Skocz do zawartości
Forum

Fotelik samochodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Kashubie,fotelik najlepiej jest obejrzec w sklepie i przymierzyc do niego dziecko,ewentualnie przymierzyc do samochodu jesli jest taka mozliwosc. Nawet gdybys nie miala go tam kupic to warto jednak sprawdzic jak dziecko sie czuje w wybranym modelu. Jakis czas temu kupowalismy drugi fotelik dla synka i ogladalismy rowniez foteliki 9-25 ale po pierwsze w testach bezpieczenstwa wypadaja slabiej niz foteliki 9-18,pewnie tez dlatego ze fotelik nie jest tak dobrze dopasowany do dziecka jak ten z mniejszego zakresu. Przymierzalismy synka do fotelika z poduszka zamiast pasow,ale niestety on jest z tych ruchliwych i juz w sklepie sie w nim denerwowal w koncu zdecydowalismy sie na zakup fotelika firmy Roemer model Trifix. Jest bardzo wygodny,ma niewielka regulacje ulozenia dziecka-pochylenia jak zasnie,jest wykonany z dobrej jakosci materialu- latwo sie czysci. Mysle ze wszystko zalezy czy duzo jezdzisz z dzieckiem,bo jesli nie to moze warto kupic ten 9-25,jesli dobrze pamietam to chyba w sklepie nam polecali z firmy Cybex z tego zakresu ze tez jest bardzo bezpieczny

Odnośnik do komentarza

Dzięki, widzę, że Cybex jest zapinany tą osłoną na pas u dziecka, oglądałam ostatnio test dachowania z takim fotelikiem, przy tym zapięciu dziecko, gdy auto jest do góry nogami wypada z fotelika. Co prawda nie zdarzyło mi się nigdy w życiu dachowanie, ale wolę dmuchać na zimne:)
Dzięki za rady, jednak troszkę ten Romer za drogi, nie określiłam ceny, ale chcielibyśmy zmieścić się w 500zł, nie mamy innego wyjścia. Wiem, że na dziecku nie powinno się oszczędzać, ale nie stać nas na droższy ;) Mimo wszystko dziękuję za rady.
Jeśli chodzi o przedział wagowy zastanawiałam się właśnie też nad 9-18. Z jednej strony piszą, że to do ok. 4 lat, a z drugiej mój maluch ma 8 miesięcy i waży prawie 10kg (duży się urodził, nie tuczę go na siłę;P ), więc na ile mi posłuży taki fotelik? Z drugiej strony niedługo pewnie przestanie przybierać tak bardzo na wadze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli rozwazasz używany fotelik to tylko od osoby, która znasz i ufasz. Jaka masz gwarancję, że fotelik nie jest powypadkowy? Mikrouszkodzeń nie widać, a fotelik w razie wypadku nie spełni swoich funkcji. Ja dzieci w przedziale 9-18 kg wozilam i woze w foteliku rwf, czyli montowanym tyłem do kierunku jazdy. Poza tym przed zakupem warto przymierzyć fotelik do samochodu jak i dziecka oraz sprawdzić crashtesty.
Jeśli ograniczają was finanse może zróbcie zbiórkę w rodzinie na poczet prezentu na roczek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...