o szybkie i pozytywne rozpatrzenie. Jak się uda to i kredyt weźmiemy na remont, żeby wszystko dopiąć na ost guzik i się wyprowadzić do domku.

tusia, my się odezwiemy nawet osobiście jak nam czas pozwoli na wypad do krakowskiej ikei :) Musimy się za kanapą rozglądnąć i paroma innymi meblami.

Pozdrawiamy!

http://lb1f.lilypie.com/fgOAp2.png
http://lbyf.lilypie.com/ys5vp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BPo8p2.png

Odnośnik do komentarza

WItajcie kochane

anitaa8 cofam współczucie dot. plewienia hi hi i cieszę sie że masz to już za sobą, a jak tam Oski dzisiaj tak pięknie wiec pewnie spacerujecie sobie.

villanelle e to widzę że Lila też uatrakcyjnia wam dni, male dzieci mały problem, duże dzieci duży problem. Jeszcze nam dostarczą wiele atrakcji.
A co do przyjazdu to super gorąco zapraszam wtedy będziemy mogli na tą zaległą czekoladę wpaść do Wedla.

A u nas nawet ok z jedzeniem, byłyśmy wczoraj na 2 godzinnym spacerku bez wózka tylko za rączkę, a właściwie w szelkach, ale było fajnie.
Tylko w nocy zrobiła nam o 1 30 pobudkę wrzeszcząc ile sił w płucach i nie dała sie położyć do łóżeczka. Godzinę się z nią mordowaliśmy, aż zasneła. Rano głowa mnie bolała jak po ciężkiej imprezie, a Karola spała w najlepsze i nawet dzwonek niani jej nie ruszył. Księżniczka raczyła wstać dopiero o 9 00, tak mi niania doniosła. Super ciekawe co będzi dzisiaj.

Miłego dzionka życzę.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

He, villanelle wlasnie dzwonilam do niani, ktora dzis odpracowuje z Tosia spacer i niania doniosła mi, iz moje dziecko od 1,5 godziny nie daje sie sciagnac z hustawki:)mala w piaskownicy posiedziała 5 minut i krzyczała buju buju - no a jak juz niania ulegla presji to teraz stoi jak ten kolek, buja i ja nogi bola;) w sprawie jezyka dwulatka to sie polecam, jezeli masz moze gdzies linka do strony zeby toto sciagnac to sie polecam!
Trzymam kciuki za szybka finalizacje papierkow i nareszcie wlasna chate!

tusia ah jaka szkoda ze dzis nie weekend, chociaz bys sobie pospala:/ przynajmniej dzis zycze spokojnej nocki :/ no i gratulacje dla Karoli za tworczosc malarska i

anitaa jak tam Wasze zakwasy po pracach na grządkach?;) Oski pewno juz zagrabil z hektar ziemi od wczoraj:hahaha:

Spadam, mam jeszcze kupe papierowej roboty:/

Odnośnik do komentarza

hejka:)

No dzis był ostatni dzień plewienia i nie ukrywam, że się cieszę :D krokusiki i tulipany wychodzą więc bedzie pieknie ::):

Bylismy tez na spacerze w lasku i na placu zabaw i Oski ma nowa sąsiadkę lipcówke 2008 ::): także ma kumplekę na wycieczki i do piaskownicy :) fajnie bo u nas mało jest równolatków..jutro strzele im jakies fotki :Oczko: dziś pchał ją w wózku :hahaha: słodki widok ::):

Allayiala to ładnie ma niania z tą huśtawką :hahaha: u mnie Oski uwilebia piaskownice i mógłby w piachu godzinamii siedzieć i budowac wiec ja moge siedziec obok albo cosik robie ::): zjeżdżalnie w koncu tez zaliczył dziś :Oczko:

Villanelle powodzenia! trzymamy dalej kciuki ::): No Lilka ma naprawdę twardy charakterek ::):

Tusia u nas dla asekuracji i tak biorę wózek bo po 2 godz łażenia juz nie ma siły wrócić do domu :D a duża część drogi powrotnej jest pod górkę.
Współczuję noci. U nas puk puk juz od wielu wielu dni... czego i Wam życze ::):

Odnośnik do komentarza

No to mamy przekichane, Karol właśnie sie obudził i ma potrowrny katar skąd nie mam pojęcia, wydaje mi sie że ubrana była odpowiedznio do pogody, a i wielkiego kontaktu z ludzmi nie miała, a i tak mamy katar.

Aktualnie po przeczytaniu chyba połowy baśni Andersena biega po naszym łóżku w sypialni a mój S próbuje ją spacyfikować. Niestety problem polega na tym że mała się już mocno rozbudziła i jest w świetnym humorze. Coś mi sie wydaje że czeka nas ciężka noc.
Miłego wieczorku chociaż wam życzę.

Pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

hej :)

Tusia no to ładny czad ... :/ jak przeszła cała noc? U mnie Oski raz zrobił szybka bonanze nocną a cumla miał w buzi wiec nie wiem o co płakał, ale w sumie tylko wystarczyło go pogłaskać..jak widze to górne trójki mu ida obie..pokazał ładnie jak zobaczył tą minkę z Twojego podpisu, która ma ząbki :D

Zdrowka dla Karolci :Całus:

Wiesz jak jest teraz z ta pogodą. Oski wczoraj byl ubrany w spodnie, body z krótkim rekawkiem, bluzke cienką z długim i bluze na zamek z kapturem. Na głowie ta brązowa czapka z daszkiem i......chodził bez bluzy i czapki bo bylo mu za goraco, potem w cieniu zimno wiec znowu trzeba było ubrać, potem znowu rozebrać istny szał z tą pogodą!!!!
Dzis juz mu wezmę cieńsza bluzę i letnia kaszkietówkę jeszcze, bo cięzko utrafić. Dzieci na placu zabaw w kurtkach i czapkach praktycznie zimowych, a mój w samej bluzce..i tak to właśnie może się dziecko przypocić jak za ciepło mu sie zrobi, a potem zawieje i juz gotowe ::(:ja mimo wszystko bardzo czesto sprawdzam mu kark, ale od poczatku jego zycia obserwuje u siebie to, że on ma przynajmniej na sobie jedną warstwę mniej ubrań niz inne dzieci..no i czapki na uszach tez nigdy nie ma prócz chwil kiedy jest bardzo zimno na polku a jeśli jest ciepło/dość cieplo to nawet gdy wieje to nie ma załoniętych uszu..

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny,
Tos nad ranem juz przestawila sie chyba na czas letni, bo zamiast wstac z mama p 6:30, albo na przyjscie niani o 7, to w blokach stala juz o 5:30 i spac mamie nie dala:/ U nas cieplo ale jakos szaro i popaduje, szkoda, bo jutro w ogole ponoc ma byc deszczowo, a tak to by chociaz z babcia miala fajna pogode. Moze sie jeszcze rozpogodzi.

tusia zdrowka dla Karolci, mam najdzieje ze szybko jej przejdzie.
anitaa no wlasnie taka glupia ta pogoda, ze jakbym sama wyszla z mala to bym penie ja troche mniej ubrala, a tak to wczoraj miala na sobie body z krotkim rekawem, cienki golfik, portki z cienkim rajtkiem pod spodem i cienka kurtke - ja bym ja odziala w body, bluzke z dlugim rekawem i bluze, albo bezrekawnik a potem ew, odziala albo rozdziala, w zaleznosci od pogody. Co do ubierania dziecka jak siebie minus 1 warstwa juz dawno zrezygnowalam, bo mi jest ciagle goraco i dzis jestem z glolymi nogami i w krotkim rekawku i jest OK.

Lece Laski bo mamy zaraz audyt;)

Odnośnik do komentarza

No wiec Karol imprezował do 22 00 i wreszcie padła po tym jak włączyła mini mini popatrzyła i mówi ybka pi (rybka śpi) wiec powędrowała do łóżeczka. Potem zrobiła nam jeszcze pobudkę o 1 30 i już do rana spała.
Rano jak skowronek, wprawdzie było trochę awantury przy odkurzaczu i odciąganiu, ale potem poszła rysować. Tak wiec chyba nie jest źle, temperatura tylko 37,2 st. wiec właściwie jej brak.

Dzisiaj jest ślicznie 20 st i słońce wiec już pewnie dziewczyny wyszły na spacerek.
Co do ubierania to wczoraj mała była w jeansach i skarpetkach pod spodem, body z długim rękawem i wiosenna kurteczka bez czapki bo było ciepło i bezwietrznie.
Zwykle raczej ubieram ją mniej niż wiecej bo lepiej żeby dziecku było chłodno niż żeby sie przegrzało, spociło, a potem go zawiało.
Natomiast co do tych katarów to zaobserwowałam jedną prawidłowość. Katar przynajmniej raz w miesiącu, zawsze zaczyna się w czwartek (naprawdę to może wydać sie zabawne, ale nawet wczoraj spojrzeliśmy do tyłu i zawsze zaczynał sie w czwartek), a jak sie skończy to jakiś ząb zaczyna wylazic. Może to ma jakiś związek.

Dziewczyny miłego dnia ja mam nadzieję ze moje dziecie nie bedzie dzisiaj bardzo marudne.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

hejka:)
ale sie rozpisalyscie;)
u nas jakos leci. Tysi chyba dokuczaja zęby chociaz noce hmm puk puk;) nie bede sie chwalic.
Dzis P mial do pracy na 12 takze zaliczylismy rodzinny spacerek,przez to ze on pracuje w tygodniu a ja w weekendy to nie pamietam kiedy ostatnio tak zesmy razem spacerowali. Tys dopiero usnela,takze jak wstanie pewnie pochlipie zupy jak to ostnio najada sie kilkoma łyzeczkami i pojdziemy na plac zabaw.
Co do ubierania to wczoraj miala na sobie body z krótkim rekawem,koszulke i bluze,rajtki i spodnie a dzis to samo tylko bez rajtuz.Czapka i chustka pod szyja. Od wczoraj u nas straszne wiatrzysko,ale cieplutko.
Od kilku dni wzielam sie za nauke mojego dziecka picia z kubka/szklanki i za sadzanie na nocnik-to pierwsze wychodzi znacznie lepiej.
I zapomnialam sie Wam pochwalic ze przy okazji ostatniej wizyty w Rz Tys zostala obdarowana zestawem ciastoliny z kokosowa małpka i tablica znikopisem-obie zabawki rewelacja i na długo potrafia zajac tylko przy tej ciastolinie siedzie przy niej co by nie wpadlo jej do głowy zjedzenie;)- zdjecia w galerii
tusia13 no to mieliscie nocke...zdrówka dla Kruszynki:* co do kataru to ja tez zauwazylam ze czesto przy wylazeniu zębulców mamy katar-takze mam nadzieje ze to od ząbków:*
Skubana jest-2 godziny na własnych nogach;)brawo
Ja wczoraj wyciagnelam malej z piwnicy rowerek ale ta ani myslala na niego wsiadac odstawila cyrk i skonczylo sie na tym ze poszłysmy na nogach na hustawki.
anitaa84 dziekuje za info odn mieszkan-jesli to dla Ciebie nie problem to poprosze o ten nr telefonu do mieszkania obok Twojej mamy:)
A gazete sobie kupie,bo bedziemy w T we wtorek po swietach, Tyske zostawiamy z babcia w Rz a sma ide na wizyte i przy okazji zrobie jakis wywiad odnosnie konkurencji itp;)
hej hej!!! Ty tam pilnuj Oskiego Mamuśka-co to za podrywanie jakichs lipcówek???hmm??? on juz zarezerwowany dla Tyski:) ja rozumiem ze zwiazek na odległosc cieki do przezycia ale juz niedługo:smile_move: hihihhi
villanelle kciuki trzymam:) mam nadzieje ze wszystko bedzie po Waszej mysli.Daj znac:)
buzki dla Lili:*
Allayiala u nas tez rozłaka z hustawka nie nalezy do łatwych bo Martynka w kółko siusiu-siusiu co gdy jestesmy na placu zabaw znaczy husiu-husiu a jak jestesmy w domu to znaczy ze chce na nocnik- ale niech Was nie zwioda pozory na nocniku tylko siedzi- i tyle;)
Ojj nie zazdroszcze pobodki.Mam nadzieje ze to tylko taki dzisiejszy wybryk.

pozdr:* i zycze duzo słoneczka

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dzięki za otuchę!

tusiu, wpędzasz mnie w kompleksy. Karola tak dużo mówi :) Lila często mówi pojedyncze słowa, ale nigdy nie łączy ich razem.

karino, u nas z ciastoliną to samo. Zawsze pilnuję choć do Lilii wiele rzeczy szybko trafia do główki.

Allayiala, puściłam książkę na maila sna, który miałam do ciebie, bo nie mogę znaleźć linka.

Jeśli ktoś chce tę książkę to proszę o PW z mailem, na który mam wysłać.

Kupiłam ostatnio Lilci butki do sukienki w Deichmannie. O takie:

http://www.deichmann.pl/site/images/1006872_pp.jpg

Poza tym na huśtawkę chodzimy w ramach nagrody przez co łatwiej mi sobie radzić z grzecznym jedzeniem, choć Lila w tej kwestii się rozleniwiła i nie chce się jej jeść samej. Pewnie jej to przejdzie z czasem. Z huśtawki łatwiej zejść jak są jakieś inne dzieci. Wtedy można zawsze pójść podziwiać jak starsze dzieci zjeżdżają z dużej zjeżdżalni albo zaprzyjaźnić się z kimś nowym.

Lilcia dzisiaj obsłużyła się babciną lodówką i zapragnęła kefirku. Potrafi wypić nieopisane ilości. Otwarła sobie z lodówki, pokazała i powiedziała da, po czym poszła do taty z kefirkiem i poprosiła o nalanie :)

http://lb1f.lilypie.com/fgOAp2.png
http://lbyf.lilypie.com/ys5vp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BPo8p2.png

Odnośnik do komentarza

Witam ;)
Poczytałam co tam u was słychać ale za dużo na odpisanie;)
jeszcze popracuje z 2-3 tyg i ide na zwolnienie więc w końcu bede miala czas na pisanie z wami:* a tak ogolnie to czuje sie dobrze, nie odczuwam,ze jestem w ciazy ale brzuszek juz powoli widac ;)
u nas w nowosci to Kacper zaczal mowic juz calymi zdaniami!!! tak to mowil tylko kilka pojedynczych slow a teraz sie rozkrecil :D ostatnio np. moj tata przyniosl mu chrupki no i moja mama sie pyta czy chce a ze Ł. nie bylo w domu przez 2 dni bo spal u swojej mamy to kacper na to "nie bo taty nie ma" !!! :sofunny: my wszyscy w szoku:D a tak to powtarza slowa po nas, wczoraj podszedl do mojego brata ktory pil napoj z butelki a kacper do niego z zapytaniem "moge" ? :)

mykam juz bo wybieramy sie na zakupy

buziam :*:*:*

http://kacper-kacperek.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png http://s2.pierwszezabki.pl/007/007215981.png?9220
:11_6_204:
http://maja-majeczka.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png

Odnośnik do komentarza

U nas weekend spokojnie, katarek jakoś odszedł w zapomnienie i mam nadzieję że nie powróci. Karola nawet była grzeczna, chociaż jedzeniowo to koszmar. Obiady tylko wybrane, kasza nie ma mowy, zaczynają mi się kończyć pomysly.

W sobotę dokonaliśmy zakupów butowych bo stare już były małe, i kupiliśmy takie:

http://parenting.pl/picture.php?albumid=978&pictureid=6348

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

MM no to fajnie że już niedługo odpoczniesz, a jak pracodawca nie ma żadnych ale co do tego faktu? Gratulacje dla Kacperka za mówienie pełnym zdaniami, u nas to jeszcze dużo wody upłynie zanim księżniczka zechce mówić po ludzku.

villanelle ja również trzymam mocno kciuki za wniosek i daj znać jak poszło. Co do Lili to super że już sie tak fajnie komunikuje, moja nadal pokazuje coś palcem a my musimy sie domyślać o co chodzi bo to może być wszystko.
Śliczne butki.

Karinka jak tam ząbki mam nadzieję że nie dawały w kość przez weekend?

U nas weekend spokojnie, katarek jakoś odszedł w zapomnienie i mam nadzieję że nie powróci. Karola nawet była grzeczna, chociaż jedzeniowo to koszmar. Obiady tylko wybrane, kasza nie ma mowy, zaczynają mi się kończyć pomysly.

W sobotę dokonaliśmy zakupów butowych bo stare już były małe, i kupiliśmy takie:

http://parenting.pl/picture.php?albumid=978&pictureid=6348

W niedzielę zas byliśmy święcić palmę i tak oto Karola prezentowała się z Palmą:

http://parenting.pl/picture.php?albumid=978&pictureid=6349
http://parenting.pl/picture.php?albumid=978&pictureid=6350

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...