Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

PeggiSu to ty zrzuciłaś więcej niż przytyłaś :D U mnie to głównie woda zalega w organizmie, zawsze tak miałam jak mi hormony szleją. i bardzo szybko to zrzucam. W zeszłym roku w lutym miałam końcówkę terapii hormonalnej bo miałam nieregularne cykle, bóle jajników i podejrzenie torbieli na lewym jajniku, ale na szczeście potem lekarz wykluczył, no i jak już ,,napuchłam'' na koniec tej terapii to ważyłam 95 kg przy wzroście 175 cm. No i dokładnie od 1 kwietnia zaczęłam rygorystycznie przestrzegać diety, wyeliminowałam niegrzeczne jedzonko i tak w przeciągu 2 miesięcy waga spadła do 69 kg. I utrzymywała mi się do grudnia, jak się przeprowadziłam i zmieniłam ginekologa i zaczął mi kombinować z antykoncepcją i do marca wtedy przytyłam do 75 kg a na koniec marca dowiedziałam się o ciąży bo jak już mi nie służyły te tabletki to postanowiliśmy, że je odstawie i się postaramy. No i teraz tak sobie tyję :D
Generalnie od 1,5 tygodnia tak mi się dłuży jakby miesiąc był... każdy dzień to wyczekiwanie i siedzenie jak na szpilkach ,,czy tu już''. Dzisiaj po tych ,,skurczach'' to boje się nawet do biedry po zakupy małe wyjść, żeby mnie na mieście nie wzięło, a poza tym mam paraliż normalnie prawego pośladka i nogi, tak mnie rwa złapała. Jak idę do wc to nogę ciągnę za sobą...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza

Co do witaminy D to ponoć Vigantoletten są jedyne na rynku ze statusem leku (posiadają badania kliniczne), cała reszta to suplementy bez sprawdzonej skuteczności. A co do wit. K to nie mam pojęcia, czytałam gdzieś, że teraz już się nie podaje?

Odnośnik do komentarza

Ewelinchien przy wypisie ze szpitala podobno dają wskazówki jak podawać bo coś się zmieniło niedawno w tej kwestii. Wiem, że dzieci dostają k zaraz po porodzie, ale nie wiem czy było tak zawsze :)

Kurcze, muszę na siłę wstawać w nocy do łazienki. Od 23 wytrzymałam do teraz, dodatkowo aplikowałam dziś globulkę więc chciałam wytrwać jak najdłużej no i pęcherz boli niesamowicie. Też tak macie? Już kilka razy tak miałam, myślałam że to zapalenie ale w moczu bakterie jeśli są to jakieś pojedyncze, dodatkowo nigdy nie boli w dzień, tylko w nocy jak za długo się nie wysikam :( wydaje mi się, że to ten pessar mi uciska jak mam pełny pęcherz i wywołuje ból. Na wszelki wypadek wzięłam żuravit i pobiorę go może kilka dni. Miałam w życiu kilka razy zapalenie pęcherza łącznie z krwiomoczem i pobytem w szpitalu, ale wtedy ból nie ustępował. Już sama nie wiem co mi jest :(

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Lekarz powiedział, że z pessarem mogę już normalnie funkcjonować, do 34 tc też leżałam tzn nie tak placki em bo przy drugim dziecku w moim wypadku się nie da, maz pracuje ja jestem sama w domu trrzba coś dziecku zrobić jeść itp a jak już się zrobiło bezpieczniej to leżę max 2 h żeby odpocząć wiadomo to już końcówka. Ja twardnienia mam już od 20 tc i niektóre przynajmniej 3-4 dziennie są bolesne a reszta to tylko napinanie. Jak leżałam w szpitalu w 31 tc przy zakładaniu pessara to miałam ktg i większą połowa tych skurcze które myślałam, że są groźne nawet nie wychodziły na ktg, zdarzył się jeden w ciągu całego zapisu taki do 40, więc dużo też robią nerwy. Ja przestałam się już stresować bo nasza malutka już duża, juz jest w miarę bezpiecznie i skurczow odczuwam dużo mniej, wogole dużo mniej dolegliwości. Wcześniej też strasznie czułam napieranien główki bo jest bardzo nisko dosłownie codziennie czułam się jakbym dostała porządnego kopa w dupe, nie moglam chodzic, brakowalo mi sił wszystko mnie bolalo a teraz smigam lepiej niz w 20 tc. Jestem szczszczęś, że przetrwałam najgorszy okres dla dziecka, ze to już tuz tuz :) Szyjka miała 18 mm i rozwarcie na jeden palec do tego bardzo miekka juz od 20 tc, pessar w moim przypadku spełnia swoja rolę znakomicie, szyjka potrezbowala po prostu "wsparcia" u mnie porod plabowany jest sn, i bardzo bym chciala zeby tak zostalo :) z pierwszym uwinelam sie w 4,5 h bez znieczulenia :) dziewczyny u mnie waga od początku szaleje, mam 159 cm wazylam przed ciaza 53, 5 kg zawsze wydawalo mi sie, że jestem gruba a teraz jak patrze na zdjecia z wiosny to widzę jaka bylam szczupła. Twraz mam już do przodu 14, 5 kg waze 69 kg. Najwięcej przytylam w 7 mcu az 5 kg, od kad waga pokazala 67 kg jestem na diecie malo solnej tzn unikam jak ognia ale nie ze wszystkim jedzeniem sie da, i tak juz od 1, 5 mies przytylam 2 kg oczywiście byloby mniej ale z moim apetytem na słodycze hmmm... Teraz już nie jem wcale jak zobaczyłam te 69 kg. Ogólnie olej zastapilam olejem kokosowym, cukier stawia, słodycze owocami, zamiast mleka 3,5 pije 0,5 jakoś się już przyzwyczailam... W pierwszej ciąży przytyłam 16,5 kg rodzilam w listopadzie a na wiosnę ważyłam już 49 kg. Także nie przejmujcie się tak waga, to się szybko zgubi, większość to woda a tłuszczyk z tyłka i ud potrzebny jest na pokarm, przy karmieniu momemt się chudnie. A woda schodzi zaraz po porodzie. Ja codziennie pije 2x cherbate z pokrzywy działa wspaniałe na iczyszczanie organizmu i dopiero teraz zaczely mi delikatnj pachnąc kostki wieczorem a rano nie ma juz śladu. A pokrzywa w Niemczech jest zalecana kazdej ciężarnej, i podawna jest nawet w spzitalach

http://fajnamama.pl/suwaczki/uh55yeb.png

11.11.2011- poród SN Marcinek! :-)

Odnośnik do komentarza

Co do witaminy d i k. To na wypisie jest wyjasnione. Jesli bedziesz karmic piersia to dziecko potrzebuje dodatkowo wit.d i k. D 400 j. Sa polaczone w jednym preparacie albo osobno. Witamine k podajemy do ukonczenia 3 mca a d do roku. Jesli z roznych przyczyn bedziesz musiala karmic tylko sztucznie to wtedy tylko wit k. Bo d jest juz w mleku modyfikowanym.

Co do firm jest ich duzo ja kupowalam z bioaron,d vitrum.

Vigantoleten to d na recepte dla kobiet w ciazy.

A sa to kapsulki w otoczce glicerynowej wiec urywa sie glowke ampulki i wyciska zawartosc na jezyk a otoczke sie wyrzuca.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co do chudniecia to nie ma większego znaczenia czy cc czt sn.Po cc jedynie później można zacząć ćwiczyć. Przy karmieniu też różnie, tak naprawdę można jeść wszystko ew. Jak dziecko ma alergię bo tylko alergeny przechodzą do mleka, wzdęcia nie! Ale np moja kuzynka po kilku mc wygladala jak szkielet tak ja corka wyssala mimo, ona jadla jak szalona. Mój organizm jakby na odwrót cały czas trzymał zapasy jsk zaczęłam ćwiczyć po 2h treningi spalanie plus 10 km spacery z wózkiem i nic przez pół roku tylko mięśnie mi urosły więc przytyłam olalam w końcu jskosu waga spadała im mniej karmiłam tym byłam chudszs no po 2 latach wróciłam do wagi i zaszłam znowu bw ciążę; )
Co do wit oni co chwilę zmieniają te normy i dawki na wpisie podadzą ile. My przy synu dawalismy Wit d w kroplach na receptę bo te kapsułki są na bazie oleju i mógłby kolki powodować.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Paulinka dokładnie pokrzywa jest super, ma dużo żelaza dlatego w ciąży jest super. Ja zawsze lubiłam pić takie ziółka. I robiłam to od początku ciąży niestety przez te mdłości do dziś mam jakiś odrzut i jedyne co mogę pić to czerwona i zielona herbata.
Ewelinchien już niedługo czas zacznie gonić. Mi dwa razyw życiu przyspieszył jakoś tak po liceum i najbardziej jak urodziłam syna. Normalnie miesiąc za miesiącem goni. Kiedyś czekałam kiedy będzie sezon na truskawki, szparagi itp a teraz się dziwię o to już są? Aż się boję co to będzie po drugim:P

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny koleżanka, która ostatnio urodziła mówiła, że w szpitalu dziecko dostało dawkę wit K i już się nie podaje w domu na własną rękę tak jak wcześniej.
Mi też brzuch ciągle się napina a wczoraj to ciężko mi było chodzić bo był jak kamień. A mi za to ucieka czas jak szalony, nie wiem kiedy tydzień za tygodniem pędzi i boję się zmian jakie przyniosą narodziny młodego i jak po cc dam radę. Mam termin na 6.12 ale będą szalone Mikołajki:)) ale cykora mam...

http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9jcg5c6k1i21.png

Odnośnik do komentarza

Mi tez czas ostatnio leci jak szalany napewno jak wyladuje w szpitalu to sie to zmieni ale teraz patrze w kalendarz i mysle sobie kurde dopiero co test robilam, denerwowalam sie przed prenatalnymi, a teraz juz na 5 tygodni maly bedzie z nami... masakra.
Zazdroszcze wam tych cc termin ustalony idziesz ciach ciach i po wszystkim a ja mam znow stresa czy nie bedzie komplikacji czy dziecko za duze nie urosnie czy znow czekaja mnie bole krzyzowe... jeny na sama mysl zolądek mnie boli ze strachu.
Pytanie mam do tych co zamierzaja rodzic sn choc wiem ze nas tu b malo... czy jakis specjalny plyn ginekologiczny do podmywania po porodzie czy cos takiego bierzecie do szpitala bo musze kupic a nie wiem jaki bedzie odpowiedni po porodzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Megs ja póki co nastawiam się na sn, nie mam wskazań do cc a nie chcę sobie 'załatwiać' :) oczywiście jeśli ocenią że sn się nie da to będzie cesarka. A jeśli chodzi o płyn, ja z polecenia koleżanek które rodziły ostatnio kupiłam biały jeleń prebiotyk, a jak się sprawdzi to nie wiem :)

Ewelinchien to Ty zaszłaś w którym cyklu po odstawieniu? Ja miałam jeden okres z odstawienia w walentynki, potem jeden normalny i następny już nie przyszedł :) kilku lekarzy mi mówiło, że będę miała problemy z zajściem bo mam policystyczne jajniki a my sttzeliliśmy synka za drugim podejściem :D

Mnie czas niestety się dłuży, każdy dzień jest taki sam, odliczam każdy skończony dzień. Dzisiaj u mnie leje, szaro za oknem, zwlekłam się z łóżka dopiero po 10. Kupiłam już większość rzeczy dla siebie i maluszka, teraz tylko poprać ciuszki i przygotować małemu kącik. Nie mam tylko termometru, stanika do karmienia, pościeli i kosmetyków dla małego :)

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Megs ja to doswiadczona nie jestem ale biorę tantum rosa gdzieś wyczytalam ze dobrze się sprawdza i wezmę tez ten który uzywam dotychczas lacibios femina pregna. Tez mi czas przyspieszył i ostatnie tygodnie lecą jak szalone mimo że dzień co dzień podobny.
Ja dziś po ostatnich badaniach potrzebnych do szpitala i spakuj torbę dla spokoju ale rodzic to jeszcze nie zamierzam. Fajnie by było na mikołajki ale niech dzidzia zdecyduje. Będzie siedzenie na szpilkach od grudnia :)

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam nie dać rady zajść w ciążę... W grudniu tamtego roku byłam u ginekologa i powiedział, że nie zajde w ciążę bo ja nie mam wcale owulacji od kilku miesięcy. Brałam luteine przez 3 miesiące i w marcu dwie kreski i mega zaskoczenie ;))
Ale mnie dziś głowa boli Masakra ciśnienie mam 86/48 . Lekarz na obchodzie dziś zmniejszył mi dawkę leku na nadciśnienie i zobaczymy.
Ale w tym szpitalu czas się dłuży ...

Odnośnik do komentarza

Megs ja biore bialego jelenia i z ziaji dla kobiet w ciazy i po porodzie.
Megs ja tez sie stresuje tym porodem. Z jednej strony chcialabym zeby juz sie cos zaczelo,z drugiej mam stracha,ze jak sie zacznie to spanikuje:) chyba jednak wolalabym zeby mi wywolali tak jak ostatnio.
Kornelia ja w lutym odstawilam antykoncepcje a w marcu nie dostalam okresu:-) a nie specjalnie sie staralismy o dzidziusia. W ogóle 3x bylam w ciazy i 3x zaszlam od razu w pierwszym cyklu:-) czyli mozna uznac,ze staran nie bylo nigdy;-) pierwsza niestety poronilam:/

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hsaytum47.png

Odnośnik do komentarza

My próbowaliśmy odkąd dostałam pierwszy okres ale dalej karmiłam i mimo, ze już rzadziej to cykle były długie i dziwne i nie spodziewałam się szybkiego zajścia też chciałam latem żeby dziecko urodziło się w kwietniu juz 2017 a tu niespodzianka; ) Najlepsze ,że w tym mc było marnie ze staraniem bo mąż chory później ja.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

To tez kupie bialego jelenia i zobaczymy.
To szybko wam poszlo z zajsciem. Ja bralam ponad 7 lat tabletki anty w styczniu 2015 odstawilam okres mialam przez 3 miesiace regularnie potem zaczely sie problemy. Poszlam do jednej gin na nfz to kazala mi starac sie rok jak nie wyjdzie wtedy leczenie. Wkurzylam sie zmienilam lekarza okazalo sie ze to policystyczne jajniki brak owulacji. Dostalam estrofem i duphaston 4 cykle potem skonczyly mi sie leki 30 marca tego roku na wizycie lekarka mowi ze jest pecherzyk dominujacy zwiekszyla dawke duphastonu i udalo nam sie wstrzelic idealnie. Ale staran ponad rok. Co ciekawsze moj obecny ginekolog co prowadzi ciaze mowi ze moje jajniki wcale policystyczne nie sa i badz tu madry kogo sluchac co lekarz to inna opinia. No ale wazne ze sie udalo zajsc i donosic ta ciaze.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Megs to prawda co lekarz to diagnoza, najważniejsze, że zaszłaś i będziesz mamą. Co do olejku to ja kupowałam różnych firm rafinowany jest bezapachowy ma mniej właściwości ale jest dzięki temu totalnie nie alergizujący. Można też kupić droższy ale zimnotłoczony on pachnie migdałami. Ja kupowałam w necie i w sklepie ze zdrową żywnością. W ross nie widziałam. W rossmanie są babydream ten niebieski tam w składzie też jest ten olejek, i hipp to samo ona aromatyzowane ale bardzo fajne i łagodne. Jest z babydream taki różowy on jest z masłem shea on dla mnie w ogóle nie pachnie i jest bardzo delikatny. Tych wszystkich używałam praktycznie tylko do kąpieli i już po nie musiałam smarować raz kiedy okolicę pupy wysmarowałam. No i sama się nimi wcieram też na zmianę z tym czystym i masłem shea ale od niego jestem uzależniona:p Teraz jak były mrozy smarowałam buźkę synka i małą też będę smarować nie kupiłam żadnego kremu na mróz i zimno.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Mi chyba rossmann powinien za reklamę płacić. Ja zamiast płynu do higieny intymnej też używam żelu do mycia babydream jest bardzo łagodny nie ma sls (co większość tych jednak ma nawet niektóre białe jelenie). Twarz też tym myję. Jestem alergikiem skórnym i naprawdę mi pomaga także polecam chociaż spróbować bo nawet cena super. Jak jest promocja to kupuję na zapas.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...