Skocz do zawartości
Forum

Prezent na chrzest


Gość Mama-maluszka

Rekomendowane odpowiedzi

"Coś co posłuży dziecku na lata"? Hmmm, ciężko o coś takiego, z każdej rzeczy dziecko prędzej czy później wyrośnie. Ktoś tu wymienił fotelik do karmienia, on chyba posłużyłby dziecku najdłużej.
Na chrzest można kupić ubranka, zabawki, albo po prostu dać pieniądze żeby rodzice sami kupili to co zechcą swojemu maleństwu.
Moje dzieci głównie otrzymywały na chrzest pieniądze (zebrała się całkiem fajna suma), do tego ubrania, pampersy. Któreś dziecko otrzymało matę edukacyjną, kolejne małą ślizgawkę, która można ustawić zarówno w ogrodzie jak i w domu. Bratanek z okazji chrztu otrzymał miedzy innymi bujaczek i fotelik do karmienia.

Odnośnik do komentarza

Super zabawką jest pchacz dla dziecka. Bo 5cio iesięczny maluch jeszcze nie chodzi, ale zaraz już zacznie się tym interesować i taka zabawka pomoże mu w nauce chodzenia, a jest zdrowa i bezpieczna (nie, jak np. chodziki;)). Moja córka miała Grający Pchacz Chicco i bardzo jej się podobał. Ma różne kolorowe przyciski, które jak się naciśnie, to gra melodyjka/sa dźwięki - więc nawet teraz maluch może się pobawić (jeśli umie siedzieć). A później będzie stabilnym podparciem przy wstawaniu i chodzeniu :)
Fajne w tym naszym pchaczu było to, że jak córka szła, to leciała muzyczka - ale jak się zatrzymywała, to melodia się wyłączała. To motywowało do kolejnych kroczków :))

Odnośnik do komentarza

Tak myślę co syn dostał na chrzciny i z tych rzeczy które już wymieniłaś to przypomniało mi się że dostaliśmy Zestaw Gimnastyczny Duo z Chicco, a dlatego duo że można go modyfikować, raz dziecko leży na brzuchu a raz na pleckach. młody uwielbiał się tym bawić ;) jak chcesz to podeślę Ci zdjęcie, bo gdzieś mam na dysku przenośnym ;)

Odnośnik do komentarza

Moja chrześniaczka dostała ode mnie i chrzetnego sesję noworodkową. Tylko że ja o tym, że będę chrzestną, wiedziałam jeszcze jak mała była w ciąży i mogłam to zaplanować ale chyba często tak jest że się wie :) zdjęcia wyszły prześliczne, są wg mnie lepszą pamiątką niż kolejna zabawka. Nie wiem czy nie wyjdę zaraz na jakąś reklamę, ale mogę polecić tych fotografów u których robiłam, firma nazywa się Lovandi, znalazłam ich na FB. Ale ja akurat jestem z Wrocławia, więc nie wiem czy nie będzie dla Ciebie za daleko.

Odnośnik do komentarza

Ja chrześnicy po prostu dałam pieniądze. Wiem, wiem powiecie, że nic oryginalnego ale jeśli wiem, że jej rodzicom się nie przelewa i będą mogli kupić dla małej, to co akurat potrzebują lub wydać np. na szczepienia to zrozumiecie dlaczego tak postąpiłam. Sama nie miałam żadnych wymagań, więc moja córeczka dostała od chrzestnych pieniądze i złoty medalik. Ale jak czytam o tym pomyśle z sesją, uważam że jest naprawdę super!

Odnośnik do komentarza

A może lampka nocna? Albo projektor? Wbrew pozorom to nie tylko produkty lubiane przez maluszki, bo moja starsza córka (3l.) bez projektora nie chce zasypiać, a młodszej jest to obojętne ;)
My mamy Projektor Gwiazdek z Chicco - z melodiami i projekcją świetlną-gwiazdkami. Można te funkcje włączać osobno-co dla mnie było ważne, bo nie wiedziałam czy przy muzyce córki zasną (zasypiają-muzyczka MUSI być:)). I obsługa jest taka, że dziecko może samo z tego bezpiecznie korzystać - dwa duże przyciski, jeden do muzyki, drugi do światła. A z tyłu przycisk do ustawienia (przez rodzica lub cwańsze dziecko;)) czy ma być samo światło czy światło+gwiazdki.

monthly_2016_04/prezent-na-chrzest_46218.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość joanna222

Zupełnie rozumiem, bo niby w sklepach jest wszystko a gdy przychodzi co do czego to trudno się zdecydować. Ja kupowałam ostatnio na chrzest bratanka po prostu ubranka. Postawiłam na takie dobrej jakości [reklama usunięta], które się sprawdzą i żona brata była bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza

Może warto pomyśleć o czym co przyda się rodzicom? My na chrzciny dostaliśmy inhalator [reklama usunięta],  Byliśmy i nadal jesteśmy zadowoleni 🙂 Solidny sprzęt z dodatkową torbą na cały sprzęt 🙂 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...