Skocz do zawartości
Forum

Przykurcz miesnia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam do Pani pytanie tylko najpierw dokladnie opisze swoja sytuacje.

W szpitalu po urodzeniu lekarz stwierdził przykurcz z lewej strony i dostaliśmy skierowanie do poradni rehabilitacyjnej ( wizyta byla miesiąc po urodzeniu) w miedzy czasie córkę obejrzał ortopeda, ktory stwierdził, ze przykurcz jest i trzeba zaczac jak najszybciej rehabilitacje, nie czekając na wizytę w poradni, bo czas w tej sytuacji jest cenny.
tak wiec polecono nam super masażystkę i zaczęliśmy z córka chodzić na masaże. Juz po tygodniu zobaczyliśmy znaczna poprawe w poruszaniu główką. Masaży było 10(dzis ostatni) około 2 miesiące przerwy i znów kolejna seria.

Natomiast wczoraj doczekaliśmy sie wizyty w poradni i po obejrzeniu dziecka, lekarka przepisała rehabilitacje 3 razy w tygodniu. Zabiegi polegają na prawidłowym chwycie dziecka(bez dotykania karku), kładzenie na brzuszku na zwiniętym ręczniku, pozycja do spania na boku(prawym lub lewym) oraz rozgrzewanie przykurczu gorącym żelem w torebce i przekręcanie główki w powietrzu(najgorsza rzecz dla matki). Po czym rehabilitant stwierdził, ze masaże to są stare metody znachorek, które i tak nie pomagają.

I tu moje pytanie brzmi, czy faktycznie masaże nie pomagają i czy zastosowane metody w poradni mogą pomoc.

P.S. w poradni podpisaliśmy zgodę na rehabilitacje i na to, ze to my ponosimy odpowiedzialność jak by się coś stało podczas zabiegów. czy to jest zgodne z prawem?

Z gory dziekuje za odp.

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

Tinka! To nie jest tak do końca, że masaże nie pomagają. Wszystko zależy od tego, jaki jest stan pacjenta (w tym wypadku dziecka) i co się chce osiągnąć. Masaż przede wszystkim rozgrzewa i rozluźnia mięśnie. A jeśli są jakieś przykurcze, to bardzo wskazane jest połączyć masaż z ćwiczeniami – oczywiście odpowiednio dobranymi do pacjenta. W Waszym przypadku będą to także odpowiednie pozycje ułożeniowe – podczas snu czy w ciągu dnia. Więc myślę, że te działania dadzą efekt. A w poradni zastąpiono Wam masaż na torebki z gorącym żelem, które będą działały podobnie. :) Natomiast co do podpisanej zgody na zabiegi, to nie spotkałam się z taką praktyką w innych placówkach. Być może to jest specyfika tej przychodni... Ale według mnie, to terapeuta odpowiada za to, co się dzieje podczas rehabilitacji – i jego pracy. Wszystkiego dobrego. M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...