Skocz do zawartości
Forum

Mamuśki listopadowe 2016


Gość Monalika

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, bardzo mi będzie miło pocieszyć się wspólnie z Wami z naszych małych listopadowych radości :) wstępnie mam termin na 27 listopada choć kto wie jak to będzie może wypadnie grudzień. To moja druga ciąża, ale pierwsza to było niestety niepowodzenie, w zeszłym roku poronienie w 7-8 tygodniu. Trudno określić jak również przyczynę poronienia. To było okropne i mam nadzieję, że już teraz będzie szczęśliwie, choć bardzo się boję. Bardzo chcemy z mężem dziecko, już za długo jesteśmy sami.
Moje objawy póki co to tylko ból piersi poza tym jest normalnie. Czasami kłuje po bokach jakby jajniki i czasem w macicy ale to trwa może minutę. Ostatnio byłam na wizycie 30.03 i choć nie dało się nic dojrzeć więcej prócz pęcherzyka 85mm i ledwo widocznego ciałka żółtego to i tak jestem szczęśliwa z tego widoku :) Teraz idę 11.04 i już mam nadzieję zobaczyć nieco więcej i usłyszeć serduszko :D

Odnośnik do komentarza

Listopadowka ja pije wode;)) jem pomarańcze. .. pije kawe;)) w ogóle nie czuję się ze jestem w ciąży; ) gdyby nie usg i wzdety brzuch z dołu i cycki mega mega!!! To ciazy brak!! Hehehe; )) przełom 6/7 tygodnia to była tragedia duszno! Źle! Ciągle mdłości. .. dzwigalo mnie na wymioty ale nie umiałam zwymiotowac. .. ból żołądka tylko imbir trochę pomagał ale od 8 tygodnia jest SUPER; ) no poza grypą oczywiście; ) ale już pozostałości; ) Co do terminu to ja również mam zbliżony bo 2 listopada; ))))

Odnośnik do komentarza

Majka7772
Listopadowka ja pije wode;)) jem pomarańcze. .. pije kawe;)) w ogóle nie czuję się ze jestem w ciąży; ) gdyby nie usg i wzdety brzuch z dołu i cycki mega mega!!! To ciazy brak!! Hehehe; )) przełom 6/7 tygodnia to była tragedia duszno! Źle! Ciągle mdłości. .. dzwigalo mnie na wymioty ale nie umiałam zwymiotowac. .. ból żołądka tylko imbir trochę pomagał ale od 8 tygodnia jest SUPER; ) no poza grypą oczywiście; ) ale już pozostałości; ) Co do terminu to ja również mam zbliżony bo 2 listopada; ))))

Kurczę to ja jak kaleka to moja 1 ciaza i nie mam juz sil:(( modle sie ze będzie lepiej...

http://www.suwaczek.pl/cache/1339ad020c.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)
Mnie dopadł ból żołądka jak by :/ i odbija mi się okropnie :( i tak w gardle wszystko.... :(

Aneta1987 No ja daje pampersa(herbatę) wkrajak 2, 3 plasterki imbiru i cytryny plaster i zalewam wrzątkiem, czekam jakieś 10 min i pije. Najlepiej rano po południu i wieczorkiem ;)
elvirka hmm... ja tak miałam w pierwszej ciąży NIC. Teraz juz troszkę inaczej ;) także wiem jak Ci fajnie :D
listopadowka093 współczuję okropnie Cie męczą te wymioty :( a jeszcze masz na głowie ślub! Trzymaj się Kochana jakoś musisz dać radę ! :)
Fiołe o proszę to był 30 minutowy odpoczynek :) No obyś nie miała wielkich objawów- tego Ci życzę :) mnie też czasem sie zakręci w głowie ;)
Iwona28 Ciebie też dopadło :( kurcze nie strasz :D mnie tez coś od 2 godzin męczy żołądek i muli mnie :/ blee
megi32 Witaj :) nie martw się jestem pewna że ta ciaża będzie spokojna i w listopadzie/grudniu ;) zobaczycie z mężem swoje szczęście :)

Spokojnej nocki dziewczyny!!! :) :*

http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqyhqptts.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44jy754j0c9.png
http://s1.suwaczek.com/20160604310123.png

Odnośnik do komentarza

Ja odpukac calkiem niezle. Choc mam wrazenie se skora ciagle sucha jest, wiesz taka napieta. Czym nie posmaruje to sie wchlania od razu. W ogole na calym ciele, a na rekach zwlaszcza, skora jakby "pila" wszystkie kremy, oliwki. Masakra.

listopadowka093
Dziewczynki a u was tez tak? Z buzia... U mnie pierw mnie wyczyscilo nic zero krost a teraz jedna na drugiej...

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq90bv50djf5mz.png

Odnośnik do komentarza

Ja piłam kawę 1 raz dziennie rano w pracy ale widzę że nie powinnam bo bardzo wyplukuje składniki odżywcze, herbaty czarnej staram się jak najmniej bo to też kofeina. W pracy pije herbatę herbapolu malinowa, w domu czasem inke z magnzem i wode. Wyczytałam ze Pomarańcze zawierają kwas foliowy więc wcinam, obieram i biorę do pracy.
Teraz jestem trochę przeziebiona i pije sok z czarnej porzeczki (tylko jeden miałam słoik z zeszłego roku) teraz się przydaje :) rozrabiam go z wodą i łyżeczką cukru. Aha kompletnie nie mam ochoty na słodkie, ciasta, ciastka itp jedynie słodze napoje a przed ciążą co tydzień ciasta piekłam :)
Zrobilam sobie syrop z czosnku, soku z cytryny, miodu i wody. Uwielbiam go pić ale w smrodek czosnkowy niestety trochę zostaje. Mam nadzieję, że mi pomoże i szybko przeziębienie minie. Katar mam drugi dzień :(
Słyszałam ze jak są mdłości to trzeba jeść często regularnie i nie duże porcje. Czy to działa nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Hahaha, sila sugestii. Jak to przeczytalam to sama zaczelam sie drapac po glowie :D ale u mnie skora glowy wlasnie dziwnie szybciej sie przetluszcza niz zazwyczaj. A cialo zupelnie odwortnie. Wszystko u mnie na odwrot sie zrobilo. Moze u Ciebie nawet nie tyle co lupiez, a po prostu przesuszajaca sie skora glowy, dlatego tak swedzi?

listopadowka093
Kurde no teraz mysle mnie np. Strasznie swędzi Glowa łupież... Ale o tym juz pisałam do tej pory z tym walcze... I np. Na nosie mam baaaardzo sucha skore i wogole a buzi :/

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq90bv50djf5mz.png

Odnośnik do komentarza

Iwona28
Listopadowka093 a bierzesz jakies witaminy? Gdzies czytalam ze wlasnie w czasie ciąży i wlosy i paznokcie sie wzmacniają, za to po porodzie strasznie sie osłabiają. W sumie u mnie w czasie pierwszej ciazy tak bylo, ale z drugiej strony kazdy przez ten czas tez przechodzi inaczej. Trzymam kciuki zeby ci sie polepszylo

Nie tylko kwas foliowy ... I wiecie co odkrylam? Ze to przez niego mnie muli wezmę go i zaraz mi nie dobrze....

http://www.suwaczek.pl/cache/1339ad020c.png

Odnośnik do komentarza

Atena1987 Moja bratowa też miała takie brudzienie w 9-10 tyg. ale dostała dopka, poleżała troche w łóżku i ma cudownego Wiktora :) Myśl pozytywnie!!
Agulka88 ja najchętniej kupiłabym sobie takie usg do domu :) Ponoć ciąży w niczym nie szkodzi, więc pewnie cały dzień bym obserwowała :)

Właśnie się obudziłam :) ok 11, 12 w południe łapie mnie potworne spanie! W pracy jakoś wytrzymuję, ale dziś sobota, więc pozwoliłam sobie porządnie wypocząć :) Takie prawo ciężarnych ;D Moja skóra też się bardzo przesusza, wchłania balsam jak gąbka wodę. Na szczęście ciągle chce mi się pić, myślę, że wypijam koło 3 litrów płynu dziennie, więc wyrównuje poziom wody w organizmie. Ale zrezygnowałam całkowicie z picia kawy i herbaty czarnej. Zakupiłam herbaty owocowe, bez aromatów i barwników. Oprócz tego mam problemy ze wstawaniem... po obudzeniu łykam tableteczki na tarczycę, a później leżę na płasko z nogami do góry przez jakieś 10-15min bo tak mi słabo. Na szczęście nie wymiotuję, ale w dalszym ciągu mi się odbija.
Dałam w pracy zaświadczenie o ciąży, myślałam, że ta rozmowa nie będzie należała do przyjemnych, ale bardzo się pomyliłam, przełożone bardzo mi gratulowały :) Nie zmienia to faktu, że moja umowa jest do 31.12 więc od pierwszego stycznia będę bezrobotna na macierzyńskim...
W poniedziałek mam wizytę u gina, zrobi mi za darmo usg w szpitalu, mam nadzieję, że serduszko będzie biło. Nawet nie wiecie jak bardzo się o to boję! Wiem, że nie ma co patrzeć na doświadczenia z przeszłości, bo każda ciąża jest inna, ale niestety jest to silniejsze ode mnie. Mam jednak przeczucie, że tym razem wszystko jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

A co z bólem w podbrzuszu?? Tak trochę jak przed okresem..Nie chciałabym panikować,ale to moja pierwsza ciąża i trochę mnie to wszystko niepokoi,tym bardziej,że pani doktor kazała jechać do szpitala jak będzie coś takiego...Tylko plamień nie mam..Kiedy jest ten ostatni dzwonek kiedy trzeba wsiadać i jechać do szpitala??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...