Skocz do zawartości
Forum

Zdrabnianie imion


es_ze

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię, a najbardziej lubię gdy zdrabnia je mąż, on wymawia moje imię w taki charakterystyczny sposób. ;-)
Tak naprawdę to mało kto to robi, chyba mam takie imię że raczej nie wymaga zdrabniania.Sporo jest imion które wg. mnie są na tyle zdrobniałe że już nie trzeba ich dodatkowo zdrabniać. Coś mnie bierze gdy słyszę jak do szwagierki ktoś mówi Moniczko, a ma 4o parę lat.

Odnośnik do komentarza

Es_ze, chyba wiem skąd to pytanie ;)

Jest takie jedno zdrobnienie mojego imienia, którego nie cierpię ;). A tak to pozostałe zdrobnienia mogą być, w gruncie rzeczy nie ma to dla mnie większego znaczenia czy ktoś zdrabnia czy nie. Choć mam takie odczucie, że gdy ktoś zdrabnia moje imię (ale nie to, którego nie cierpię ;)), to odbieram tę osobę bardziej... życzliwie :)
Ja sama zdrabniam innym imiona, choć czasem pytam innych czy lubią, gdy ktoś tak do nich mówi. A takich pytań nie zadaję bliskim mi osobom czy to z rodziny, czy z grona koleżanek.
Generalnie lubię zdrobnienia, nawet jak wymyślaliśmy imiona dla naszych synów, to zawsze patrzyłam, by dało się je ładnie zdrobnić :)

Odnośnik do komentarza

No tak, temat Dziubala wyszedł spontanicznie :)
Właśnie ze zdrabnianiem to jest tak różnie dla mnie .... Ja lubię zdrabniać, ale mojego imienia zdrobnionego nie wyobrażam sobie, bo do mnie nie pasuje, nie to żeby mnie urażało to, ale po prostu nie pasuje...
I już parę razy złapałam się na tym,że lepiej jest zdrabniać mówiąc, a nie pisząc, bo wtedy widać intencję osoby zdrabniającej, można przecież zdrabniać, bo tak jest miło, i takie zdrabnianie mi bardzo pasuje!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...