Skocz do zawartości
Forum

Jak odejść gdy dziecko mówi na partnera tata


Gość Amiba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie wiem czy to dobre miejsce. Na koniec lipcalipcaoja córka skończy 2 lata. Od kiedy skończyła roczek spotykam a właściwie mieszkam już z nowym partnerem. Biologicznego ojca córka nie zna. Ona mówi na niego tata. Ale ja zrozumiałam że nie chce z nim być. Po prostu nie kocham go tak jak myślałam. Muszę szybko coś zrobić żeby tej relacji nie pogłębiać. Dziś wiem że chcę odejść ale boję się że nie dam rady. To nie tak że szukałam głupka który mi pomoże finansowo. Ja naprawdę myślałam że to jest ten mężczyzna. I nie jest on dla nas niedobry. Jest dobrym człowiekiem ale nie chce oszukiwać już dłużej ani jego ani siebie. Boję się tylko o córkę. Jak ona zareaguje. Wiem że odejście wiąże się z wyprowadzką i przeprowadzką co może trochę potrwać. Wiem że ona jak i jego rodzina a także może moja mogą się ode mnie odwrócić. Ktoś powie że jestem głupia inny ze lepiej odejść. Ja się tylko pytam jak odejść. Potrzebuję wsparcia zanim to zrobię.

Odnośnik do komentarza

To faktycznie może być kolosalna zmiana dla małej, bo raczej nie planujesz, że obecny partner będzie z nią miał kontakt później?
A może z jakimś specjalistą w realu przedyskutujesz, jakie są Twoje motywy odejścia? Skąd wiesz, ze na pewno chcesz odejść? Może to tylko strach przed pogłębieniem relacji?

Odnośnik do komentarza

Ja tkwie w takim zwiazku ale z ojcem dziecka nie czuje do niego Nic i tez nie wiem jak bedzie dalej wiem jedno strasznie sie mecze, Bo to toksyczny zwiazek narazie nie man szans na zmiany, ale jak do tego dojdzie nie zabronie mu kontaktu z dzieckiem ma 3 i pól latka mam nadzieje ze zrozumie zreszta nie maja ze sobą aż takiej relacji partner owszem zasypuje go prezentami nie umie się z nim bawić rozmawiać tłumaczyć jak ja powiem nie on mówi tak itd jestem wyczerpana

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie byłam w podobnej sytuacji, ale wydaje mi się, że najlepiej jak najszybciej to zakończyć, nie przeciągać z obawy o dziecko, bo ono też czuje, że coś jest nie tak. Córce po prostu trzeba tłumaczyć tak, żeby zrozumiała. Mówić prawdę. Nie wiem, czy tłumaczyłaś jej wcześniej, że to nie jej tata, ale kiedyś trzeba będzie. Może teraz i tak nie zrozumie, ale powoli trzeba wprowadzać. Mówić jej, że teraz będzie tylko z mamą, że tak będzie dobrze. Takie sytuacje to duży stres dla dziecka, bo dla dziecka każda zmiana duża jest stresująca, jednak Twoje złe samopoczucie, niedobry humor itp. są jeszcze gorsze dla córki.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Musisz być zdecydowana kochana :* Jeśli podjęłaś decyzję o odejściu, to porozmawiaj z partnerem, może uda się to w pokojowy sposób zakończyć i on jeszcze będzie Cię wspierał aby córa to przeżyła w miarę lekko. To Twoje życie i Ty decydujesz, więc rodzina nie powinna się odwracać od Ciebie. Nie męcz się w związku w kótrym nie chcesz byc :*
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...