Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Kornelia mam dokładnie tak samo. Nic kompletnie nie mogę zrobić. Mleko robię z młodym na rekach jak muszę cos sprzatnac to kurze jedna ręką bo młody na drugiej. Jak muszę do toalety klasę go do łyżeczka i bieg bo się drze, czasem rano posiedzi w lezaku jak ja kawę pije bo w dzień leżak tylko do karmienia. Mata na 5 minut zabawki tez no kurde niczym nie mogę go zainteresować. Nawet TV go nie jara. Juz nie mogę się doczekać aż chodzić zacznie albo chociaż raczkowac.

W czym śpią wasze dzieci i czym przykrywa cię? Bo my w pajacu cienkim i pod lekkim kocykiem albo krótkie body i wtedy grubszy kocyk a i tak poci się strasznie. Na szczęście śpi w lozeczku nie z nami.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza
Gość joannaeł

Kornelia, Megs u nas jest tak samo. Wszędzie źle - krzyczy, płacze, wije się, a tylko wezmę króla na ręcę i jest cudowne uzdrowienie. Mój dodatkowo śpi ze mną w łóżku (mąż też, ale został wygany i śpi w poprzek w tzw. nogach) i raczej szybko się tego dzikiego lokatora nie pozbędziemy. A ma dokładnie tak jak Twój Kornelia. Szuka mnie i uwielbia trzymać za szyję lub brodę. Te cycusiowe chłopaki to jednak pieszczochy. Córka nigdy taka nie była. Ba mało tego jak miała 5 miesięcy spała już w swoim pokoju, ale ona była na butli.
Megs mój śpi w pajacyku i ma cieniutki kocyk, ale śpi pod nim tylko chwilkę i się wykopuje. Nie jest mokry i się nie poci więc uznaje, że mu dobrze.

Odnośnik do komentarza

Megs moja spi w body na ramiaczkach i przykrywam pielucha,ktora po 2 minutach skopuje,wiec najczesciej niczym nie jest przykryta,ale u nas teraz 27 stopni w pokoju mimo otwartego okna.
Kornelia ja tak mialam z synkiem jak byl maly,ze zawsze go pilnowalam jak spal bo sie czesto wybudzal i potem bylo coraz gorzej. Jak byl juz starszy i tyko oko otworzyl i zobaczyl,ze niema nikogo obok niego to darl sie w nieboglosy. Dzis ma 5 lat i nadal nie lubi sam spac. Oby twoj tak nie mial:-) mala jak spi zostawiam i wychodze,przychodze jak slysze,ze sie rusza;)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hsaytum47.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Wczoraj byłyśmy na wizycie kontrolnej u lekarza, miałyśmy mieć szczepienie ale odmówiłam , bo mała przez dwa dni miała gorączkę. Wyszedł drugi ząbek ;) ale jest jedna rzecz, która mnie zmartwiła. Mała waży 7070 g przez dwa miesiące przybrała tylko 670 g i lekarz twierdzi, że to mało. Ale kurcze ona urodziła się mała, bo miała 3030 g. Mówię do lekarza, że nie je mleka(tzn je tylko w nocy) a on do mnie żebym mleko zagęszczała kasza... Rano je kaszkę, później jogurt, obiadek, deserek i kaszkę na noc no i w nocy mleko. Ogólnie nie wydaje mi się, żeby to było mało. Dodam też , że jest bardzo ruchliwa , zaczęła sobie raczkować i wszędzie jej pełno i ciągle się przewraca to na brzuszek to na plecy. Wysyłam wam zdjęcie na pocztę Zosi ;)
U nas mała śpi w body na krótki rękaw , bez skarpetek przykryta lekkim kocykiem i tak go zaraz zrzuca.

Odnośnik do komentarza

Mój śpi w bodziaku na krótki rękaw i nic więcej, nie przykrywam bo się i tak rozkopuje.
PeggiSu oby mojemu to przeszło bo oszaleje :D co prawda jak czasem go zostawię i się obudzi to przekreca się na brzuch i spaceruje po łóżku, czasem wybucha panicznym płaczem ale nie wiem od czego to zależy.

Mój to nawet na rękach piszczy, wszystko nie pasuje. I mam tak samo Megs że zrobić cos to graniczy z cudem. Chyba, że akurat ma lepszy humor to chwilę wytrzyma a ja mogę np powiesić czy złożyć pranie.
Mam jednak nadzieję, że to minie bo moja siostrzenica była taka sama, a jak zaczęła raczkowac i siadać to całkiem inne dziecko.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny :)
Megs moja spi w body krotki rekaw i polspiochy, niby cieplo ale jak sie spi to jednak musi byc cieplo, przykrywam kocykiem ale tylko jest na chwile, bo zaraz skopany
megs, joanna i kornelia jestescie zlote mamusie, macie wymagajace dzieciaczki i dajecie rade. ja moja moge zostawic i sie pobawi nawet, a w lezaczku to siedzi a ja duzo rzeczy moge zrobic.

tez mam na drugie joanna

magda z waga tak jak mowi kornelia takze ja bym sie nie przejmowala, my tez mamy na liczniku 7 kg, a jeszcze jak mala ruchliwa to spala a malo nie jecie.

u nas spanie tez takie czujne, duzo rzeczy wybudza ale zostawiam na lozku i spi.

udanego dnia

Odnośnik do komentarza

Magda13 niunia nie wygląda na wychudzona hehe śliczna dziewusia z dobra wagą. Nie przejmuj się ważne ze ładnie je i przybiera malo ale przybiera. Ile ona juz ma ze raczkuje? Ten mój cholernik leniwy taki chyba raczkowac się nie nauczy bo leżeć nie chce tylko chwila i się drze.

Kornelia u nas tez często jest tak ze nosze go a on marudzi itak i sam nie wie czego chce.

U nas burza szaleje dobrze ze rano wyszlismy na spacer.

Maszkaron dzięki za pokrzepiajace słowa bo nikt tak nie zrozumie matki jak druga matka.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Megs mała ma 6,5 miesiąca i co mnie dziwi to zaczęła raczkować chodzi na tak fajnie na kolanach z dupka w górze a sama dobrze nie siedzi jeszcze, chwilę i się przewala zaraz na boki albo do przodu.
Moja niestety też jest bardzo absorbujacym dzieckiem i nie da mamie nic zrobić, zasypia tylko ze mną przy boku.
Z ta waga też właśnie tak czytałam , że powinna podwoić no i od urodzenia przybrała 4 kg no to nie jest mało a dużo się rusza także nie martwię się już ;) no i fakt Megs nie wygląda na wychudzona :P
U nas burza się właśnie zbiera a my dziś nie byłyśmy na spacerze, bo od rana było tak gorąco , że wolałam z małą nie wychodzić taka duchota.

Odnośnik do komentarza

magda dokladnie na zaglodzona nie wyglada i pewnie jakby glodna byla to tez by dala Ci znac.

co do wozków to my zostaniemy narazie przy 3w1 bo fotelik jeszcze posluzy a do auta to i tak trzeba pakowac. Megs Ty juz masz tylko spacerowke nowa a 3w1 Ci nie pasowala ze zmienilas???

mnie sie marzy dodatkowa spacerowka ale taka trzykolowa do biegania ale dla fanaberii nie bede wydawac kolejnych 2 tys.

jaka kaszke jedza wasze maluchy, manna zwykla czy te z bobovity itp.???

Odnośnik do komentarza

Ja kupuje kaszki z Nestle. Na noc do mleka ryżowa bezmleczna bananowca lub malina a na dzień mleczno ryżowa tez malina albo morela i nawet mu smakuja bo cora to miała zaraz odruch wymiotny jak kaszke w usta wzięła hehe ale z mlekiem to pila.

My jeszcze trochę wozimy się spacerowa od 3w1 ale młody nie bardzo chce w niej siedzieć spać owszem i więcej miejsca w niej ma. Ale kupilam mała zgrabna spacerowe co do bagarznika się mieści i za jakiś miesiąc juz się wózka 3w1 pozbywam a fotelik i tak kupić będę musiała a znalazłam fajny od 0 do 25 kg z możliwością leżenia i jazdy tyłem długo i nie za pol wypłaty hehe tylko cena przystępną.
Mój tez się jeszcze biją jak siedzi albo do przodu leci.
Co myslicie o chodzikach planujecie kupić czy raczej nie bo nie zdrowe bla bla bla...

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Magda ja waga bym sie nie przejmowala. Moja wazyla ostatnio 7,100 a waga urodzeniowa 3,790. Ale wyglada na taka papusna i apetyt ma,co prawda na moje mleko,bo ze stalych posilkow to nedza. Zrobilam ze 2x kaszke to tylko sprobowala,to myslalam ze zaraz sie zwymiotuje. Owoce tez slabiutko. Zupke je,ale tez nie zawsze. Wiec cycek zostaje;-)
Moja sama pieknie siedzi. Dzis pierwsza kapiel w wannie na siedzaco i z bratem;-) ale byla radosc az piszczala. A pozycje do raczkowania przyjmuje,ale nie bardzo wie co dalej wiec tak sie buja przod i tyl. Jak ogarnie o co chodzi to sie zacznie.
Lece na poczte poogladac wasze pieknosci.
Milego wieczoru!

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hsaytum47.png

Odnośnik do komentarza

MAKDALENGA
MAGDA z tego co się otientyje yo mleko takie kartonowe po roku się daje.. Junior jest 3,8 % mega tluste.. Ja bym nie dala.. Ja kaski daje z bobovita mamy truskawkowa mleczno ryzowa, waniliowa i zwykly kleik ryzowy bo do mleka daje bo mój misio się krztusi jak z butelki samo mleko pije :D chociaż smoczki ma 0 w dalszym ciągu..ja kupilamjuz fotelik 9-25 okazja się trafila to wzielam :) z tym ze używany. Wózek spacerowy tez zakupie używany jak się nadąży jakas ciekawa okazja :) jest mnustwo ludzie kupują fortune wydają a później się okazuje ze dzidzol gardzi i sprzedają stan jak nowy za pol ceny :) tylko trzeba szukać.. Aaaa jutro odbieramy fotelik na rower tqkze wychaczony za 1/3 ceny używany 6 msc :D ja tylko zaluje ze przy Nini tak nie robilam bo wszystko nowe kupowalam a teraz się zrobilam lowca okazji :D
Moj dzidziol tez nie siedzi pocieszyyscie mnie ze wasze tez nie :p probuje się do czworaków podnosić i czasem stoi ale chwile i się kladzie turla się jak beczka śmiechu zbrzucha na pkecyi się czolga z prędkością światka pokonuje nawet progi i psu do legowisa się laduje :) pies swoja droga się trzyma na dystans bo mlody go za język zlapal kiedyś ( nie wiem jak to zrobil ) iii nie chcial puścić wyglądali to komicznie ale jakoś teraz się trzyma na bezpieczej odleglosci :D ( mam maltańczyka daje za niego glowe uciąć ze dziecku krzywdy nie zrobi idowodnil to wielokrotie ale i tak czuwam nad bezpieczeństwem w sumie to chyba psa przy dzieciach bardziej ... Rozpisalam się okropnie ale juz wszyscyy śpią :) jeszcze pranie musze zebraj i fajrant :D

Odnośnik do komentarza

Krowie mleko to nawet zalecają czekać do 2-3lat, tak mi lekarka mówiła :) i w sumie ostatnio czytalam to samo.
Megs a jaki to fotelik? I odnośnie chodzika to ja na pewno nie kupię :) ortopeda u którego byliśmy z bioderkami stanowczo odradzał i podobnie nasi rehabilitanci :) a ja raczej z tych co słuchają takich zaleceń :)
Wasze maluchy to chudzinki przy moim byku :) ale i tak nie jest gruby tylko po prostu duży :D

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Kornelia fotelik zwie sie Caretero combo. Może dla kogoś bardziej wymagającego i dużo podrozojacego jest szajsowaty ale nam taki wystarczy. Na pewno nie wydał ponad 1000 na fotelik.

Magdalenqa tez wyszukuje ciekawych okazji jak cos potrzebuje np leżał z olx mam ubrań kilka firowek, itd. Natomiast wózek 3w1 dziadek się upadł na nowy bo tez juz miałam na olx upatrzony.

Mój michu na pewno wazy ponad 8 dokładnie dowiemy się na szczepieniu ale tez gruby nie jest ma faldki ale każda dzidzia ma.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Fajnie rosną te nasze maluszki. U nas waga 8 kg, dalej ząbków brak. Za to apetyt dopisuje. Kaszki jemy z Bobovita. Magda.13 na takie zwykłe mleko trochę chyba za wcześnie. Co do tłustości to ok ( bo wodę mamy w kranie), ale może lepsze byłoby świeże a nie uht.
Makdalenga ja też mam dużo używanych rzeczy i wiele jest po praniu lepszych niż te co były kupione jako nowe. Gondolę też kupiliśmy na olx. Spacerówke kupiliśmy nową ( wygrało joie;)). Maryś wczoraj zrobiła już pierwszy kurs nową gablotą i chyba jej się podoba. Chodzika nie będę kupowała bo po prostu nie mam miejsca. Nasz salon wygląda w chwili obecnej jak magazyn.
A a propo zwierząt to ja mam koty. Na chwilę obecną omijają Marysię szerokim łukiem. Jak wasze pociechy znoszą upały?

https://www.suwaczki.com/tickers/w5wqjw4zniq8um2d.png

Odnośnik do komentarza

Magada mieszkam też na wsi i mamy swoją krówkę :) także mogłabym dać małej takie prawdziwe mleko tylko oczywiście z wodą rozcieńczyć. Kurcze nie wiem jak to jest kiedyś dzieci tylko na takim mleku od krowy się wychowały np. Ja i mój M. I jakoś żyjemy i mamy się dobrze :) a teraz to tak przestrzegają przed tym mlekiem krowim tylko dlaczego??
U nas mała kiepsko znosi upały , bo my mieszkamy na poddaszu i mamy strasznie gorąco. Kapiemy ja dwa razy dziennie. W południe tak tylko woda żeby się schłodziła a na wieczór już normalnie. Zwłaszcza, że uwielbia się kąpać.
A czy wasze dzieci piją jakieś soczki/przeciery ?

Odnośnik do komentarza

Z tym mlekiem chyba chodzi o kazeinę, której człowiek nie przyswaja a zakleja jelita.
http://www.nazdrowiesposob.com. Kiedyś nie było mm i mleko krowie było ok więc na pewno maluszkowi nic nie będzie. Ale w dobie alergii może lepiej trochę się wstrzymać.
Ja jestem zwolenniczką tłustego mleka śmietany masła i jajek;). I na pewno będę dziecku niedługo żółtko do zupek dodawała. Tym bardziej że to nasze marketowe jedzenie jest mało wartościowe.

https://www.suwaczki.com/tickers/w5wqjw4zniq8um2d.png

Odnośnik do komentarza

Magda do mleka dodaja tez antybiotyki wiec ja bym z tego wzgledu nie dawala. No ale jak masz swoje to inna sprawa, tylko zagotuj przed podaniem. Kiedys wszystko bylo zdrowsze teraz na hormonach i syfem karmione to az strach jesc.

Magada ooo dobrze mowisz ja tez jestem zwolenniczka tlustych smietan i jajek itp. Tez zamierzam mojej zoltko podawac jak skonczymy 7 msc. A lekarz ze dopiero jajko w calosci po 11 mscu. Zoltko to najlepsze co moze byc dla takiego malucha bomba witaminowa w malej postaci. My glownie upaly spedzamy w domu bo mieszkamy w domu czesciowo umieszczonym na skarpie wiec mamy chlod kiedy na polu 40 st. Ale mala jest bardzie zmeczona i pada szybciej na drzemke.

U mnie narazie tylko cyc do picia ale kupilam kubeczek ze slomka i kiedys podalam wode to nawet umiala ;) chcialabym ja nauczyc pic wode bo soki to znowu wszedobylski cukier. Jak cos to takie przecierane jednodniowe.

Odnośnik do komentarza

Ja tez walcze by młody wodę pil właściwie by pil co kół wiek w te upały bo cholernik nie chce soki be woda fuj nawet herbatę malinowa mu kupilam i tez nie weźmie dwa łuki i koniec. Kupilam mu niekapek ale on nie jazy co się z tym robi wiec stoi. Jedyne co pije to mleko i to tez w małych ilościach.
Jak są upały to jest marudny a my mieszkamy na ostatnim pietrze i od nagrzanego dachu gorąco w chałupie jeszcze bardziej. Jak wczoraj zaczęło padać to leje u nas do dziś a wiec lipa dziś ze spacerem i tez mały od rana marudzi ta pogoda taka śpiącą a on drzemki po pol godziny tylko.

Tez mam w planach zacząć żółtko dodawać do obiadu. Mój michu skończył dziś pol roku...jak to zlecialo zanim się obejrze roczek mu trzasnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...