Skocz do zawartości
Forum

Wyprawka dla noworodka


Rekomendowane odpowiedzi

Z ubranek dla maluszków dobrej jakości są ubrania F&F, większość z H&Mu, Next, Zary, całkiem niezłe i mega tanie są z Lidla. Choć czasem miałam problem z rozmiarem, bo tam są łamane i czasem mała była między rozmiarami...
Jeśli chodzi o akcesoria, to ja sobie bardzo chwalę poduszkę do karmienia Chicco Boppy - idealna twarość, piękne wzory i wszystko można prać w pralce :) Najpierw służyła do karmienia, a potem - jak widać - do zabawy :)

monthly_2017_02/wyprawka-dla-noworodka_54990.jpg

Odnośnik do komentarza

część rzeczy warto zrobić samemu. Ja ma już rożek, pościel i jakieś proste zabawki 🙂 jakoś łatwiej mi sie czeka na naszą kochaną Maje jak szyje dla niej rzeczy 🙂
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja pamiętam, że mnóstwo rzeczy dostałam od znjaomych i koleżanek przed porodem, także skompletowanie wyprawki to już były detale i takie rzeczy jak np wózek czy laktator chciałam mieć nowe. Nie wyobrażam sobie używać tych rzeczy po kimś. Chciałam karmić piersią od początku, ale wiedziałam, że laktator będzie mi potrzebny jak będę na zajęciach, bo jeszcze zaocznie studiowałam :) Koleżanki poleciły mi laktator manualny z Chicco, i jest bardzo bardzo fajny i prosty w obsłudze, nie pachnie plastikiem jak niektóre. Jest wygodny i praktyczny i wiem, że przy kolejnym dziecku też go kupię :D tak jak nowy wózek, chociaż na Baby Jogger jest praktcznie jak nowy :D

Odnośnik do komentarza
Gość akabunda

W wyprawce najwięcej problemów miałam przy wyborze wózka i fotelika samochodowego, a Wy? Wózek jednak na kołach pompowanych. fotelik wysoko w Adac. Sporo problemów sprawił mi też wybór materacyka dla dziecka - tu zależało mi na zdrowiu i szukałam na wszelki wypadek antyalergicznego i zapobiegającego wadom postawy. Mam taki że pokrowiec można prać w 60 stopniach a wkłąd zamrażać - podobno to zabija alergeny , roztocza i plesnie. Dziecko duużo przesypia więc wybrałam chyba najlepiej http://materacyk.pl/produkt/materac-sensitive-model-ms11/ Patrzyłam żeby miał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka

Odnośnik do komentarza

Ja do wyprawki zawsze każdemu będę polecać butelki Chicco Natural Feeling. A to dlatego, że moje dziecko zaakceptowało je od samego początku, zapewne dlatego, że smoczek przypomina pierś: duża miękka baza i zadarty sutek:P. Pamiętam, że potrzebowałam zostawić maluszka z mężem już w pierwszym miesiącu i mała nie miała problemu, żeby pić z tej butli, a w późniejszym czasie, gdy mała czuła pragnienie, sama trzymała i brała do buzi butelkę z wodą. To był dla niej instynkt co zrobić z tą butelka i jak ją trzymać. To było nieco dziwne, że w wieku 3-4 mies. trzyma sama butlę, kiedy nawet za bardzo nie wiedziała jak złapać i co zrobić z zabawką trzymaną w rączkach:) Robiłam jej wtedy zdjęcia jak oszalała, bo wydawało mi się to dość dziwnym zjawiskiem:D

monthly_2017_11/wyprawka-dla-noworodka_62747.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Gość juzkoniecsierpnia

Pamiętam, że oprócz typowe wyprawki dla małego przygotowałam sobie również dla siebie w postaci witaminek, laktatora, butelek, suplementów dla karmiących mam i wkładek do biustonosz:)warto o tym pamiętać;)

Odnośnik do komentarza

Kiedy kompletowałam wyprawkę dla synka zdawałam się na swój własny instynkt, niż na sprawdzone porady. Później okazało się, że wielu rzeczy mi brakowało np. kremu na odparzenia. Przez moją głupotę dziecko cierpiało. Teraz pod ręką już zawsze mam taki krem, obecnie używam tego z firmy Johnson's https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/puder-i-krem-na-odparzenia i muszę przyznać , że się nie spodziewałam że będzie tak skuteczny. Jednak fala problemów i wpadek się dopiero rozkręca -wchodzimy w kolki.

Odnośnik do komentarza

Polecam Wam kochane kocyk bambusowy Lullalove https://www.samdlamam.pl/lullalove-bambusowy-koc-mint-80x100-id-2216 są różne kolory, ale wszystkie są piekne i spełniają swoją rolę. Kocyk jest rewelacyjny. Miękki w dotyku oraz elastyczny przez co z łatwością otulam w nim swojego malucha. Dobrze utrzymuje temperaturę. Dodatkową zaletą jest przyjmowanie przez kocyk zapachu, dzięki czemu maluch czuje cały czas bliskość mamy. Kocyk wart swojej ceny. Jestem nim zachwycona i szczerze polecam:-)

Odnośnik do komentarza
Gość juzmiesiaczanami

W mojej wyprawce nie zabrakło laktatora (jeden z prostszych modeli), typowych witamin dla kobiet i co ważne, saszetek na laktację, choć w moim szpitalu położne je rozdawały:)pamiętaj także o wygodnej koszuli do karmienia piersią, jeżeli zdecydujesz się na kp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...