Skocz do zawartości
Forum

Samotni bezrobotni. Co robicie całymi dniami?


Gość amelia39

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amelia39

ja juz zaczynam popadac w depresje ;/ oszczednosci powoli sie koncza ;/ a pracy nie ma. robie sie dzika bo nawet geby nie ma do kogo otworzyc.
wstaje codziennie ok. 9:00 - sprzatam mieszkanie. pozniej przegladam oferty pracy - wysylam CV. kilka razy w tygodniu chodze po firmach i osobiscie roznosze CV. no i pozniej zaczynam sie nudzic. wczesniej jezdzilam pochodzic po galeriach,ale tam tylko wydawalam niepotrzebnie kase ;/ na kino mnie juz nie stac ;/ ze znajomymi odkad nie jestem tak "rozrzutna" tez kontakty sie oziebiaja. ehhh nikt nie chce sie spotykac w domu, wszyscy chca na miescie ;/

Odnośnik do komentarza
Gość marta2478

Ja również miałam swego czasu takiego dola ale postanowiłam swoja energię wykorzystać w pozytywny sposób.Mianowicie udzielałam się charytatywnie oraz chodziłam na kursy, które poprawiły moje cv.
Zerknij sobie tutaj:
http://www.postawnaswoim.pl/kariera/co-robic-na-bezrobociu/

Na stronie jest dobry artykuł o tym co robic na bezrobociu. Jeśli będziesz się starała w koncu pracę znajdziesz.

Odnośnik do komentarza

Amelia, ja kiedyś przez chwile byłam na bezrobociu. Nie przedłużyłam umowy z ówczesnym pracodawcom i szukałam pracy.
Ja wiem, ze w naszym społeczeństwie funkcjonuje, ze urzędy pracy są do niczego, ale wiem też, ze oprócz różnych szkoleń praktycznych, pokazują jak np. pisać cv (mogą sprawdzić Twoje), dają dofinansowania do biletów komunikacji itp. itd. Ja bym się tam przeszła po coś takiego.
Poza tym tak jak robisz, należy chodzić i pytać i pytać i chodzić. Pytać znajomych, obcych ludzi, składać podania w różnych miejscach.

Ja jestem zakochana w bieganiu, może spróbujesz biegania dla odprężenia?

głowa do góry :)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem obecnie na urlopie wychowawczym, ale powoli powinnam pozbierać się w sobie, i dojrzeć do pracy. Mnie obecnie pochłonęło moje upragnione drugie dziecko i zupełnie nie wyobrażam sobie zostawiania jej z dala ode mnie - myślę, ze to jest problem wielu mam...zawsze dzieci wydają się nam takie malutkie :)

Ale wiem też, że mamy bez pracy lub też na wychowawczym, podejmują szkolenia, uczą się języków, zasad księgowania, robią kursy prawo jazdy, stają się konsultantkami mark kosmetyków.

Jedna z moich koleżanek szukała i znalazła swego czasu fundację (cześć takich organizacji ogłasza się lokalnie właśnie również w urzędach pracy, a nie w sieci), która zrobiła jej darmowy kurs prawa jazdy i przekwalifikowała na handlowca.

Odnośnik do komentarza

Zamiast siedzieć całymi dniami bezczynnie w domu to trzeba się rozwijać, szukać pracy, zrobić dodatkowe kursy żeby mieć kilka dodatkowych asów w rękawie podczas rekrutacji. W Warszawie jest ośrodek szkoleniowy Kontimex - mają bardzo dużo różnych kursów zawodowych i doszkalających, dobra kadrę szkoleniową i wysoką zdawalność. Każdy wybierze coś dla siebie. 

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim zmień nastawienie  Na pewno wszytko się ułoży tylko trzeba czasu . Możesz też poszukać pracy tymczasowej ( sklep, produkcja , wkładanie towaru , gastro itp) zanim nie znajdziesz czegoś w swoim fachu . Wysyłaj CV bezpośrednio do firm nawet jak nie mają ogłoszeń . Możesz też pojeździć po firmach i zawieźć CV osobiście .

Brak pracy może skutkować negatywnym nastawieniem

https://www.twojpsycholog.online/blog/stres/wplyw-bezrobocia-na-jakosc-zycia

Najważniejsze to jednak nie dać się złąmać. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...