Skocz do zawartości
Forum

Wyprawka dla noworodka


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie nie ma potrzeby kupować zbyt wiele ubranek dla noworodka, takie maluszki bardzo szybko rosną. Warto kupować akcesoria i gadżety polecane przez koleżanki, czy osoby z rodziny, które niedawno rodziły - jeśli coś Ci będzie potrzebne poza polecanymi rzeczami, to zawsze możesz dokupić. Kosmetyki im bardziej naturalne tym lepiej 😉 [reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jestem w 8 msc. więc powoli wszystko mam gotowe. Nie mam doświadczenia, więc opierałam się na Internetowych listach. Mam na razie ubranka- pewnie za dużo, ale trudno się oprzeć 🙂
Wózek- Taki no name, nie popularny,
Aspirator do nosa [reklama usunięta]
Całą apteczkę- wiadomo, waciki, sól fizjologiczna, nożyczki, płyn do kąpieli, paracetamol. 
Łóżeczko stoi gotowe. 
Został do kupienia fotelik ale chyba już wybrany, mąż wybiera, bo się bardziej na tym zna 🙂 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość julianka985

Istnieje wiele artykułów na temat kompletowania wyprawki dla noworodka. Z doświadczenia wiem, że poza zakupem zabawek oraz ubranek i wózka nie powinno zapomnieć się o zakupie preparatów, które znacznie mogą ułatwić pielęgnację dziecka. Jednym z nich jest Octenisept, niezbędny podczas pielęgnacji kikuta pępkowego.

Odnośnik do komentarza

 torba do szpitala to ważne wydarzenie. jak ja się pakowałam dotarło do mnie, że zaraz będę mamą 🙂

[reklama usunięta]

ja w mojej miałam:

- sukienkę do porodu

- podkłady

- wkładki

- majtki z siateczki

- laktacyjne wkładki

- stanik do karmienia

- ubranka dla maluszka i dla mnie

- rożek dla maluszka

- dokumenty - to jest jakby oczywiste

- pieluszki tetrowe

- kapcie i klapki

- ręczniki

- wodę do picia

- ubrania na przebranie dla mnie strasznie się zawsze pociłam

- kosmetyki dla mnie i dziecka, sudocrem, octunisept, maść na brodawki każdy maluch mi je bardzo nadwyrężał na początku.

- laktator

- pieluszki dla dziecka mokre chusteczki

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
W dniu 22/3/2021 o 6:22 PM, Gość Majka napisał:

Warto zaopatrzyć się w dużą ilość pieluszek bo idą jak woda 😊 ja ostatnio dorwałam w dobrej cenie na allegro nasze ulubione Huggies więc zrobiłam zapas.

Oj tak, przy noworodku sporo ich idzie, w sumie co karmienie to pielucha ;) A nie ukrywajmy że jak jeszcze pierwsze dziecko, to nie zawsze się dobrze założy. Huggies też polecam, najfajniejsze jakie mieliśmy  i mamy ;)
 

Chustę do noszenia też polecam, ale nosidło to już tylko jak dziecko samo siedzi. Chodzi o odpowiednie ułożenie dla kręgosłupa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o kompletowanie wyprawki niemowlęcej to my ostatnio zrobiliśmy duże zakupy na stronie Zyzio and Zuzia, gdzie są fajne ciuszki dla maluszków i jesteśmy wprost zachwyceni jakością tych ubranek. Sami zobaczcie jak uroczo wyglądają choćby te pajacyki niemowlęce tutaj https://zyzio-and-zuzia.pl/pl/c/Pajace-niemowlece/219 A jakość serio pierwsza klasa! ☺️

Odnośnik do komentarza

O matko. Powiem szczerze że ja miałam taką listę przy pierwszym dziecku i ponad połowa nie była użyta. Teraz mam 3/4 tego co masz napisane. Ja bym leków nie kupowała do puki się dzidziuś nie urodzi. Tak samo tyle pieluch. Ja mam po 3 pieluchy tetrowe i flanelowe. Jeśli chodzi o laktator to przy córce miałam ręczny i nigdy więcej. Teraz kupiłam elektryczny. Jeszcze go nie używałam a już wiem że będzie super. Jeśli chodzi o te podgrzewacze do butelek itp to ja bym się wstrzymała czy aby na pewno będę Kamila butelką. Bo moja pierwsza córa była tylko na cycku bo nie umiała w ogóle chwycić butli. Ręczniki kąpielowe wystarczą 2 góra 3. Tak samo myślę o kompletach pościeli.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Wszystko na spokojnie, ja się obkupiłam w niewiadomo co 😄 i właściwie niewiele mi się tak faktycznie przydało. Może inaczej - przydało się, ale spokojnie mogłam się bez tego obejść. Najważniejsze chyba były pieluchy!

Co do samej wyprawki, w internecie jest wiele przydatnych list, a  nawet rankingów z produktami. Ja z takich ciekawszych i przydatnych produktów odkryłam Mustelę. Żałuję, że nie znałam w trakcie ciąży. Przydałaby się na rozstępy... 

Odnośnik do komentarza

Pieluchy - to chyba najważniejsze, jednak może nie warto od razu załadowywać się na cały rok :D bo może okazać się, że z jakiegoś powodu nam nie pasują... My używamy Dada i sprawdzają się bardzo dobrze. Poza tym ubranka, to chyba podstawa, no i oczywiście pielęgnacja, czyli coś delikatnego do kąpieli. Warto sprawdzać składy, aby nie uczulić kruszynki. Ja akurat dostałam w prezencie zestaw mustela z uroczym misiem i jestem super zadowolona. Planuje teraz uzupełnić swoje zapasy o nowe produkty 

Odnośnik do komentarza

Do listy jeszcze wrato dopisać poduszkę do karmienia ja sobie nie wyobrażam karmić dziecka bez niej , kupiłam bardzo fajną [reklama usunięta], dzięki niej nie bolą mnie tak ręce czy plecy.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Dla mnie osobiście must have okazała się poduszka do karmienia. [reklama usunięta] solidnie wykonana, dobrze dopasowuje się do ciała, odciąża plecy i pewnie podtrzymuje maluszka:) Dużo wygodniej mi się z nią ułożyć w odpowiedniej pozycji;)

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o wyprawkę, polecam na poczatku mniej ciuszkow zawsze mozna dokupić bo dzieci strasznie szybko rosna 😄  Pieluszek duzo napewno potrzeba, i inne akcesoria tez z umiarem 😄 

[reklama usunięta]
I poduszka do karmienia i rozek i kokon. jak i te male rzeczy typu szczoteczka czy butelka. 😉 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Poduszki do karmienia nie miałam. Pewnie jakbym dzisiaj miała rodzić, to może bym się w nią zaopatrzyła. Zazwyczaj jak karmiłam, to po prostu  brałam jakąś mniejszą poduszkę. Co do wyprawki to tak jak wspomniał wrobelek, na pewno warto zajrzeć na listę, którą podał w poście. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę kosmetyki czy pieluszki jednorazowe. Co do kosmetyków to wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem na początek będzie Emolium https://www.emolium.pl/produkty/emulsja-do-kapieli-200-ml-400-ml/index.htm Stosowałam głównie u starszej córki, ze względu na wrażliwą skórę, którą ma do dziś.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem 10 szt minimum do rozmiaru 68. Najlepiej kup różnego rodzaju body, są na zakładki, są kopertowe  - tak naprawdę zależy od Ciebie, które się u Ciebie lepiej sprawdzi. U mnie (sierpniowa) sprawdziły się body na długi rękaw i spodenki bez stopek. Do tego skarpetki cienkie. W takim zestawie w sumie dzialamy do tej pory. Bluzeczki i kaftaniki  - nigdy nie użyłam.

[reklama usunięta]

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Deneczka

Ja kupiłam 2x czapeczki, 7x body długi rękaw, 7x body krótki rekaw, 7x śpiochy, 4x spodnie, skarpetki new born i dostałam kilka ciuszków od rodziny ale uważam że to co kupiłam było wystarczające. 

Ubranka wybieram dobrej jakości, głównie polskich firm 🙂
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Kochane, zapoznając się z poradami, żadna z was nie piszę o kosmetykach dla dzieci. Powyższe produkty są bardzo ważne, ale pamiętajcie o pielęgnacji dzieci. Ja zdecydowanie polecam masła do ciała Od Verofornature -[reklama usunięta]. Najfajniejsze jest to, że są przeznaczone dla dzieci i kobiet w ciąży, dlatego mogłam ich używać w trakcie porodu. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Wszystkie potrzebne rzeczy dla Mamy i dziecka [reklama usunięta] czy do porodu warto kompletować z głową, dużo rzeczy okaże się niepotrzebnych bo to zależy od tego co polubi dziecko.Wprawka dla noworodka to napewno, ubrania  [reklama usunięta], kocyki,łóżeczko, wózek,,nosidełko, wanienka, leżaczek , pileuszki tetrowe i pampersy, butelka na mleko,smoczek.

 

 

 


 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...