Skocz do zawartości
Forum

Wyprawka dla noworodka


Rekomendowane odpowiedzi

Co się przydaje: łożeczko z odpowiednim materacem oraz dobrze dopasowaną rozmiarami pościelą – kołderką i, bardzo płaską poduszką, która jednak nie jest niezbędna. Dla Rodziców wygodny będzie przewijak, który można oprzeć na komodzie czy ramie łóżeczka. Przyda się także wanienka, która ułatwi bezpieczne kąpiele Maleństwa. Potrzebne będzie także miejsce na przechowywanie zarówno ubranek, jak i pierwszych zabawek czy gadżetów takich jak pieluchy, kosmetyki, zapasy chusteczek, butelki, smoczki no i oczywiście ubranka ( ale z ich ilością nie warto jest przesadzać bo dziecko szybko rośnie).
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Bardzo ważne by dobierac odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji maluszka. Nie wiem czy znacie markę eeny meeny ale mają kosmetyki na naturalnych składnikach które może używać mama i dziecko już od pierwszego dnia po narodzinach. Ja kupiłam z tej serii ale krem łagodzący na codzień https://eenymeeny.eu/produkt/krem-lagodzacy-na-co-dzien/ i jestem zadowolona, ładnie się wchłania, nie zostawia tłustych plam, jak to bywa w niektórych kremach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Gość Daria3367

Wydaje mi się, że jesli chodzi o kupno takich rzeczy jak ubranka, czy przede wszystkim śpiochy, warto jest zainteresować się ofertami [reklama usunięta] sklepów internetowych. Online zawsze jest moim zdaniem większy wybór i do tego korzystniejsze ceny

Odnośnik do komentarza
Gość poziomkamalina

Ja kupiłam laktator dopiero po porodzie, kiedy byłam pewna, że będę go używać. Miałam problemy z laktacją i położna doradziła mi jego używanie wraz ze środkami na laktację. Moja siostra zrobiła inaczej i przeleżał później w szafce.

Odnośnik do komentarza
Gość robaczkowo

a ja dostałam w prezencie od koleżanek z pracy wraz z butelkami [reklama usunięta], smoczkiem i to przed porodem...:)ale nie powiem, bardzo mi się przydał, szczególnie, że zaraz po porodzie dopadły mnie kryzysy laktacyjne:/

Odnośnik do komentarza

Nie kupuj za dużo ubranek dla dziecka. kilka w rozmiarze 56,62 i 68. Większe możesz użyć jak zawiniesz rekawki, albo założysz skarpetki. Poza tym ubranka to najprostszy prezent, więc mnostwo ich dostaniesz. Większości nie użyjesz. Jesli to Twoje pierwsze dziecko to kupuj rozpinane body, i rozpinane kaftaniki, łatwiej maluszka ubrać. Do szpitala polecam pajacyki od razu z lapkami- niedrapkami. Z innych rzeczy koniecznie zaopatrz sie w laktator elektryczny Medela albo Avent. Dla siebie kup maść na brodawki Medela Pure Lan to duża ulga na obolałae piersi. Maść jest naturalna, więc możesz smarować brodawki i karmić. Z innych moze nietypowych rzeczy to warto rozjerzeć sie na jesieni za kombinezonem do wózka i spwiorkiem do fotelika. Mozesz dokupić taki dopasowany do fotelika Maxi Cosi lub Cybex. Dziecko bedzie zawsze dobrze zapięte, nie bedzie mu zimno i będzie bezpieczne podróżowało. O foteliku to nawet prawe nie napiszę, bo przecież niw wypuszczą cię ze szpitala:) Dopasuj fotelik i do wózka i do swojego samochodu.W dobrym sklepei dzieciecym powinni to zrobić za darmo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza

Część można kupić przed porodem, część radziłabym jednak po porodzie (poza tym, sporo dostaniesz w prezentach). Na pewno nie ma sensu robić zapasu pieluszek, bo nie wiesz, jakie sprawdzą się u Twojego dziecka. U nas jedyne, które nie uczuliły to Huggies (zresztą z tego co wiem, to wiele mam sobie chwali, że są delikatne) - możesz kupić opakowanie na początek na próbę, teraz mają dobrą cenę w Carrefourze.

Odnośnik do komentarza

Za dużo na pewno bym nie kupowała, bo na pewno jak się urodzi to będzie na to czas. Z pieluchami to różnie bo zależy jaka waga malucha będzie po urodzeniu. Ale jak coś to też polecam Huggies wiec spokojnie paczkę małych możesz ogarnąć.

Odnośnik do komentarza

co polecicie jeśli chodzi o łóżeczka i materace? całkiem późno się za to zabrałam muszę przyznać :) a termin w lipcu. to co skompletowałam dotychczas, to ubranka w rozmiarach 56 i 62, pieluchy takie rzeczy i kosmetyki do kąpieli w szpitalu, między innymi oilatum szampon i emulsję do mycia. nie wiem co jeszcze mi brakuje, jak macie sugestie to poproszę :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 8/5/2020 o 7:23 AM, Gość Jola napisał:

Kupiliśmy masę rzeczy ale z tych większych dokupiliśmy inhalator galaxy od haxe. Przezorny zawsze zabezpieczony. Oczywiście w zapasie mieliśmy też sól fizjologiczną. 

do czego inhalator??

Odnośnik do komentarza

Co mogę polecić z doświadczenia - nie kupuj za dużo ubranek! To naprawdę zbędne, dzieci szybko wyrastają. Jak dla mnie must-have pielęgnacji to jest olej kokosowy a dla dziecka z wrażliwą, bardzo przesuszoną skórą krem oilatum 🙂

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie nie należy kupować za dużo ubranek, bo maluszek szybko rośnie. Warto zaopatrzyć się oczywiście w łóżeczko, wanienkę, poduszkę do karmienia (jeśli planujesz karmić piersią), zestaw do obcinania paznokci, inhalator też może się przydać, czy aspirator do noska. Nie zapomnij o delikatnych kosmetykach - najlepiej o naturalnych składach. Koleżanki polecały mi produkty Mustela dla córci i rzeczywiście super się sprawdzają od narodzin córci - są delikatne, mają składniki pochodzenia naturalnego i mocno nawilżają. :)

Odnośnik do komentarza

Też uważam, że za dużo ubranek się kupuje maluszkom, a one szybko rosną. Sprzęt za to i gadżety różnie się przydają, najlepiej kupować takie sprawdzone i z polecenia. To samo się tyczy kosmetyków. Troszkę produktów kupiłam, czesć dostałam od znajomych, wiele marek sprawdziłam. Chyba najważniejsze jest aby miały dobry skład, nie uczulały i były naturalne. A najlepiej by były nie tylko dla noworodka, ale i dla mamy albo starszych dzieci. u mnie w tej roli na dłużej zagościła marka eeny meeny- od 1 dnia życia można pielęgnować maleństwo, a dodatkowo nie mnoży się kosmetyków dla matki, jak potrzebuje też żelu do twarzy albo olejku na rozstępy. Tego samego się używa co maluszek. A jaki jest z tego wniosek? że do szpitala bierzemy tylko 4 produkty... a nie worek kosmetyków ;D 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...